Pętla i rusztowanie

Redakcja
- W związku z budową pętli autobusowej w rejonie skrzyżowania ul. Olszanickiej z Powstania Styczniowego występują utrudnienia w ruchu; częściowo zajęty jest jeden pas ruchu na długości kilkudziesięciu metrów. Prace planowane są do 30 listopada. Dziś mogą być problemy z przejazdem ul. Różana, gdyż na poniedziałek zaplanowano montaż rusztowań przy budynku nr 15; z tego powodu ulica może zostać okresowo zamknięta na około 20 metrach - poinformował Zarząd Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Kąpielowa: remont przejazdu kolejowego; zamknięcie dla ruchu do godz. 17 w dniu 26 października. Objazd ulicami: Zakopiańską, Jugowicką, Podmokłą, Myślenicką, Merkuriusza Polskiego, a w przeciwną stronę: Chałubińskiego, Szybisko, Myślenicką, Podmokłą, Jugowicką, Zakopiańską.
   Al. Krasińskiego: budowa pasa ruchu dla komunikacji zbiorowej; wygrodzenie części skrajnego pasa ruchu o szer. ok 1,5 m (jezdnia w kierunku centrum), na odcinku od "Jubilata" do ul. Piłsudskiego.
   Ul. Weigla: przebudowa ulicy - zamknięta od skrzyżowania z ul. Pruszyńskiego do skrzyżowania z ul. Jędrzejczyka (wraz z tym skrzyżowaniem). Dojazd z ul. Pruszyńskiego do ul. Popiełuszki - ul. Drożdżową i Lipowskiego; dojazd z ul. Sucharskiego do Popiełuszki - ul. Jaglarzów. Prace do 31 maja.
   Ul. Wiślicka: prace remontowe na odcinku od ul. Cedyńskiej do Srebrnych Orłów.
   Ul. Chałubińskiego: budowa kanalizacji sanitarnej do 29 października; utrudnienia w rejonie skrzyżowania z ul. Pytlasińskiego (zajęta część jezdni).
   Ul. Wileńska: remont zatoki autobusowej i chodników - do 15 listopada utrudnienia na odcinku od al. 29 Listopada do mostu na Białusze.
   Ul. Księcia Józefa: do 30 listopada zamknięta na odcinku od ul. Orlej do granicy miasta. Objazd: ul. Mirowską, autostradą A-4 do węzła w Balicach, drogą nr 774 do Kryspinowa. Dla pojazdów, które nie mogą poruszać się autostradą objazd: ul. Mirowską, przez Piekary do Liszek. Na ul. Księcia Józefa jest też remontowana kanalizacja deszczowa; zwężenie pasa ruchu w kierunku granic administracyjnych miasta, na odcinku od al. Wędrowników do ul. Orlej. Do 30 października, w związku z budową kanalizacji sanitarnej, zagrodzona części jezdni (pas w kierunku Bielan), odcinkami o długości ok. 30 m, począwszy od skrzyżowania z ul. Zaskale do miejsca zlokalizowanego ok. 70 m przed skrzyżowaniem z ul. Jodłową.
   Ul. Halszki: remont nawierzchni; ruch jednokierukowy na odcinku od ul. Stojałowskiego do ul. Witosa (w stronę ul. Witosa). W kierunku przeciwnym objazd ul. Witosa i Herberta. Prace do 30 listopada.
   Pl. Na Groblach: w związku z przebudową budynku nr 22 do 31 października zagrodzona część jezdni, na odcinku ok. 10 m.
   Ul. Bosacka: budowa dworca PKS; do 30 listopada jezdnia zawężona na odcinku ok. 30 m.
   Ul. Augustiańska: remont izolacji piwnic w budynku banku; do 19 listopada zajęta będzie tam część jezdni (pas w stronę ul. Skawińskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Węgłową) - począwszy od skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza.
   Ul. Majora: do 31 października przebudowywana zatoka autobusowa, postój taksówek oraz parking;**utrudnienia na około 150-metrowym odcinku.
   
Ul. Lubomirskiego: budowa trasy Galicyjskiej; zamknięty odcinek od ul. Rakowickiej do Bosackiej - do 17 grudnia. Ruch do ul. Bosackiej: Rakowicką, Kurkową, Zygmunta Augusta, Topolową. Dojazd autobusów do ul. Bosackiej od ul. Rakowickiej ulicą Topolową.
   
Ul. Młodej Polski: modernizacja budynku nr 14; do 29 października zajęta część jezdni na korytarz dla pieszych.
   
Ul. Ułanów: remont do 30 listopada; wprowadzono ruch jednokierunkowy - od ul. Ugorek do ul. Łąkowej; dojazd od al. Jana Pawła II do ul. Ułanów odbywa się ulicą Meissnera.
   
Ul. Wjazd i Kątowa: dojazd do tych ulic odbywa się z ul. Żelaznej; obie ulice oznaczone są jako ślepe, bez przejazdu. Ta organizacja ruchu związana jest z pracami przy budowie trasy Galicyjskiej i pozostanie jako docelowa.
   
Ul. Żmujdzka: zamknięta z powodu remontu, objazd: al. 29 Listopada, Opolską, Prądnicką, Zdrową; prace przewiduje się do 30 listopada.
   
Ul. Warszawska: w związku z uruchomieniem wjazdu na teren inwestycji Krakowski Szybki Tramwaj zagrodzono części jezdni (w kierunku al. Słowackiego) dla pasa wyłączenia dla wjazdu na teren budowy - na wysokości Politechniki Krakowskiej. Przewidywany okres występowania utrudnień - ok. 1 roku.
   
Ul. Mogilska: wymiana kabli trakcyjnych, wykonywana w ramach inwestycji Krakowski Szybki Tramwaj; zamknięcie wewnętrznego pasa ruchu na jezdni w kierunku ronda Mogilskiego - na odcinku o długości ok. 200 m. Utrudnienia w ruchu potrwają do 28 października.**
(J.ŚW)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie