Pech nie opuszcza Stra˝aka

ACHI
0-1 S. Ýurek 17, 1-1 J. Moskal 40, 2-1 W×sik (samobójcza) 60. Sździowa: P. PokrywczyŠski z Ýabna. Ýóte kartki: Damian - W×sik. Widzów 200.

Dunajec Mikoajowice - Stra˝ak Mokrzyska 2-1 (1-1)

Dunajec: D. Moskal - Mucha, B×chorek, Damian, J. Moskal - őwi×tek (30 Bibro), Tadel (75 Zdeb), Jźkosz, UrasiŠski - Pierzchaa (85 M. Moskal), Marzec.
   Stra˝ak: Pasierb - Mendlewski, Ostrek, W×sik, J. Biedak - őwiźch, HawryĐ (85 Piwowarski), Maksimczyk, A. Biedak - Szewczyk, S. Ýurek.
   Pech nie opuszcza w tej rundzie dru˝yny z Mokrzysk, która ju˝ drugi na wiosnź mecz przegraa na skutek bramki samobójczej. Dla gospodarzy wygrana ta oznaczaa natomiast przerwanie serii trzech spotkaŠ bez zwyciźstwa.
   Mecz rozpoczא siź od ataków miejscowych. W 7 min Pasierb obroni jednak - wieŠcz×cy podanie őwi×tka - strza Pierzchay, a trzy minuty póŔniej przymiarka z 20 m UrasiŠskiego przesza obok supka. W 17 min bramkź zdoby natomiast Stra˝ak. Po prostopadym podaniu Ostrka i nieudanej puapce ofsajdowej, S. Ýurek minא bowiem D. Moskala, strzelaj×c do pustej bramki. W 40 min po faulu Maksimczyka na Đrodku boiska, UrasiŠski wykonywa rzut wolny. W×sik i Ostrek minźli siź z pik×, a J. Moskal zmieni w polu karnym jej lot, doprowadzaj×c do wyrównania. Trzy minuty póŔniej Bibro z okolic naro˝nika pola karnego poda do Marca, ale ten z 14 m trafi w Pasierba.
   W 52 min groŔnie z rzutu wolnego z 20 m uderza J. Biedak, bramkarz Dunajca by jednak na posterunku. Wynik meczu ustalony zosta po godzinie gry. Bźd×cy na czystej pozycji Marzec próbowa jeszcze podawaĺ do Pierzchay. W to wszystko wmiesza siź jeszcze W×sik, uczyni to jednak tak niefortunnie, ˝e skierowa pikź do wasnej bramki. W ostatnich dwóch kwadransach miejscowi mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia kolejnych bramek. W 65 min bźd×cy w dobrej sytuacji Pierzchaa nie trafi jednak w bramkź, kwadrans póŔniej obok supka przeszed natomiast strza z 16 m Jźkosza.
(STM)

Trener nie pomóg

Odporyszów - Wisa Szczucin 0-5 (0-1)

0-1 Ýaba 41, 0-2 M. G×dek (z karnego) 63, 0-3 Koza 68, 0-4 K. Bźdkowski 70, 0-5 Ýaba 72. Sździowa: P. Poskonka z Tarnowa. Ýóte kartki: Miźkina, Bugajski - M. G×dek. Widzów 300.
   Odporyszów: Barczak - D. Stachura, Miźkina, J. Koodziej, őwi×tek - Panek, Bugajski, Pawe Dernoga, K. Kijowski - D. Kijowski, Sadko.
   Wisa: Bebel - Knaga, J. Bźdkowski, Micek (80 J. G×dek) - Bielaszka, Koza, Kozio (80 Obara), Nowakowski, M. G×dek (80 Chrab×szcz) - K. Bźdkowski, Ýaba.
   Odporyszów nie zdoa przerwaĺ serii zwyciźstw wicelidera ze Szczucina. Gospodarzom w osi×gniźciu tego celu nie pomóg powrót po kontuzji graj×cego trenera, Andrzeja Miźkiny, który mia swój udzia w dwóch straconych przez miejscowych bramkach.
   W pierwszych dwóch kwadransach miejscowi nawi×zali jednak równorzźdn× walkź, stwarzaj×c sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. W 12 min po doĐrodkowaniu Sadki i strzale D. Kijowskiego, goĐci przed utrat× bramki uratowaa poprzeczka. W 26 min koŠcz×cy akcjź Pawa Dernogi, D. Stachura nie opanowa piki w dobrej sytuacji, a chwilź póŔniej Bugajski z 5 m nie trafi do bramki. W koŠcówce pierwszej poowy przypomnieli jednak o sobie szczucinianie. W 41 min Ýaba wykorzysta bowiem b×d Miźkiny oraz J. Koodzieja i po kilkudziesiźciometrowym rajdzie zmusi do kapitulacji Barczaka.
   Na dobre swoj× klasź zespó ze Szczucina pokaza jednak dopiero miźdzy 63 a 72 minut×. W 63 min po faulu Miźkiny na Ýabie (szkoleniowiec Odporyszowa próbowa w ten sposób naprawiĺ swój b×d) rzut karny zamieni na bramkź M. G×dek. Piźĺ minut póŔniej po jego akcji lew× stron× i doĐrodkowaniu wzdu˝ bramki, bramkarz Odporyszowa odbi pikź, a Koza skierowa j× do bramki. Na 4-0 podwy˝szy w 70 min K. Bźdkowski uderzeniem z rzutu wolnego z 18 m, wynik meczu ustali zaĐ dwie minuty póŔniej Ýaba, który po kolejnym bździe miejscowych obroŠców, z linii pola karnego przelobowa Barczaka. W koŠcowych sekundach meczu Wisa moga jeszcze powiźkszyĺ rozmiary swej wygranej, ale wprowadzony na boisko chwilź wczeĐniej Obara trafi w poprzeczkź.
(STM)

Pierwszy sukces Gosawic

Gosawice - Žźgovia Žźg Tarnowski 4-1 (1-0)

1-0 OlesiŠski 7, 2-0 Starzyk 47, 3-0 Batko 55, 4-0 Król 69, 4-1 Z. Pilarczyk 83. Sździowa: Z. SmoleŠ z Brzeska. Ýóte kartki: Rzepski, Suek - P. Nizioek, Chopek. Widzów 80.
   Gosawice: Smźda - Mleczko, Fudalej, Rzepski (46 Zorek), Borzźcki - Po˝da (81 Suek), OlesiŠski (38 Gadysz), Batko, Lasota (65 BarnaĐ) - Król, Starzyk.
   Žźgovia: J. Nizioek (70 Lisak) - P. Nizioek, D. Pilarczyk, Chopek, Smolik (65 DuŔ) - Kilian, Mucha, Banek (58 I. DugoŠ), A. DugoŠ - PtaĐnik (58 Pilarczyk), Kania.
   Dziźki efektownej wygranej z Žźgovi×, gospodarze przerwali z× passź, odnosz×c pierwsze w tej rundzie zwyciźstwo.
   Ju˝ pierwsza akcja ofensywna gospodarzy przyniosa im sukces. W 7 min Mleczko z prawej strony boiska poda bowiem do OlesiŠskiego, ten wszed z pik× w pole karne i strzaem z 14 m w “dugi" róg pokona J. Nizioka. Kolejny kwadrans toczy siź przy optycznej przewadze graj×cych z wiatrem goĐci. W 9 min Smźda wyapa jednak gówkź z 7 m A. Dugonia, cztery minuty póŔniej upora siź z gówk× z 10 m P. Nizioka, a w 22 min obroni przymiarkź Muchy z rzutu wolnego z 25 m. W koŠcówce pierwszej poowy gra wyrównaa siź i ˝adnej z dru˝yn nie udao siź stworzyĺ zagro˝enia pod bramk× rywala.
   Losy spotkania rozstrzygnźy siź praktycznie w pierwszych minutach drugiej poowy. W 47 min Starzyk wykorzysta bowiem dugie podanie, graj×cego pierwszy w tej rundzie mecz Gadysza i maj×c przed sob× tylko bramkarza, z 10 m posa mu pikź miźdzy nogami (dwie minuty póŔniej, po “bliŔniaczej" niemal akcji, napastnik Gosawic strzeli obok supka). W 55 min Król doĐrodkowa pikź z linii koŠcowej boiska, a Batko “przewrotk×" z 11 m podwy˝szy na 3-0. Chwilź póŔniej do pojedynku sam na sam z J. Niziokiem stanא Gadysz, z 8 m strzeli jednak ponad bramk×. Ostatnia bramka dla miejscowych bya dzieem Króla, który w 69 min dobi pikź sparowan× przez bramkarza Žźgovii po strzale Króla. W 78 min Gosawice miay kolejn× dobr× okazjź do podwy˝szenia wyniku. Lisak nogami obroni jednak przymiarkź Barnasia z 8 m, a dobitkź Batki obroŠcy wybili z linii bramkowej. Od tej pory gospodarze oddali nieco inicjatywź Žźgovii. Efektem tego bya bramka zdobyta przez Z. Pilarczyka, który po doĐrodkowaniu z rzutu ro˝nego uprzedzi Smźdź, z 5 m kieruj×c pikź do bramki. W 90 min na listź strzelców wpisaĺ móg siź jeszcze A. DugoŠ, ale jego strza z ostrego k×ta trafi w poprzeczkź.
(STM)

Trzeci mecz bez bramki

Rylovia Rylowa - Ciź˝kowianka Ciź˝kowice 0-0

Sździowa: P. Pawecki z Bochni. Czerwona kartka: Kielar (78 min - druga ˝óta). Ýóte kartki: Giza, Rydzy - Kielar. Widzów 150.
   Rylovia: Bargiel - Giza, Gdowski, Musia, Chabura - Duch, Cholewicki, BieniaĐ (61 CieĐla), Ž. Malisz (46 Rydzy) - Wiźcek, Szatkowski (68 Oleksy).
   Ciź˝kowianka: R. Truchan - Waza, Kielar, SzymaŠski, SzumiŠski - Sobol, M. Truchan, Buĺko (89 K. Ziźcina), TabiĐ - Ž. Ziźcina (68 P. Dziuban), Gucwa (76 Mróz).
   “Jedenastka" Rylovii, mimo ˝e w porównaniu z ostatnim meczem graa w znacznie wzmocnionym skadzie nie zdoaa przeamaĺ strzeleckiej niemocy, koŠcz×c ju˝ trzecie kolejne spotkanie bez zdobyczy bramkowych.
   Szansź na przeamanie zej passy mieli gospodarze ju˝ w 4 min. Po doĐrodkowaniu Cholewickiego z rzutu ro˝nego i zagraniu Ducha, Wiźcek nie trafi jednak w bramkź. W odpowiedzi, w 15 min groŔnie przymierzy z 16 m M. Truchan, Bargiel nie da siź jednak zaskoczyĺ. Tak˝e kolejne minuty przyniosy “wymianź ciosów". W 19 min nieznacznie niecelnym strzaem zakoŠczya siź bowiem indywidualna akcja Gdowskiego, dziesiźĺ minut póŔniej Bargiel upora siź z przymiark× Gucwy, a w 32 min nad poprzeczk× przeszo uderzenie Ducha.
   W 48 min goĐcie mieli idealn× wrźcz okazjź na zdobycie bramki. Po “rźce" Szatkowskiego arbiter podyktowa bowiem rzut karny, ale strza Sobola pad upem Bargiela. Od tej pory optyczn× przewagź mieli ju˝ gospodarze, nie licz×c niecelnych strzaów Wiźcka (65 i 83 min) nie stworzyli oni jednak wiźkszego zagro˝enia pod bramk× R. Truchana. Ciź˝kowianka najlepsz× okazjź do zdobycia zwyciźskiej bramki miaa natomiast w 77 min. Bargiel obroni jednak uderzenie z 14 m P. Dziubana - po doĐrodkowaniu Sobola - a poprawka gracza goĐci minźa bramkź.
    (STM)

Czwarta pora˝ka Jadowniczanki

Jadowniczanka Jadowniki - Pogórze PleĐna 2-4 (2-2)

1-0 Frey 8, 2-0 Frey 36, 2-1 Hajdo 38, 2-2 Jachim 39, 2-3 Piszczek 70, 2-4 Sobyra 90. Sździowa: R. MiĐtak z Tarnowa. Ýóta kartka: Frey. Widzów 50.
   Jadowniczanka: Grzesicki (56 Bernacik) - Tyka, Rojkowicz, Kowalski, Okas - Plewa, Woek (87 Opoka), Potoczek (68 Wźgrzyn), Stelmach - őwierczek, Frey.
   Pogórze: Nowak - Budzik, P. SzymaŠski (56 Cyborant), őcie˝ka, R. G×ciarz - Jachim, Hajdo, Drwal, Piszczek - Czerwony, Sobyra.
   Pomimo ˝e gospodarze prowadzili w tym meczu ju˝ 2-0, ostatecznie musieli pogodziĺ siź z czwart× ju˝ z rzźdu pora˝k×.
   Spotkanie rozpoczźo siź po myĐli miejscowych. W 8 min őwierczek po indywidualnej akcji minא trzech obroŠców. Jego strza z 18 m zablokowali co prawda obroŠcy, do piki doszed jednak Frey i uderzeniem z 15 m w “okienko" zmusi do kapitulacji Nowaka. Kwadrans póŔniej Czerwony wyo˝y pikź Jachimowi, ten z 6 m strzeli jednak wprost w Grzesickiego. W 36 min byo ju˝ 2-0. Frey po wymianie podaŠ ze őwierczkiem stanא bowiem do pojedynku “oko w oko" z bramkarzem Pogórza, pokonuj×c go strzaem z 8 m w “krótki" róg. Riposta przyjezdnych bya jednak natychmiastowa. W 38 min kontaktow× bramkź dla Pogórza strzaem z rzutu wolnego z naro˝nika pola karnego zdoby bowiem Hajdo. Minutź póŔniej Jachim przelobowa natomiast Grzesickiego (bramkarz Jadowniczanki potknא siź i przewróci przy próbie interwencji) uderzeniem z linii bocznej boiska, doprowadzaj×c tym samym do remisu.
   Po zmianie stron bramki zdobywali ju˝ tylko przyjezdni (inna sprawa, ˝e mieli nieco uatwione zadanie, gdy˝ w 56 min kontuzjowany Grzesicki musia opuĐciĺ boisko, a miejsce miźdzy supkami z koniecznoĐci zajא Bernacik). Trzecia bramka dla Pogórza bya dzieem Piszczka, który w 70 min strzaem z 13 m w “krótki" róg sfinalizowa podanie Czerwonego. W koŠcowych sekundach meczu, Czerwony ogra natomiast w polu karnym dwóch obroŠców, wykadaj×c pikź Sobyrze, który z 3 m dopeni jedynie formalnoĐci.
    (STM)

Przedu˝ona seria Dźbna

Orze Cikowice - Orze Dźbno 1-2 (0-1)

0-1 Trestka 5, 1-1 Kasprzyk 75, 1-2 Kubala 85. Sździowa: K. Dynarowicz z Tarnowa. Czerwona kartka: Trestka (44 min - kopniźcie przeciwnika). Ýóte kartki: Dynur, Kozub. Widzów 70.
   Orze C: Trepa - Bukowiec, G×dek, Dynur, Kozub - Wacnik, Anio (87 Rybka), Surma (53 Postawa), Kasprzyk - PrzybycieŠ (63 Grochot), W. Tacik.
   Orze D: Michaek - KliĐ, Michaowski, Baca, Lis (80 Gurgul) - Kósek, Kubala, Trestka, Hajnysz (88 Wźgrzyn) - Bernady (31 Jakubas), Žazarz.
   W spotkaniu dwóch Orów lepsi okazali siź przyjezdni, którzy tym samym przedu˝yli do piźciu seriź wiosennych spotkaŠ bez pora˝ki.
   W pierwszej poowie wiźcej z gry mieli graj×cy z wiatrem goĐcie, którzy objźli prowadzenie ju˝ w 5 min. Po rzucie wolnym z 40 m Trestki, próbuj×cy interweniowaĺ Trepa poĐliznא siź bowiem, a niesiona wiatrem pika znalaza drogź do jego bramki. Kwadrans póŔniej mogo byĺ 0-2, ale w zamieszaniu podbramkowym, zmierzaj×c× ju˝ do bramki pikź zdoa wybiĺ Wacnik. W 22 min przed szans× stanא z kolei Hajnysz, ale miejscowy bramkarz wygra pojedynek sam na sam, radz×c sobie równie˝ z dobitk×. Gospodarze jedyn× w tej odsonie okazjź do zdobycia bramki mieli w 33 min. Po wrzutce W. Tacika z rzutu wolnego, Anio gówkowa jednak zbyt sabo i pika pada upem Michaka.
   Druga poowa rozpoczźa siź od nieznacznie niecelnej gówki Jakubasa, potem do gosu doszli ju˝, graj×cy z przewag× jednego zawodnika miejscowi. W 58 min PrzybycieŠ - po podaniu W. Tacika - strzeli jednak obok supka, minutź póŔniej Postawa z 18 m przeniós pikź ponad poprzeczk×, a w 72 min strza w “krótki" róg Grochota, bramkarz goĐci wybi poza liniź koŠcow×. Na kwadrans przed koŠcowym gwizdkiem gospodarze dopiźli jednak wreszcie swego. Po rzucie wolnym poĐrednim z 18 m, W. Tacik krótko zagra bowiem do Kasprzyka, a ten paskim strzaem obok muru doprowadzi do remisu. Dziesiźĺ minut póŔniej Kubala wykorzysta jednak niezbyt dokadne wybicie piki przez miejscowych obroŠców i uderzeniem z 18 m w prawy róg ustali wynik meczu. W koŠcówce miejscowi mieli jeszcze dwie okazje do zmiany wyniku. W 86 min gówka W. Tacika trafia jednak w supek, a w koŠcowych sekundach bźd×cy w dobrej sytuacji Kasprzyk nie trafi w pikź.
(STM)

Klasa okrźgowa

Lider wygra, ale nie zachwyci

Tuchovia Tuchów - Bźkitni Tarnów 1-0 (1-0)

1-0 S. Stec 42. Sździowa: P. Mazur z Ýabna. Mecz bez kartek. Widzów 200.
   Tuchovia: Ýydowski - B. GrzebieŠ, Sikora, Z. GrzebieŠ - S. Stec, Hudyka (46 Ró˝ycki), Ustjanowski (40 Žazarek), Okaz, Gawron - Gierat (67 Baut), J. Ropski.
   Bźkitni: Zbieĺ - Kapon, P. Sztorc, Armatys (85 Juszczyk), D. Sztorc - Boryczko (32 Cierpich), Pado, Szady, Lankamer, Bro˝ek - Drelicharz.
   Wystźpuj×cy bez czterech podstawowych zawodników tarnowianie od pierwszych minut skupili siź przede wszystkim na obronie. St×d te˝ pojedynek ten toczy siź przy optycznej przewadze gospodarzy. Ju˝ w 12 min Tuchovia bliska bya zdobycia bramki, ale Zbieĺ upora siź zarówno z uderzeniem z 7 m Gierata, jak i z poprawk× Okaza. Po kwadransie gry na listź strzelców wpisaĺ móg siź J. Ropski, tarnowski bramkarz w ostatniej chwili za˝egna jednak niebezpieczeŠstwo. Zwyciźska dla miejscowych bramka pada w koŠcówce pierwszej poowy. W 42 min Okaz doĐrodkowa pikź spod koŠcowej linii boiska, a pozostawiony bez opieki S. Stec nie da najmniejszych szans Zbieciowi. Po zmianie stron, patrz×c na grź w Đrodku boiska, przez du˝szy czas trudno byo powiedzieĺ, która z dru˝yn jest liderem, a która zamyka ligow× tabelź. W koŠcowym kwadransie, graj×ca wczeĐniej nieco chaotycznie Tuchovia wypracowaa sobie jednak jeszcze kilka dogodnych okazji do podwy˝szenia wyniku. W 75 min tu˝ obok supka przesza bowiem przymiarka Sikory, trzy minuty póŔniej Gawron trafi w poprzeczkź, a na trzy minuty przed koŠcowym gwizdkiem w jego Đlady poszed, wykonuj×cy rzut wolny z ostrego k×ta, Okaz. (STM)

