Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Peeling kawowy - przepis na gładką skórę. Peeling z kawy idealny na twarz i na cellulit. Domowy peeling kawowy, jak go zrobić?

Elżbieta Święcka
Peeling kawowy to skuteczna broń w walce ze zmęczoną skórą i cellulitem. Warto go stosować regularnie, bo łatwo zrobimy go w domu
Peeling kawowy to skuteczna broń w walce ze zmęczoną skórą i cellulitem. Warto go stosować regularnie, bo łatwo zrobimy go w domu Flickr.com
Peeling kawowy zyskał ogromną popularność. Po jego użyciu skóra staje się gładka, odświeżona i jest gotowa na kolejne zabiegi. To także jeden z najprostszych i najskuteczniejszych kosmetyków do codziennej pielęgnacji, jaki możemy samodzielnie przygotować w domu. Peeling kawowy możemy stosować zarówno na twarz, jak i na cellulit, by uzyskać jędrne uda i brzuch. Sprawdź przepis na domowy peeling kawowy.

Peeling kawowy - przepis na idealnie gładką skórę

Peelingi powinny być stałym rytuałem podczas pielęgnacji. Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się martwego naskórka z powierzchni ciała. To sprawia, że skóra ma młodzieńczy wygląd, jest jędrna i promienna. Peelingi poprawiają także krążenie krwi i wspomagają procesy regeneracji naskórka. Warto więc robić je regularnie.

Warto wiedzieć, że rozróżniamy kilka rodzajów peelingów. Wśród nich jest:

  • peeling mechaniczny, który polega na delikatnym masowaniu skóry w celu starcia martwego naskórka
  • peeling enzymatyczny, to specjalna maseczka, którą nanosi się na twarz, a następnie wałkuje, jej powierzchnię, co powoduje rozpuszczanie martwych komórek
  • maseczki typu peel-off, które po nałożeniu na skórę zastygają, a po upływie określonego czasu – zdejmuje się jak plaster

Peeling kawowy – jakie ma właściwości?

Kawa ma szereg korzystnych właściwości dla naszego zdrowia. I dotyczy to nie tylko naparu, ale też samych ziaren. Te zmielone, użyte właśnie do peelingu, poprawiają elastyczność skóry i są skuteczną bronią w walce z cellulitem. Co więcej, kawa pomaga walczyć z oznakami starzenia się skóry, naturalnie przyciemnia jej koloryt, wyrównuje przebarwienia, wygładza istniejące bruzdy. Co ciekawe, kawa, a dokładniej peeling kawowy, powinny zastosować osoby, które mają problemy z kondycją włosów. Peeling skóry głowy stymuluje cebulki i wzmaga porost włosów, wzmacnia ich strukturę, wygładza, ociepla ich barwę i dodaje blasku.

Peeling kawowy, stosowany regularnie, opóźnia procesy starzenia się skóry, odmładza, przywraca zdrowy koloryt szarej i zmęczonej skórze. Pomaga też w walce z cellulitem i poprawia krążenie krwi.

Peeling kawowy na twarz

Jako maseczkę na twarz z powodzeniem możemy użyć peelingu kawowego. Dzięki niemu cera będzie promienna i odżywiona. Peeling usunie ze skóry nadmiar sebum oraz nagromadzonego, zrogowaciałego naskórka. Powinny go wybierać osoby, którym szczególnie zależy na szybkim i skutecznym ukryciu śladów zmęczenia.

Peeling kawowy na cellulit

Cellulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka, to problem, z którym boryka się wiele kobiet. W walce z nim również skuteczny okaże się peeling kawowy. Te niewielkie ziarna mają ogromny wpływ na odzyskanie jędrności, elastyczności i gładkości skóry oraz zmniejszenie cellulitu. Wszystko to dzięki zawartości kofeiny. To właśnie ta substancja wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej i przyspiesza jej spalanie. Efekty będą widoczne przy regularnym stosowaniu peelingu – najlepiej dwa razy w tygodniu.

Peeling kawowy - przepis na gładką skórę. Peeling z kawy idealny na twarz i na cellulit. Domowy peeling kawowy, jak go zrobić?
Peeling kawowy - przepis na gładką skórę. Peeling z kawy idealny na twarz i na cellulit. Domowy peeling kawowy, jak go zrobić? Pixabay

Domowy peeling kawowy – jak go zrobić?

Peeling kawowy z łatwością przygotujemy w domu i to ze składników, które znajdziemy w kuchni i łazience. Pierwsza czynność, jaką musimy wykonać, to zmielenie ziaren kawy. Jeśli kupujemy kawę mieloną, od razu przechodzimy do kroku drugiego, czyli zaparzenia kawy. W zależności od tego, ile kosmetyku potrzebujemy, zaparzmy przynajmniej 1-2 łyżki.

Ostudzone fusy możemy opcjonalnie wymieszać z innymi przyprawami. Następnie dodajemy oliwę, olej lniany lub kokosowy, albo oliwkę do ciała. W ten sposób masa uzyska jednolitą konsystencję, a skóra będzie dodatkowo odżywiona. Mieszankę nakładamy na zmoczone ciało, zostawiamy na kilka minut, cały czas delikatnie masując ciało. Po zabiegu dokładnie spłukujemy peeling.

Do peelingu kawowego warto dodać składniki, które wzmocnią jego działanie i korzystnie wpłyną na skórę. To na przykład cynamon, imbir czy olej kokosowy.

Peeling kawowy – przepis podstawowy
Składniki:

  • 2 łyżki zmielonej kawy,
  • oliwa,
  • sok z cytryny.

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy w niewielkiej ilości wrzątku, fusy studzimy, dodajemy odrobinę oliwy i soku z cytryny. Mieszamy na gładką masę. Wmasowujemy w wilgotną skórę i po kilku minutach spłukujemy.

Peeling kawowy złuszczający – z solą morską
Składniki:

  • 2 czubate łyżki kawy,
  • 1 łyżka soli morskiej,
  • oliwa.

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy, studzimy fusy, mieszamy z solą i oliwą. Mieszankę nakładamy na ciało, intensywnie masujemy i spłukujemy.

WIDEO: Jak zrobić peeling w domu?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Peeling kawowy wygładzający – z olejem kokosowym i brązowym cukrem
Składniki:

  • 5 łyżek mielonej kawy,
  • 2 łyżki oleju kokosowego,
  • 3 łyżki brązowego cukru.

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy, studzimy fusy, mieszamy z cukrem i olejem. Nawilżone ciało intensywnie masujemy, po czym spłukujemy mieszankę.

Peeling kawowy rozgrzewający – z cynamonem i imbirem
Składniki:

  • 15 łyżek kawy mielonej,
  • szczypta cynamonu,
  • szczypta imbiru,
  • krem lub balsam do ciała.

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy i studzimy fusy. Składniki peelingu mieszamy, nakładamy na wybraną część ciała i przez kilka minut masujemy. Następnie na godzinę owijamy szczelnie ciało folią spożywczą i przykrywamy kocem. Po godzinie peeling zmywamy i nakładamy nawilżający kosmetyk.

Peeling kawowy warto stosować regularnie, by nasza skóra była gładka, promienna i odświeżona, a cellulit zniknął. Przygotowanie mieszanki w domu jest bardzo proste i ma dodatkową, bardzo dużą zaletę – mamy pewność, że używamy tylko naturalnych składników, bez chemicznych dodatków.

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski