0 1 połowa

Wisła Płock

2

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na spotkanie Zagłębia Lubin z Lechią Gdańsk, które już za kilkanaście minut. Życzymy miłego wieczoru.

• Koniec spotkania w Gliwicach! Piast rzutem na taśmę wyrównał wynik spotkania i wyrwał jeden punkt, który może okazać się bardzo ważny w końcówce sezonu.

• GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Michał Żyro wyrównuje stan meczu w ostatniej akcji meczu!

• Dominik Steczyk wpadł w pole karne Wisły, gdzie został powalony przez Torgila Gjertsena! Sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego!

• Jeszcze w końcówce spotkania za Filipa Lesniaka na placu gry melduje się Damian Rasak.

• Arbiter dolicza co najmniej cztery minuty do podstawowego czasu drugiej połowy.

• Wreszcie przed szansą stanęli gospodarze, jednak Bartosz Rymaniak sprzed pola karnego uderzył w obrońcę gości.

• W końcówce spotkania Piast znowu przejął inicjatywę, jednak gospodarze jak i w pierwszej połowie meczu nie potrafią stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki.

• Z rzutu wolnego dla Piasta Mikkel Kirkeskov nastrzelił Patryka Lipskiego, który nie zdołał skierować piłki w stronę bramki Wisły.

• Świetna, kombinacyjna akcja Wisły, Kocyła pograł z Gjertsenem, ale uderzenie Norwega kapitalnie obronił Frantisek Plach!

• Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Holubek, jednak piłka powędrowała kilka metrów od bramki gości.

• Natomiast za Sebastiana Milewskiego pojawił się Jakub Holubek.

• Michał Chrapek zagra swój drugi mecz w barwach Piasta Gliwice. Nowy pomocnik zmienił Thiago Alvesa.

• Patryk Lipski dośrodkował w pole karne Piasta wprost na nogę Michała Żyry, ale ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie trafił w piłkę.

• Patryk Lipski sprawdził umiejętności Krzysztofa Kamińskiego. Pewną interwencją popisał się bramkarz Wisły.

• Oraz Patryk Lipski zmienił Arkadiusza Pyrkę.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach Piasta. Dominik Steczyk pojawił się w miejsce Patryka Sokołowskiego.

• Oraz Torgil Gjertsen zmienił Mateusza Szwocha.

• Airam Cabrera wchodzi w miejsce Ciliana Sheridana.

• Aż trzy zmiany w szeregach Wisły Płock. Dawid Kocyła pojawia się w miejsce Piotra Prydoła.

• Piast na razie nie potrafi się otrząsnąć po szybkiej stracie dwóch bramek. Teraz to Wisła przejęła inicjatywę i zaczęła kontrolować grę.

• Waldemar Fornalik szybko reaguje na szybko zmieniającą się sytuację na boisku. Za Jakuba Świerczoka na murawie pojawia się Michał Żyro.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Mateusza Szwocha, najwyżej w polu karnym Piasta wyskoczył Alan Uryga i perfekcyjnym strzałem głową dał prowadzenie "Nafciarzom".

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Wisła Płock obejmuje prowadzenie po trafieniu Alana Urygi!

• Świetna, kombinacyjna akcja Wisły Płock, Mateusz Szwoch dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Cilian Sheridan, a całą akcję zamknął Jakub Rzeźniczak, który mocnym strzałem głową doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOL!!!!!! Ależ szybkie wyrównanie po trafieniu Jakuba Rzeźniczaka!

• Jakub Świerczok zagrał w pole karne Wisły, tam żaden z obrońców nie zdołał wybić piłki, do której dopadł Thiago Alves, a ten z łatwością wpakował piłkę do pustej już bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Piast Gliwice obejmuje prowadzenie po trafieniu Thiago Alvesa!

• Patryk Sokołowski przejął piłkę w środku pola, popędził w stronę bramki gości i oddał strzał, który jednak minął bramkę Krzysztofa Kamińskiego.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Gliwicach! Oby z większą ilością emocji.

• Na drugą część meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania. Poza dwoma akcjami Piasta, pierwsza połowa meczu praktycznie do zapomnienia.

• Po raz kolejny obita poprzeczka bramki gości! Tym razem Patryk Sokołowski uderzył mocno z dystansu, ale zabrakło trochę szczęścia!

• Thiago Alves dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne Wisły, ale przytomni obrońcy gości pewnie wyekspediowali piłkę.

• Fatalne rozegranie rzutu wolego i Piast traci kolejną szansę na zdobycie bramki.

• Nieporozumienie obrońców gości pod własnym polem karnym spowodowało, że Sebastian Milewski został sfaulowany przy narożniku pola karnego i Piast staje przed szansą na zdobycie bramki.

• Bardzo ładna, koronkowa akcja Piasta, jednak Arkadiusz Rymaniak na pozycji spalonej na wysokości pola karnego gości.

• Piast przejął piłkę na połowie przeciwników, jednak Arkadiusz Pyrka niedokładnie zagrał do Jakuba Świerczoka.

• Damian Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne Piasta, ale tam pewnie piłkę wyłapał Frantisek Plach.

• Bardzo dużo chaosu w ostatnich minutach. Piast dłużej utrzymuje się przy piłce, natomiast Wisła nie stara się zbytnio, by zmienić obraz meczu.

• Piast wciąż nie zwalnia tempa, akcja za akcją podopiecznych Waldemara Fornalika, jednak wciąż nie wynika z tego nic konstruktywnego. Piłkarze Piasta nie potrafią przedostać się w pole karne gości.

• W odpowiedzi Sebastian Milewski uderzył zza pola karnego, ale pewną interwencją popisał się Krzysztof Kamiński.

• Piotr Pyrdoł uderzył z wole zza pola karnego Piasta, jednak strzał został zablokowany.

• Wydawało się ładna, składna akcja gospodarzy, jednak faul w ofensywnie spowodował zaprzepaszczenie dobrze zapowiadającej się akcji.

• Świetne prostopadłe podanie Sebastiana Milewskiego do Jakuba Świerczoka, ale czujną interwencją poza własnym polem karnym popisał się Krzysztof Kamiński

• Dużo lepiej pierwszą połowę rozpoczęli gospodarze, ale wciąż nie potrafią przełożyć to na wynik meczu.

• Świetne uderzenie Jakuba Świerczoka zza pola karnego, ale piłka trafia tylko w poprzeczkę bramki gości!

• Mikkel Kirkeskov dośrodkował z rzutu wolnego, jednak pewną interwencją na przedpolu własnej bramki popisał się Krzysztof Kamiński.

• W pierwszych minutach gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, ale Wisła mądrze broni w defensywie i nie pozwala przedrzeć się rywalom we własne pole karne.

• W odpowiedzi ofensywna akcja Wisły, jednak przerwana z powodu pozycji spalonej.

• Pierwsza akcja po stronie Piasta, jednak gospodarze stracili piłkę z narożniku połowy przeciwników.

• Pierwszy gwizdek Zbigniewa Dobrynina w Gliwicach, zaczynamy rywalizację!

• Piłkarze jednej oraz drugiej drużyny pojawiają się już powoli na murawie Stadionu Miejskiego w Gliwicach, za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Borkała, Chrapek, Holubek, Lipski, Mokwa, Rakowiecki, Steczyk, Żyro.

• Ławka rezerwowych Wisły Płock: Wrąbel (Br.), Adamczyk, Gjertsen, Kocyła, Cabrera, Michalski, Rasak, Tomasik, Żuk.

• W zespole Piasta nie może dzisiaj zagrać kontuzjowany Gerard Badia. Z tego samego powodu w drużynie Wisły brakuje Rafała Wolskiego.

• Ostatnie dwa starcia pomiędzy oboma zespołami miały miejsce jeszcze w zeszłym roku kalendarzowym. Najpierw w Gliwicach zespół Piasta wygrał 1:0 po trafieniu Piotra Parzyszka, natomiast później w Płocku to "Nafciarze" byli górą wygrywając 2:1 po dwóch golach Merebaszwiliego.

• W zeszły weekend Piast przegrał na wyjeździe z Cracovią 0:1, natomiast Wisła Płock takim samym rezultatem pokonała u siebie Śląsk Wrocław.

• Drużyna dzisiejszych gospodarzy zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem jednego punktu, natomiast "Nafciarze" plasują się na dziesiątej pozycji z ośmioma punktami na koncie.

• W pierwszym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie Wisłę Płock. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.