Pierwsza porażka Unii Al-Glas

STMZaktualizowano
Pierwszej w tym sezonie porażki doznali występujący w małopolskiej lidze kadetów koszykarze Unii Al-Glas Tarnów. Prowadzona przez Jarosława Mosio drużyna uznać musiała w Gorlicach wyższość tamtejszego Glimaru.

Koszykówka kadetów

Po rzutach Pawła Bacika i Kamila Uriasza tarnowianie prowadzili 4-0, w 3 min dzięki 5 pkt. zdobytym przez Piotra Gambala było jednak 5-4. Cztery minuty później gospodarze wygrywali już 11-6, a pierwsza kwarta zakończyła się ich trzypunktowym zwycięstwem. W 13 min przewaga Glimaru wzrosła do 8 pkt. (20-12), ale dwie minuty później celny rzut Arkadiusza Kondrata pozwolił gościom na zmniejszenie dystansu do jednego "oczka" (21-20). W 18 min po rzutach osobistych Wojciecha Dedy, Glimar prowadził jednak 28-21, aby do szatni zejść przy korzystnym dla siebie wyniku 29-24. Ostra reprymenda, jaką usłyszeli tarnowianie w przerwie od swojego trenera, spowodowała że w 22 min było już - po punktach Macieja Ujejskiego - 30-29 dla Unii. Chwilę później Paweł Bacik doprowadził do stanu 39-35 dla przyjezdnych, a w 28 min po punktach Tomasza Zygadły na tablicy pojawił się wynik 49-41 dla Unii. Końcówka tej kwarty należała do gorliczan, ale przed ostatnią odsłoną było 53-49 dla "jaskółek". Czwartą kwartę rozpoczęli tarnowianie bez swych wysokich graczy: Dominika Gniadka i Kamila Uriasza, którzy mieli już po cztery przewinienia (obaj nie dograli zresztą meczu do końca, opuszczając parkiet odpowiednio w 37 i 38 min). Mimo tego, w 32 min po rzucie Macieja Ujejskiego powiększyli oni swą przewagę do 8 pkt. (59-51). Dwie "trójki" pozwoliły Glimarowi na doprowadzenie w 33 min do wyniku 57-61, trzy minuty później po punktach Piotra Gambala na tablicy pojawił się natomiast rezultat 63-63. Tarnowianie odpowiedzieli na to sześcioma punktami (63-69 w 37 min), w 38 min ich przewaga stopniała jednak do jednego punktu (71-70). Końcówka spotkania przyniosła festiwal rzutów osobistych. Znacznie skuteczniej wykonywali je gospodarze (tarnowianie w całym spotkaniu wykorzystali zaledwie 7 z 26 rzutów osobistych), stąd też mecz zakończył się ich wygraną 82-73 (15-12, 14-12, 20-29, 33-20).
   Unia: Paweł Bacik 19, Dominik Gniadek 17, Tomasz Zygadło 12, Arkadiusz Kondrat 10, Maciej Ujejski 8, Kamil Uriasz 6, Bartosz Wojnarowski 1, Krystian Kapałka 0, Dominik Niemczura 0, Mateusz Piska 0, Paweł Pochroń 0, Daniel Troszyński 0. Najwięcej punktów dla Glimaru: Piotr Gambal 36, Wojciech Deda 21.
   W pozostałych meczach: Wisła Kraków - Korona Kraków 98-50, Cracovia - STS Wactur Nowy Sącz 75-59.