Piątkiewicz rewelacją

(FIL)
Muaythai. Siedem medali zdobyli reprezentanci klubów z Krakowa i Niepołomic podczas mistrzostw Polski, które odbyły się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.

Na najwyższym stopniu podium stanęli seniorka Magdalena Kasprzyk (Target Niepołomice) w kat. 54 kg i senior Kamil Piątkiewicz (Raczadam Kraków) w kat. 63,5 kg.

Po srebrne krążki sięgnęli seniorzy Paweł Klimek (Am Nat Kraków) w kat. 81 kg i Erik Aruszanjan (Raczadam) w kat. 91 kg oraz seniorki Dominika Chmiel (Am Nat) w kat. 48 kg i Anna Zachariasz (Target) w kat. 57 kg. Brązowy medal wywalczył senior Rafał Kosiarski (Am Nat) w kat. 71 kg.

Kasprzyk, wielokrotna medalistka najpoważniejszych imprez krajowych i międzynarodowych, po raz kolejny potwierdziła swoją wielką klasę. W finale pokonała Magdalenę Kaczor (Kohorta Poznań).

Piątkiewicz, brązowy medalista ubiegłorocznych ME w Krakowie w rywalizacji juniorów, bardzo udanie zadebiutował w zmaganiach seniorów. W półfinale wygrał z Rafałem Niestrzębą (Garuda Muaythai Gym), a w finale z Oskarem Siegertem (Muaythai Legion Bydgoszcz).

Krakowianin został uznany za najlepszego zawodnika MP wśród seniorów. Wkrótce wyjedzie na treningi do Tajlandii.

W stojących na wysokim poziomie MP startowało ponad 120 zawodników oraz zawodniczek z ok. 30 klubów. Zawody były testem kwalifikacyjnym dla kadrowiczów przed sierpniowym Pucharem Świata w Bangkoku. Finałową galę oglądali m.in. ambasador Tajlandii Manasvi Srisodapol i władze Wieliczki.