Pierwsze na wiosnę

Wierna Małogoszcz - Tłoki Gorzyce 0-1 (0-0)

0-1 D. Beszczyński 78

Sędziował: Piotr Wasilowski (Kalisz). Żółta kartka -**Głuch. Widzów 500. Wierna: Wróblewski - Pawłowski, Szpiega, Piotrowski, Ubożak (65 P. Kleszcz) - R. Grzyb, Lniany, Bień. H. Drej - Piwowarczyk, M. Kleszcz (80 Paździor) Tłoki: K. Beszczyński - D. Beszczyński, Kowalski, Piasecki, Rychel - Korzonek, Samołyk (58 Piwowar), Gajda, Głuch - Brożyna, Sroka
Tłoki nie zamierzają pasować. W Małogoszczu goście nie byli faworytem, ale potwierdzili, że potrafią walczyć i w efekcie cieszyli się po meczu z pierwszego zwycięstwa w rundzie rewanżowej. Pierwsza połowa była wyrównana. Żadna ze stron nie forsowała tempa, dlatego sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Mecz nabrał rumieńców dopiero po przerwie. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale świetnie spisywał się w bramce gości Kamil Beszczyński, który obronił m.in. groźne strzały Huberta Dreja i Łukasza Piwowarczyka, a grał też bardzo pewnie na przedpolu. W końcówce goście postawili wszystko na jedną kartę i opłaciło się. W 78 min D. Beszczyński zdobył gola. Zwycięstwo Tłoków mogło być wyższe, bowiem w ostatnich minutach gorzyczanie mieli jeszcze trzy wyborne okazje. Najpierw Brożyna nie trafił z bliska do pustej bramki, za chwilę w sytuacji sam na sam z Wróblewskim znalazł się Piwowar, ale strzelił nad poprzeczką, zaś na sekundy przed ostatnim gwizdkiem strzał Sroki padł łupem bramkarza gospodarzy.
(JAS)**

Jak padŁa bramka

0-1 Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Korzonka ładnie do strzału głową złożył się D. Beszczyński i Wróblewski musiał skapitulować.