Wiosennej serii ci×g dalszy

Dunajec Zbylitowska Góra - Dunajec Zakliczyn 0-2 (0-0)

0-1 Potok 47, 0-2 Ludwa 68. Sździowa: R. őwierczek z Tarnowa. Ýóte kartki: Ludwa, Sapaa. Widzów 100.
   Dunajec Zb. G.: Krzysztof Tadel - S. Tutaj (76 Barbachen), Krakowski, Kazimierz Tadel, P. Tutaj - T. Blecharski (46 Godek), Bobro, Foszcz, Wiźcaw (76 J. Blecharski) - S. Tadel (46 I˝yk), Babiuch.
   Dunajec Z.: Sowik - Sapaa, Sobol, Bolechaa - Michalik (83 OĐwiźcimski) - Wodarczyk, Ogar, Potok (62 Kozub), Kuna (68 M. Sorysz) - G. Sorysz (68 Motak), Ludwa.
   Trwa Đwietna passa zespou z Zakliczyna, który dziźki wygranej w Zbylitowskiej Górze powiźkszy swe “wiosenne" konto do 13 punktów (przy 12 “oczkach" zdobytych w caej rundzie jesiennej). Miejscowego bramkarza ju˝ w 2 min pokonaĺ móg specjalista od staych fragmentów gry, Ogar, Krzysztof Tadel obroni jednak jego przymiarkź z rzutu wolnego z 18 m. Kwadrans póŔniej Ogar doĐrodkowa z rzutu ro˝nego, a minimalnie niecelnie gówkowa Ludwa. W odpowiedzi, Babiuch ogra w polu karnym Sobola, jego przymiarka z naro˝nika “szesnastki" pada jednak upem Sowika. W drugiej czźĐci pierwszej poowy oba zespoy miay jeszcze po jednej dobrej okazji do zmiany wyniku. W 25 min tu˝ obok supka przesza jednak gówka Michalika, po dwóch kwadransach gry i strzale Foszcza z rzutu wolnego, odbita od jednego z graczy pika w niewielkiej odlegoĐci minźa natomiast supek bramki zespou z Zakliczyna.
   GoĐcie objźli prowadzenie w 47 min, gdy po centrze Ogara z rzutu ro˝nego, stoj×cy przy “dugim" supku Potok gówk× umieĐci pikź w bramce. Niespena kwadrans póŔniej groŔnie byo pod bramk× przyjezdnych, ale koŠcz×ca doĐrodkowanie Babiucha gówka P. Tutaja przesza obok supka. Wynik meczu ustalony zosta w 68 min. Po kontrze goĐci, G. Sorysz zagra wówczas do Ludwy, a ten po miniźciu S. Tutaja zaskoczy miejscowego bramkarza strzaem w “dugi" róg. (STM)

Mźdrzechów 3-2 (1-2)

0-1 WoliŠski (z karnego) 9, 0-2 Ciepiela 10, 1-2 Olearczyk 35, 2-2 Kic (z karnego) 56, 3-2 Kic 75. Sździowa: P. Kukla z D×browy Tarnowskiej. Ýóte kartki: Chrzan, Lech, WaĐ - Z. Ziźtara, Ciepiela. Widzów 300.
   PowiĐle: Wesoowski - Lech, Chwaek (50 Kic), Socha, Kaczówka - Nowak, S. Niejadlik, Zaj×c (46 Dymon), WaĐ - Chrzan, Olearczyk.
   Mźdrzechów: Ž. Ziźtara - G×dek, Kulig, Knapczyk, Z×bkowski - WoliŠski, Szajor, Tabor, Z. Ziźtara - Ciepiela (76 Orszulak), őwiźch.
    W 9 min w “szesnastce" sfaulowany zosta Z. Ziźtara, a podyktowany przez arbitra rzut karny zamieni na bramkź WoliŠski. Moment póŔniej Ciepiela po indywidualnej akcji, strzaem z 6 m podwy˝szy natomiast na 2-0. PowiĐle jedyn× w tej odsonie bramkź zdobyo w 35 min, po strzale w “dugi" róg Olearczyka. O zwyciźstwie gospodarzy przes×dzi wprowadzony na boisko po przerwie Kic. W 56 min wykorzysta on bowiem “jedenastkź" podyktowan× za faul na Wasiu, zaĐ niespena dwadzieĐcia minut po solowej akcji przerzuci pikź nad bramkarzem Mźdrzechowa. (STM)

