Pierścień królowej

PAN
W sali szkoły podstawowej w Rzezawie już po raz czwarty odbyły się szachowe zawody juniorów "O Pierścień Królowej Jadwigi".

Turniej szachowy w Rzezawie

Organizatorem imprezy był UKS Magnus Rzezawa. Turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie i profesjonalnie, w czym zasługa państwa Wojciecha Tabora i Zofii Łęczek, oraz sędziego głównego Stanisława Tureckiego.
   W tym roku wystartowało 72 juniorów, z czego 40 w turnieju głównym, a 32 w turnieju "Paziów Królowej". Rozgrywki toczono na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Rywalizacja była bardzo zacięta, a niektóre rozstrzygnięcia zgoła nieoczekiwane. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant gospodarzy Piotr Widła, który zgromadził 7,5 punktu i to on stał się posiadaczem cennej rzeźby z Pierścieniem Królowej Jadwigi. Drugie miejsce zajął jeden z najmłodszych szachistów w tej grupie Przemysław Święch z Gońca Staniątki. Na trzecim miejscu uplasował się brązowy medalista mistrzostw Polski do lat 14, Roman Mucha z Rabki (w barwach PTSz Płock).
   Rywalizację w grupie młodszej całkowicie zdominował Damian Bednarczyk z Gońca Staniątki, który zdobył komplet 9 punktów. Drugie miejsce przypadło Michałowi Laskowi z CKiS Skawina, a trzecie Karolinie Kramarczyk ze Staniątek. Najmłodszą uczestniczką w tej grupie była 4-letnia Weronika Łęczek. (PAN)