Pierwsze i trzecie miejsce Wieliczki

PAN
SIATKÓWKA. Bardzo dużym sukcesem zakończył się wyjazd najmłodszych siatkarek MKS MOS Wieliczka na XII Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar burmistrza Milicza.

Ten znany i prestiżowy turniej mini siatkówki zgromadził, aż 24 kluby z różnych stron Polski, były m.in. ekipy z Gdańska, Środy Wielkopolskiej, Wrocławia, Poznania, Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Połczyna, Krakowa, Trzebini, Szlichtyngowej i Milicza.

Już pierwsze mecze pokazały, że poziom turnieju jest bardzo wysoki i wyrównany, a o miejsce w ścisłym finale będzie bardzo trudno. Wszyscy podkreślili szczególnie wysoki poziom "czwórek" (rocznik 1997), w których grały - aktualny mistrz Polski tego rocznika Skra Bełchatów i brązowy medalista Jasieniak Gdańsk.

Zespół z Wieliczki, znany w Polsce z waleczności i osiągania wysokich wyników sportowych, nie przestraszył się i bardzo ambitnie przystąpił do rywalizacji. Drużyna w składzie: Maria Pajor, Olga Kucharska, Olga Stasiak. Weronika Ochońska i Karolina Wełna, po pierwszym dniu znalazła się w gronie 10 zespołów walczących o miejsca 1.-10. Drugi dzień rozgrywek okazał się równie udany, dziewczęta wygrały mecze półfinałowe (m.in. ze Skrą Bełchatów) i awansowały do ścisłego finału. W finale doszło do kolejnego pojedynku Wieliczki z Gdańskiem i po zaciętej grze wygrały siatkarki znad morza.

Drugi zespół Wieliczki, w składzie: Weronika Bryndal, Magdalena Klejdysz, Patrycja Gniadek, Kinga Kominek, Paulina Krzyżak, Palacz Natalia, zajął 13. miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki z Wieliczki w turnieju "trójek". Pierwszy zespół, w składzie: Alicja Grabka, Urszula Mazur, Maria Maszek i Julia Stanisz, wygrał wszystkie mecze, zajmując zdecydowanie pierwsze miejsce w starcie 24 zespołów. Druga drużyna, w składzie: Julia Wilk, Nadia Adamczyk, Pola Kwiecińska i Iza Michalik, zajęła 18. miejsce.

To nie wszystkie sukcesy, z jakimi wróciły do Wieliczki zawodniczki MKS MOS Wieliczka. Organizatorzy wyróżnili Urszulę Mazur - uznając ją za najlepszą zawodniczkę turnieju w kategorii "trójek". Nagrody i wyróżnienia dla prowadzącego grupę trenera Jana Mazura i siatkarek wręczał burmistrz Miasta Milicza i dyrektor szkoły. Wyjazd zespołu do Milicza doszedł do skutku dzięki współpracy z Urzędem marszałkowskim i Urzędem Miasta Wieliczka. (PAN)