Pech Mikuty

STM
O wielkim pechu mówić może utalentowany żużlowiec tarnowskiej Unii, Krzysztof Mikuta, startujący w czwartek na torze w Gorzowie w półfinale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Półfinał MIMP na żużlu

W XVI wyścigu mający do tej pory na koncie komplet punktów tarnowianin (w II biegu pokonał Nizioła, Stanka i Borneckiego - defekt, w VI zwyciężył Cegielskiego, Zieję i Węgrzyna, zaś w IX okazał się lepszy od Smotera, Robackiego i Cieślewicza - defekt), w pierwszym wirażu uderzył bowiem w maszynę Mariusza Węgrzyka. Kolizja ta zakończyła się upadkiem młodego jeźdźca "jaskółek", który trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu oraz urazem barku. Na szczęście w pierwszym przypadku zakończyło się tylko na podejrzeniu, zaś kontuzja barku również nie okazała się bardzo groźna i "Diabeł" już jutro wystąpić ma w ligowym spotkaniu z Leżajskiem 1525 Krosno. Z biegu tego tarnowianin został jednak wykluczony, natomiast do ostatniego swojego wyścigu oczywiście nie wystartował. Tym samym z dorobkiem 9 punktów Mikuta sklasyfikowany został na 9 miejscu - tyle samo mieli jeźdźcy na miejscach od 3 do 8 - i w gnieźnieńskim finale (4 czerwca) będzie tylko zawodnikiem rezerwowym.