Pierwsza wyjazdowa wygrana "Szarotek"

MZ
0-1 Różański 5, 0-2 Puławski 12, 0-3 Połącarz 16, 0-4 Różański 26, 1-4 T. Kozłowski 31, 2-4 Kuc 39, 2-5 Czuy 44, 3-5 Duszak 51, 4-5 Antonovic 57.

EKSTRAKLASA HOKEJA. Zagłębie Sosnowiec - MMKS Podhale 4-5 (0-3, 2-1, 2-1)

Sędziował Grzegorz Dzięciołowski z Bydgoszczy. Kary: 12 -20 min.

Zagłębie: Nowak - Jaskólski, Galvas, Bacul, Bernat, Luka - Duszak, Kuc, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Dołęga - Podsiadło, Marcińczak, Jaros, Sarnik, Twardy - Białek, Cychowski, Kisiel, Voznik, Antonovic.

MMKS Podhale: Rajski - K. Kapica, Łabuz, Kmiecik, K. Bryniczka, D. Kapica - W. Bryniczka, Dutka, Różański, Kolusz, Czuy - Gaj, Sulka, Bomba, Neupauer, Połącarz - Marek, Cecuła, Puławski, Szumal, Michalski.

"Szarotki" odniosły pierwszy wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Mocno przyczynił się do tego debiutujący w ich barwach Kanadyjczyk Kelly Czuy, który zdobył jednego gola i przy dwóch kolejnych asystował.

Już w 5 min wypracował akcję po której do bramki Zagłębia trafił Różański. W I tercji goście dominowali na tafli i udokumentowali to jeszcze dwiema bramkami Puławskiego oraz innego debiutanta Pawła Połącarza. W 26 min wykorzystali grę w podwójnej przewadze i po kolejnej akcji duetu Czuy - Różański zrobiło się 0-4.

W końcowych 10 minutach II tercji do głosu doszli gospodarze i po bramkach T. Kozłowskiego i Kuca "wrócili" do gry. "Szarotki" trzybramkowe prowadzenie odzyskały w 44 min. Tym razem to Różański dogrywał, a celnym strzałem popisał się Czuy. Gospodarze nie dali za wygraną, szybko zdobyli dwie bramki. Ostatnie 3 min goście zagrali jednak bardzo uważnie w defensywie (pomogła im w tym kara Antonovica) i "dowieźli" wygraną do końcowej syreny.