Pewna wygrana "Jaskółek"

STM
Pierwszą rundę zespół Unii Tarnów zakończył 50-punktowym zwycięstwem z Wisłą II Zamkor Kraków; na inaugurację drugiej podopieczni trenera Wiesława Klapera jeszcze efektowniej zwyciężyli na własnym parkiecie UKS Siemaszka Piekary.

Koszykówka juniorów starszych

Rozpoczęła się druga runda spotkań o mistrzostwo koszykarskiej klasy juniorów starszych.

Początek spotkania przebiegał pod znakiem wyrównanej gry i w 4 min tarnowianie prowadzili tylko 7-5. Chwilę później za 3 pkt. trafił jednak Daniel Stawarski i przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć. W 7 min osiągnęła ona rozmiary 10 "oczek" (17-7), a kolejna "trójka" Stawarskiego spowodowała, że po pierwszej kwarcie Unia nadal prowadziła różnicą 10 punktów. Podobny przebieg miała druga odsłona. Jeszcze w 14 min podopieczni trenera Klapera wygrywali tylko 36-28, cztery minuty później na tablicy pojawił się już jednak wynik 57-31, a do przerwy Unia prowadziła 61-33.
W trzeciej "ćwiartce" tarnowianie ćwiczyli pewne elementy taktyczne przed kolejnymi czekającymi ich meczami. Różnica w umiejętnościach obu zespołów była jednak wyraźna, stąd też po trzydziestu minutach było już 86-51 dla miejscowych. Ostatnia kwarta również toczyła się przy przewadze koszykarzy Unii, którzy zaprezentowali w tym czasie kibicom kilka efektownych akcji. Setny punkt dla "Jaskółek" zdobył w 37 min Dawid Dawiec, trafiając z półdystansu. Unia prowadziła wówczas 100-64; w ostatnich minutach wyraźnie powiększyła jednak dzielący oba zespoły dystans, wygrywając ostatecznie 119-67 (27-17, 34-16, 25-18, 33-16).
Unia: Paweł Bacik 36 (1x3, 11 zbiórek), Tomasz Zych 27, Daniel Stawarski 20 (2x3, 7 asyst), Dawid Dawiec 10, Kamil Budzisz 8, Mateusz Piska 7 (1x3), Kamil Uriasz 5, Kacper Ciesielski 2, Marcin Koczwara 2, Patryk Płuska 2. Najwięcej punktów dla UKS Siemaszka: Kacper Lachowicz 25, Jakub Bubla 14.
W pozostałych meczach: Cracovia Kraków - Wisła II Zamkor Kraków 79-68, Wisła I Kraków - Korona Kraków 89-69. W zaległym spotkaniu: Cracovia - Korona 80-39.