Jerzy Filipiuk
Andrzej Szkocki
24-letni krakowianin Adam Buksa strzelił bramkę dla New England Revolution w wyjazdowym meczu amerykańskiej ligi piłkarskiej Major League Soccer, który zakończył się remisem 1:1. To jego piąty gol w tym sezonie w rozgrywkach MLS.

Adam Buksa pojawił się na zielonej murawie w 63 minucie (za Urugwajczyka Diego Fagundeza) przy stanie 1:0 dla gospodarzy (prowadzenie dla nich uzyskał w 74 min Amerykanin Walker Zimmerman). Polak, mimo asysty kilku rywali, w 77 min trafił do siatki strzałem z 16 metrów.

Mecz w Nashville rozpoczął się z 82-minutowym opóźnieniem z powodu ulewy. Po 20 kolejkach spotkań New England Revolution zajmuje piąte miejsce w Konferencji Wschodniej, mając na koncie 29 punktów. Liderem tabeli jest Toronto FC (41 pkt), a na kolejnych pozycjach plasują się Philadelphia Union (38), Columbus Crew (34) i Orlando City (32) .

Adam Buksa urodził się 16 lipca 1996 roku w Krakowie. Jest wychowankiem Bronowianki. Potem był zawodnikiem Wisły Kraków, Hutnika Kraków, Garbarni Kraków, Novary Calcio, Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin i Pogoni Szczecin. W polskiej ekstraklasie rozegrał 98 meczów, strzelił 27 bramek. Jego młodszy o 7 lat brat Aleksander reprezentuje obecnie barwy Wisły.

Wisła Kraków. Alfabet piłkarzy "Białej Gwiazdy", czyli najle...

Wisła Kraków. 60 najlepszych piłkarzy w historii. Ranking za...