"Piątka" zaliczona [WIDEO]

Katarzyna Hołuj
Adam Czerwiński (na pierwszym planie) wygrał Sieprawską Piątkę
Adam Czerwiński (na pierwszym planie) wygrał Sieprawską Piątkę FOT. KATARZYNA HOŁUJ
Siepraw. Około 400 osób, od dzieci po dorosłych, wzięło udział w biegowej imprezie zorganizowanej w kompleksie Słoneczny Park.

Około stu zawodników stanęło na starcie głównego biegu, czyli „Sieprawskiej piątki”. Była to jej druga edycja. To oznacza, że w porównaniu do ubiegłego roku zainteresowanie biegiem wzrosło co najmniej dwukrotnie. Jeszcze większy przyrost uczestników w stosunku do pierwszej edycji można było zaobserwować wśród młodzieży.

Autor: Katarzyna Hołuj

Młodzi, którzy na co dzień nie biegają, motywowali start różnie: a to tym, że organizator zapewnia atrakcyjne nagrody (w głównym biegu były one finansowe, a tych dla dzieci i młodzieży – rzeczowe

– przy. red.), to znów chęcią zaimponowania płci przeciwnej. Byli też tacy, jak na przykład bliźniaczki Kinga i Urszula Trojańskie, uczennice Gimnazjum w Sieprawiu, które trenują bieganie.

– Biegamy od dwóch lat, a od roku trenujemy w klubie AZS AWF Kraków. Rodzice nas zachęcili, a teraz jesteśmy już całkiem pochłonięte sportem – mówiły. Obie dziewczyny stanęły na podium biegu na 2 kilometry.

W głównym biegu szans rywalom nie pozostawił Adam Czerwiński, lekkoatleta pochodzący z Czasławia, który ma na swoim koncie tytuły Mistrza Polski. Przebiegnięcie 5 km zajęło mu 16 minut i 53 sekundy. Niespełna 5 minut po nim na mecie pojawiła sie najlepsza wśród kobiet Anna Voskolovych z Ukrainy.

Kilka oczek za nią uplasowała się Joanna Bezko-rowajny z Sieprawia, najlepsza wśród pań z naszego powiatu. Biega na dystansach od 5 km właśnie – do maratonów. Tych ostatnich ma już na swoim koncie pięć.

Tym razem wybrała „piątkę” tym bardziej, że jak nam powiedziała, trasa tego biegu prowadzi przed jej domem. W ubiegłym roku kibicowała, teraz to m.in. jej kibicowano. Biega rekreacyjnie, dla zdrowia. – To aktywność, która pomaga mi się odprężyć i ładuje pozytywną energią – mówi.

W biegu, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, nie zabrakło przedstawicieli gminnego samorządu. Zadbała o to trójka radnych: Marzena Szczurek, Marek Matoga i Piotr Płachta. Jak mówili, była to decyzja spontaniczna i prawie, że „z marszu”. Uplasowali się mniej więcej w środku stawki, radna była 11 wśród 22 pań. Po zakończonym biegu w żartach odgrażali się, że za rok przygotują się lepiej.

„Dziennik Polski” objął „Sieprawską Piątkę” patronatem medialnym.