Pewny awans AZS UJ

Pawel Panus
Pawel Panus
Final Pucharu Polski kobiet, mecz Bronowianka Krąków - AZS UJ
Final Pucharu Polski kobiet, mecz Bronowianka Krąków - AZS UJ Andrzej Banaś / Polska Press
Piłka nożna. Występujący w ekstraklasie kobiet zespół AZS UJ Kraków awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

Krakowianki, pod nieobecność pięciu kadrowiczek, przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Polski w futsalu, pokonały na wyjeździe Spartę Daleszyce 4:0.

W zespole z Krakowa grały: Kalita - Gozdecka, Konopka, Grzywińska, Bolko (46 Zapała), Dul (46 Bartosiewicz), Łagowska, Bryzek (60 Łado-cha), Malota, Ferfecka i Kuciel.

Prowadzenie, już w 2 minucie, dała przyjezdnym Magdalena Gozdecka, która pewnie wykonała rzut karny. W 17 minucie Karolina Dul podwyższyła rezultat, popisując się pięknym uderzeniem z dystansu. Kolejne trafienia były autorstwa Agnieszki Bryzek i Kamili Ferfeckiej.

W drugiej połowie meczu przyjezdne nie były już tak skuteczne w ataku, ale dalej konsekwentne i dobrze zorganizowane w obronie. Tym samym spotkanie zakończyło się ich pewnym triumfem.

W 1/8 finału Pucharu Polski przeciwnikiem AZS UJ będzie Mitech Żywiec. Mecz odbędzie się w Krakowie, gdyż w pucharowych rozgrywkach ekipa akademiczek traktowana jest jeszcze jako pierwszoligowiec. Krakowianki mają teraz przerwę w ligowych rozgrywkach, w których walczą o pozostanie w elicie. Pod koniec listopada AZS UJ rozpocznie grę w ekstraklasie futsalu.