Piękny wolej Golonki

RCZ
Klasa C, Limanowa

Wierchy Pasierbiec - Słomka Siekierczyna 5-1 (2-1)

0-1 Orzeł 15, 1-1 Matras 24, 2-1 K. Golonka 35, 3-1 K. Golonka 60, 4-1 K. Golonka 67, 5-1 K. Golonka 83.

Sędziował Jacek Włodarczyk z Podłopienia. Zółte kartki: P. Golonka - Dąbrowski. Widzów 80.

Wierchy: Sz. Wiktor - Duchnik, Tomasz Twaróg, Zapała, Kasiński - Biedroń, Duch, Matras, Guzik (26 P. Golonka) - Badyla, K. Golonka.

Słomka: P. Kowalczyk - D. Jasica, M. Kowalczyk, Wątroba (46 Hutek), Kubacki - Biernat, Orzeł, W. Jasica, Kądziołka (46 Dąbrowski) - Tomasik, Duda.

Wicelider odniósł pewne zwycięstwo na własnym boisku. Mecz rozpoczął się jednak od ataków gości - groźnie strzelał Duda, ale na posterunku stał dobrze dysponowany tego dnia Wiktor. W 15 min Biernat posłał mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Orzeł nie miał żadnych problemów z wpakowaniem z 2 metrów futbolówki do bramki gospodarzy. Na odpowiedź Wierchów nie trzeba było długo czekać - najpierw blisko szczęścia był Twaróg (strzał w poprzeczkę), a parę minut później strzał głową Matrasa przyniósł gospodarzom wyrównanie. W 35 min fatalny błąd defensywy Słomki wykorzystał K. Golonka.
   Po przerwie szansę na wyrównanie mieli goście, jednak strzał Orła wybił z bramki defensor gospodarzy. Druga połowa to przede wszystkim koncertowa gra napastnika gospodarzy K. Golonki, który co ciekawe, jeszcze do niedawna grał w linii defensywnej. Szczególnie warta odnotowania jest jego bramka na 4-1 - piękne uderzenie z woleja z 11 metrów.
    JACEK NOWAK

W pozostałych meczach: Limanovia II - Stradomka Skrzydlna 5-0, Sokł II Słopnice - Olimpia Pisarzowa 2-2.

1. Limanovia II 8 20 42-13

2. Wierchy 8 18 26-12

3. Słomka 8 10 17-23

4. Olimpia 8 9 16-18

5. Stradomka 8 7 15-24

6. Sokół II 8 3 20-43