Pewna wygrana Solnej

(PAN)
II liga siatkarek. Zespół Solnej Wieliczka wygrał rywalizację play-off z San-Pajdą Jarosław 3:0 i uzyskał prawo gry w barażach o awans do pierwszej ligi.

San-Pajda Jarosław - Solna Wieliczka 0:3 (14:25, 20:25, 20:25)

Solna: Tyrańska, Król, Żochowska, Urbanik, Stojek, Świerczyńska, Olipra (libero) oraz Cieżyńska, Gawlak.

WTS Solna pojawiła się na siatkarskiej mapie zaledwie pół roku temu, dziś to jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu do pierwszej ligi. Drużyna w zakończonym właśnie sezonie w czwartej grupie II ligi przegrała tylko jeden mecz z AGH Kraków, pozostałe wygrywała, najczęściej za trzy punkty. W trzech meczach z ekipą z Jarosławia podopieczne Katarzyny Wąsowskiej nie straciły nawet seta. Zajęły pierwsze miejsce i razem z drugą na finiszu Grupą Azoty Tarnów powalczą o awans.

- Zajęcie pierwszego miejsca daje nam lepsze rozstawienie w pierwszej rundzie, zagramy bowiem z zespołami, które w __swoich grupach zajmą drugie lokaty - mówi prezes Solnej Mariusz Tyrański. Kolejnym etapem walki o pierwszą ligę będzie turniej finałowy. Działacze Solnej marzą, by być jego organizatorami, ale w tym terminie hala Solnego Miasta jest zajęta i w grę wchodzi turniej w Krakowie.

Siatkówka przyjęła się w Wieliczce. Na mecze regularnie przychodziło ponad trzystu kibiców, co z kolei przełożyło się na zaangażowanie sponsorów. Połowę budżetu klubu zapewnia samorząd, drugą muszą wypracować sobie działacze. Dzięki grupie kilkunastu firm zawodniczki mogą się skupić wyłącznie na osiąganiu wyników sportowych.