Pięć medali niepołomiczan w Mielcu

Jerzy Filipiuk
Archiwum Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin
Pięć medali zdobyła 11-osobowa ekipa Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin podczas Otwartych Mistrzostw Polski Południowej PFKK Full Contact Kyokushin Karate, które odbyły się w Mielcu.

190 zawodniczek i zawodników z 28 klubów z całej Polski oraz z Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi rywalizowało w konkurencji kumite (walki).

Najlepiej z NKKK spisała się Martyna Kubik (11 lat), która w kategorii open zajęła pierwsze miejsce. Drugie lokaty wywalczyli Sandra Maśnica (13 lat) w kat. 45 kg i Kacper Krawczyk (9 lat) w kat. +30 kg.

Na najniższym stopniu podium stanęły: Justyna Krosta (12 lat) w kat. do 45 kg i Aleksandra Pilch (14 lat) w kat. 60 kg. Na czwartym miejscu uplasował się Szymon Grymek (11 lat).

Ponadto NKKK reprezentowali Weronika Kurzeja, Oliwia Szewczyk, Dominik Bularz, Eryk Kowalski i Sebastian Skocz.
W klasyfikacji drużynowej klub z Niepołomic zajął czwarte miejsce.