Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsi liderzy

ALEX
Po raz trzeci organizujemy plebiscyt na Nauczyciela Roku 2003

   (INF. WŁ.) Do redakcji dotarły już pierwsze kupony od Czytelników głosujących w plebiscycie na najbardziej popularnego nauczyciela roku 2003. W naszym konkursie obecnie prowadzą: Bożena Płaszewska ze Szkoły Podstawowej nr 162 w Krakowie i Patryk Bujakowski z gimnazjum w Nowym Brzesku.
   Bożena Płaszewska jest absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej w krakowskiej Akademii Pedagogicznej, a także studiów podyplomowych w dziedzinie edukacji integracyjnej w tej samej uczelni. W zawodzie pracuje od dziesięciu lat. Jest wychowawczynią II klasy, integracyjnej, w której obok dzieci zdrowych uczą się dzieci niepełnosprawne.
   - Największą satysfakcję sprawia mi uczenie młodych ludzi tolerancji. Przyswajają ją sobie niejako w sposób naturalny - powiedziała nam Bożena Płaszewska. - Fascynuje mnie obserwowanie, jak z każdym dniem dzieci stają się coraz mądrzejsze, nabywają nowych, potrzebnych im w życiu umiejętności - takich, jak czytanie, pisanie i liczenie. Na moich oczach rozwijają się - i to w mojej pracy jest piękne!
   Bożena Płaszewska pracuje również indywidualnie z uczniami niepełnosprawnymi oraz czuwa nad dziećmi zagrożonymi dysleksją.
\\\
   24-letni Patryk Bujakowski ukończył Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie studiuje język angielski w Wyższej Szkole Zarządzania i Języków Obcych w Katowicach. W szkole pracuje zaledwie parę lat. - W mojej pracy cenię sobie przede wszystkim pracę z ludźmi - uczniami, ich rodzicami i gronem pedagogicznym. Przekazując uczniom wiedzę, także i ja uczę się od nich za każdym razem czegoś nowego. Ich sposób widzenia świata jest czasami bardzo odkrywczy, fascynujący - powiedział "Dziennikowi" Patryk Bujakowski.
   Wychowawca II klasy gimnazjum podkreśla, że nie jest nauczycielem, z którym uczniowie są na stopie koleżeńskiej, bo zachowuje dystans, ale mogą swobodnie rozmawiać z nim o swoich problemach. Zabiera ich do kina, na kręgle, lodowisko, a także na wycieczki. Wyprawa do Zakopanego była możliwa m.in. dlatego, że uczniowie, wraz ze swoimi rodzicami, zorganizowali zbiórkę złomu.
\
\\
   Plebiscyt na ulubionego nauczyciela w Małopolsce organizujemy już po raz trzeci. Honorowy patronat nad nim objęła Elżbieta Lęcznarowicz, małopolski kurator oświaty. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się ogromną popularnością. Za każdym razem do redakcji napłynęło po około 30 tys. kuponów, w każdej edycji uczniowie głosowali na 700 nauczycieli.
   Zwycięzcy w obu kategoriach - czyli ci nauczyciele z Małopolski, którzy zdobędą największą liczbę głosów - otrzymają tytuł Nauczyciela Roku 2003 oraz nagrody w wysokości po 5000 zł. Fundatorem nagród pieniężnych jest redakcja "Dziennika Polskiego". Szkoła, której nauczyciel otrzyma największą liczbę głosów, otrzyma talon na wymianę okien o wartości 5000 zł, ufundowany przez firmę Oknoplast Kraków. Nagrody - sprzęt RTV, gry komputerowe, książki oraz bilety do kina -
   rozlosujemy także wśród głosujących w plebiscycie.
   Zachęcamy Czytelników do nadsyłania do redakcji wyłącznie oryginalnych, wyciętych z "Dziennika Polskiego" kuponów. Ukazują się one na naszych łamach codziennie, do końca marca. Prosimy je przesyłać pocztą na adres redakcji (ul. Wielopole 1, 31-072 Kraków, z dopiskiem "Plebiscyt - Nauczyciel") lub przynosić osobiście na portiernię "Dziennika Polskiego".
   Każdy Czytelnik może wysłać dowolną liczbę zgłoszeń. Plebiscyt zostanie rozstrzygnięty w połowie kwietnia.
    (ALEX)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski