Tomasz Kuczyński
02.03.2018 rok. Piast - Górnik, derby przerwane w 81. minucie.
02.03.2018 rok. Piast - Górnik, derby przerwane w 81. minucie. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Stowarzyszenie kibiców Piasta Gliwice "Piastoholicy" wydało oświadczenie, w który zapowiada powrót dopingu "młyna" na stadion przy Okrzei.

Bojkot domowych meczów Piasta przez kibiców z "młyna" zaczął się po marcowych derbach z Górnikiem Zabrze. Mecz został przerwany w 81. minucie przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Kibice Górnika w swoi sektorze podpalili flagę kibiców Piasta, którzy zareagowali wyłamaniem wewnętrznego ogrodzenia. Część z nich wtargnęła na murawę.

Interweniowała policja. Mecz został przerwany. W efekcie na kiboli nałożono m.in. zakazy stadionowe. Nieoficjalnie wiadomo, że były wśród nich osoby decyzyjne stowarzyszenia "Piastoholicy". Piast Gliwice zerwał współpracę z "Piastoholikami". Kibice zaczęli bojkotować mecze, sektory "młyna" były puste. W ramach solidarności do Gliwic nie przyjeżdżały zorganizowane grupy kibiców drużyn rywali gliwiczan.

Od wiosny ta sytuacja się zmieni, o czym świadczy treść oświadczenia na stronie kibiców Piasta.

"Niedługo zostanie ogłoszony nowy skład osobowy Stowarzyszenia Piastoholicy. Proces się przeciąga ponieważ wciąż trwa selekcja na poszczególne stanowiska, niemniej jednak nowe osoby decyzyjne, już teraz, jednogłośnie stwierdziły, że od rundy wiosennej doping na sektorach „O,P,R,S” jak i organizacja wyjazdów na mecze Piasta zostaną wznowione. Piastoholicy apelują do wszystkich dzielnic o organizację przedmeczowych zbiórek. Na wyjazdach będą obowiązywały nowe zasady, o których szczegółowo napiszemy przy okazji pierwszego wyjazdu. Budzimy się z prawie rocznego snu i widzimy się wszyscy na „młynie”, już 15 lutego o 20.30 na meczu z Lechem Poznań.
W imieniu starego składu osobowego Stowarzyszenia dziękujemy wszystkim ekipom, które przyłączyły się do protestu".