Klasa A - gr. I

Bźkitni Krzeczów - Victoria Somka 2-2 (2-0)

1-0 Zuzia 16, 2-0 Szydowski 13, 2-1 Ruchaowski 67, 2-2 Panek 90. Sździowa: J. GrabczyŠski z Tarnowa. Ýóte kartki: Gnutek, Miodek. Widzów 100.
   Bźkitni: Multan - Goryl, Gnutek, Szczypciak, Miodek - P. Goc, Gaka, Kocot (86 Bigas), Szydowski - Zuzia, Str×k (85 DŔwigaj).
   Victoria: S. Goc - Ruchaowski, Panek, Kukulski, Maĺkowski (50 ŽopuszaŠski) - M. CiuruĐ, Policht, Biernat, A. CiuruĐ - Palej (50 Lipiec), JaŠczyk.
   Po pierwszym kwadransie wydawao siź, ˝e gospodarze pewnie odprawi× “z kwitkiem" s×siada z tabeli. W 10 min Zuzia po indywidualnej akcji, uderzeniem z 16 m wyprowadzi bowiem swój zespó na prowadzenie. Trzy minuty póŔniej Szydowski wykorzysta natomiast b×d obroŠcy Victorii i po przejźciu podania do bramkarza, strzaem w “krótki" róg po raz drugi zmusi do kapitulacji S. Goca. Kontaktowa bramka dla “jedenastki" ze Somki bya dzieem Ruchaowskiego, który w 67 min wykorzysta “prezent" w postaci podania od defensora Bźkitnych i strzaem z 5 m nie da szans Multanowi. Gdy wydawao siź, ˝e mecz zakoŠczy siź sukcesem miejscowych, w przedu˝onym ju˝ czasie gry goĐcie wywalczyli rzut ro˝ny, po którym Panek gówk× ustali wynik spotkania.
(STM)

Borek - Naprzód Sobolów 0-3 (0-1)

0-1 M. Sterkowski 31, 0-2 D. Stokosa 58, 0-3 Ž. Sterkowski 78. Sździowa: J. Ogorzelec z D×browy Tarnowskiej. Mecz bez kartek. Widzów 50.
   Borek: M×czka - Schesberger, KamiŠski, Moskaa, Kazek (66 P. Stal) - Jacak (46 Papadiak), WiĐniowski, J. Stal, KóĐ - D×browski, Budyn.
   Naprzód: Serafin - Saawa, Trybua, WoŔniak, Andrzej Stokosa (69 Ž. Sterkowski) - Babicz, D. Stokosa (83 Duda), Miejski (46 Adam Stokosa), T. Satoa - Solecki, M. Sterkowski.
   Spotkanie nie dostarczyo kibicom zbyt wielu emocji, koŠcz×c siź pewn× wygran× znacznie lepiej prezentuj×cej siź dru˝yny z Sobolowa. Przed przerw× goĐcie udowodnili swoj× wy˝szoĐĺ zdobyciem jednej tylko bramki, której autorem by w 31 min M. Sterkowski. Po blisko godzinie gry na 2-0 podwy˝szy D. Stokosa, a wynik spotkania ustali w 78 min, wprowadzony na boisko chwilź wczeĐniej Ž. Sterkowski.
    (STM)

Czarni Kobyle - Rzezawianka Rzezawa 1-2 (1-0)

1-0 Czuban 45, 1-1 Migda 56, 1-2 P. Baja 63. Sździowa: A. Rźpaa z Tarnowa. Mecz bez kartek. Widzów 50.
   Czarni: Lechowicz - Samek, A. Cholewa, Chodur, W. Cholewa - Bukowiec, Jugowiec, Adamczyk, Czoch (10 Czuban, 80 Tobiasz) - Duch (84 GabryĐ), Nowak.
   Rzezawianka: Szczyrek - P. Baja (83 Ziźba), Jaga, Biernat, Stal - A. B×kaa, WaĐniowski, P. B×kaa, Maderak - Migda, Bednarz (46 A. Baja).
   Do przerwy by to wyrównany pojedynek, w którym oba zespoy miay po jednej dobrej okazji do zdobycia bramki. W 18 min po doĐrodkowaniu z rzutu ro˝nego, w polu karnym Czarnych doszo do zamieszania, po którym zmierzaj×c× do bramki pikź, w ostatniej chwili wybi Chodur. W 45 min Czuban spo˝ytkowa natomiast prostopade podanie Bukowca, wygrywaj×c pojedynek jeden na jeden ze Szczyrkiem. Po zmianie stron Rzezawianka ruszya do odrabiania strat, niewiele jednak brakowao aby w 52 min stracia drug× bramkź. Po akcji praw× stron× Jugowca, jego strza w nieznacznej odlegoĐci minא bowiem prawy górny róg bramki goĐci. Wyrównuj×ca bramka pada w 56 min. Lechowicz sparowa co prawda wówczas przymiarkź z dystansu A. Bai, wobec dobitki Migdaa by ju˝ jednak bezradny. Wynik meczu ustali siedem minut póŔniej P. Baja, który po ograniu na prawej stronie boiska Czubana, po raz drugi zmusi do kapitulacji miejscowego bramkarza. (STM)

Iva Iwkowa - Macierz Lipnica Murowana 1-1 (1-1)

1-0 Drobiszewski 4, 1-1 Borek 33. Sździowa: T. Pilarski z Tarnowa. Ýóte kartki: P. Dziźgiel, Wnźk - Krzy˝ak, Gunia. Widzów 200.
   Iva: M. Strzelec (46 Biernat) - P. Dziźgiel, Krawczyk, Szot, W. Dziźgiel - Kukla, Kanak, Dziedzic (71 Turek), Jasnos - Drobiszewski (66 LeŠczuk), S. Strzelec (46 Wnźk).
   Macierz: D. Kulas - Górak, JaŠczyk, Krzy˝ak, P. Kulas - Oleksy, Heród, Fielek (46 Cepak), Borek (85 Dychus) - P. StachoŠ, Gunia (71 K. StachoŠ).
   Spotkanie dwóch najlepszych przed t× kolejk× zespoów tej klasy rozgrywkowej stao na dobrym poziomie. Rozpoczźo siź ono od ataków gospodarzy, którzy ju˝ w 4 min objźli prowadzenie. Po akcji lewym skrzydem, Kukla doĐrodkowa bowiem pikź w pole karne, a Drobiszewski strzaem pod poprzeczkź pokona bramkarza goĐci. Jeszcze przed przerw×, niepokonana w tym sezonie dru˝yna Macierzy doprowadzia jednak do remisu. Stao siź to za spraw× Borka, który w 33 min po wrzutce z rzutu wolnego, gówk× z 5 m zmusi do kapitulacji M. Strzelca. W drugiej poowie optyczna przewaga nale˝aa do Ivy, Macierz m×drze siź jednak bronia i wynik nie uleg zmianie. Najbli˝szy zdobycia zwyciźskiej bramki dla gospodarzy by w 78 min Kukla, który w sytuacji sam na sam z D. Kulasem strzeli jednak wprost w niego.
(STM)

Piast Žapanów - Novi Jodówka 3-4 (1-3)

1-0 Kasprzyk 10, 1-1 KuĐ 15, 1-2 Mynarczyk 44, 1-3 Wojciechowski 35, 2-3 Grabski 60, 2-4 P. Kurek 63, 3-4 W×sowicz 82. Sździowa: M. Migdua z Tarnowa. Ýóte kartki: Bielski, Sobczyk - Wojciechowski, Kica, M. Krokosz. Widzów 100.
   Piast: J. Babral - Bielski, Sobczyk (71 G. Babral), Daniec, Marzec - Wnźk (55 WoŔniak), Czekaj (81 W×sowicz), R. Kasprzyk, Feliks - Grabski, Bzdyl.
   Novi: Kica - Mynarczyk, Borowski, K. Krokosz, KuĐ - M. Krokosz, Jemioo, Bucenko, Wojciechowski (66 Wilk) - P. Kurek, Ryncarz (71 KornaĐ).
   Spotkanie rozpoczźo siź od ataków bźd×cego faworytem zespou goĐci, w 10 min prowadzenie po bramce Kasprzyka objźli jednak gospodarze. Ju˝ piźĺ minut póŔniej do wyrównania doprowadzi jednak KuĐ, a w koŠcówce pierwszej poowy Mynarczyk oraz Wojciechowski w krótkim odstźpie czasu wykorzystali bźdy miejscowych obroŠców, zdobywaj×c dwie kolejne bramki dla zespou z Jodówki. W 60 min kontaktow× bramkź dla Piasta zdoby Grabski, trzy minuty póŔniej po przymiarce P. Kurka goĐcie ponownie prowadzili jednak ró˝nic× dwóch trafieŠ. Wynik meczu ustali w 82 min, wprowadzony na boisko minutź wczeĐniej W×sowicz. W koŠcówce gospodarze ruszyli do ataku, nie zdoali jednak zdobyĺ bramki na wagź remisu. (STM)

Wisa Grobla - Raba Ksi×˝nice 3-0 (2-0)

1-0 Kordeusz 10, 2-0 LeĐniak 16, 3-0 Nowak 58. Sździowa: M. Flasza z Bochni. Ýóte kartki: LeĐniak - Sodki. Widzów 100.
   Wisa: Wielb×d - Lany, Bochenek, Szczygie, Tabor (46 Zaj×c) - LeĐniak, Tomala, K. Micuda, Kordeusz (80 Gierek) - Matusik, R. Nowak (65 R. Micuda).
   Raba: Wilk - R. Seweryn (75 Samek), S. Nowak, Sodki, Piźtak - Jacek Dudziak, Jarosaw Dudziak, Pilch, M. Seweryn - Kwiatek (70 Przygoda), Chlipaa.
   Gospodarze rozpoczźli to spotkanie z du˝ym animuszem i ju˝ po 16 minutach prowadzili 2-0. W 10 min po zagraniu piźt× R. Nowaka do Tomali, ten podci×gnא z pik× kilka metrów, zagrywaj×c nastźpnie do nadbiegaj×cego Kordeusza, który uderzeniem z 8 m w prawy dolny róg zmusi do kapitulacji Wilka. SzeĐĺ minut póŔniej LeĐniak zamieni zaĐ na bramkź doĐrodkowanie Matusika z rzutu ro˝nego. W kolejnych minutach bramkarza goĐci próbowali zaskoczyĺ Nowak (26 min) oraz Matusik (32 min), ich próby nie zakoŠczyy siź jednak sukcesem. GoĐcie wypracowali sobie w tej odsonie tylko dwie dobre sytuacje (nie licz×c tej z 14 min, gdy po gówce Bochenka, Wisź od straty samobójczej bramki uratowaa poprzeczka). W 35 min Wielb×d wyapa jednak przymiarkź Pilcha z rzutu wolnego z 20 m, osiem minut póŔniej wybi natomiast poza liniź koŠcow× strza z 12 m Kwiatka. Po zmianie stron gra toczya siź ju˝ gównie w Đrodkowych rejonach boiska. W 58 min miejscowi za spraw× strzau z 14 m Nowaka - po podaniu Tomali - powiźkszyli jednak rozmiary swego prowadzenia. Cztery minuty póŔniej bliski zdobycia honorowej bramki dla Raby by Sodki, ale po doĐrodkowaniu Chlipay gówkowa z 5 m ponad bramk×. W 88 min mogo natomiast byĺ 4-0, ale po koŠcz×cym bratersk× akcjź strzale z 10 m R. Micudy, Wilk wybi pikź poza liniź koŠcow×.
(STM)

Ýubr Gawówek - Beskid Ýegocina 2-0 (0-0)

1-0 G. Bukowiec 50, 2-0 Rakoczy 70. Sździowa: M. Tabor z Bochni. Ýóta kartka: P. Skoczek. Widzów 100.
   Ýubr: StyczeŠ - Kurek, Dziubek, Rachwalski, Lemiowski - Rakoczy, M. Skoczek, P. Skoczek, Nosalski (58 Misa) - G. Bukowiec (80 Piźta), Waligóra.
   Beskid: M. Kźpa - D. Dudzic, Wanat (70 Guzik), Ptak, T. P×czek - S. Dudzic (57 P. Bukowiec), Polivka, M. P×czek, Kot - J. Kźpa, œwik (70 Bźbenek).
   Gospodarze mieli w tym meczu zdecydowan× przewagź, grali jednak nieskutecznie, a na skutek porywistego wiatru ich akcje byy doĐĺ przypadkowe. Niewiele jednak brakowao, aby miejscowi zmuszeni zostali do odrabiania strat. W 47 min niesiona wiatrem pika przesza bowiem stopera Ýubra, ale J. Kźpa maj×c przed sob× tylko Stycznia strzeli obok bramki. Trzy minuty póŔniej bramkarz Beskidu wypuĐci z r×k pikź po strzale M. Skoczka, a G. Bukowiec z najbli˝szej odlegoĐci wepchnא j× do bramki. Wynik meczu ustalony zosta w 70 min, kiedy Rakoczy zaskoczy M. Kźpź uderzeniem bezpoĐrednio z rzutu ro˝nego.

Podokrźg Bochnia

Byskawica Proszówki - Ceramika Muchówka 3-2, Motor Bogucice - PromieŠ Mikluszowice 6-1, Ostrowianka Ostrów Królewski - Tarnavia Tarnawa 1-1, Polonia Wy˝yce - Drwinka Drwinia 0-1, Trzciana - Stra˝ak Chodenice 2-0, Zbydniów - Górnik Siedlec 1-2, Wisa II Grobla - Tźcza őwiniary 1-0.
   W meczu zalegym Stra˝ak Chodenice - Wisa II Grobla 2-3.

Podokrźg Brzesko - grupa I

JasieŠ Brzeski - Lewniowa 6-1, Jastrz×b Žoniowa - Wulkan Biesiadki 2-1, Okocim - Orze Stró˝e 1-2, Temida Zota - Tźcza Gosprzydowa 2-3, Uszew - K×ty 4-3 (mecz nie punktowany). Pauzowaa Baszta Czchów.

Podokrźg Brzesko - grupa II

Przyborów - Strzelce Wielkie 3-3, Start-77 Biadoliny Szlacheckie - Niedzieliska 3-1, Sufczyn - Wola Przemykowska 0-1, Szczepanów - Andaluzja Rudy Rysie 0-4, Victoria Bielcza - Orkan Zaborów 1-4.