Pierwsze punkty Lampego

NBA: Maciej Lampe wreszcie trafił piłką do kosza. Polski skrzydłowy w ciągu 16 minut wczorajszego meczu zdobył 4 punkty.

Skrzydłowy Phoenix pojawił się na parkiecie w Indianie, gdy jego drużyna przegrywała 27 punktami. Coach Słońc Mike D’Antoni pokazał, że potrafi być słowny, bo wcześniej wspominał, że będzie wystawiał Polaka do gry w mniej stresujących sytuacjach. Lampe wszedł na 4 minuty przed końcem III kwarty i grał już do ostatniego gwizdka. W przedostatniej minucie trzeciej odsłony dostał piłkę od Howarda Eisleya i rzutem z prawie 6 m umieścił ją w koszu. Były to pierwsze punkty Macieja w NBA. Ustalił on też - próbą z bliskiej odległości - wynik spotkania. Oprócz tego Lampe miał 3 pudła (w tym 2 zza łuku), 2 zbiórki w obronie, przechwyt i 2 faule. Bez wątpienia zanotował swój życiowy występ, ale aby na stałe wejść do składu Phoenix, na tym poprzestać nie może.
   Znakomity Jamal Mashburn opuścił aż 44 mecze z powodu kontuzji kolana. I w pierwszym po tak długiej przerwie spotkaniu "Mash" uzyskał ostatnich 13 pkt dla Szerszeni, w tym 2 zwycięskim rzutem. Gdy przestaną trapić go urazy, Hornets włączą się do walki o mistrzostwo Wschodu.
   Jeszcze ważniejsze powroty nastąpiły w Los Angeles. Mający aspiracje mistrzowskie Lakers powitali ozdrowieńców: Shaqa O’Neala (7 pkt) i Ricka Foksa (2 pkt, nie grał od wielu miesięcy). W niemal pełnym składzie, bo pauzuje już tylko Karl Malone, Lakers będą niezwykle trudni do pokonania.
   Koniec zwycięskiej passy: 9 sukcesów Dallas, 8 Memphis, 5 Minnesoty. Zwycięskie rzuty: Dajuan Wagner (Cleveland) - na 7 s przed końcem; Mashburn - na 11 s przed końcem. Triple-double: Kevin Garnett (Minnesota), Ray Allen (Seattle).
   Czwartek: Boston - Detroit 103-106, Cleveland - Miami 94-93, Indiana - Phoenix 101-79, Washington - Orlando 100-104 (dla Orl. - McGrady 39), Toronto - Philadelphia 94-84, Memphis - Portland 76-88, New Orleans - Milwaukee 101-100 (Mashburn 24, Davis 23 w tym 4x3, 10 as. - Redd 40 w tym 4x3), Denver - Chicago 115-99 (dla Den. - Camby 12 i 24 zb.), Houston - Sacramento 94-99, Utah - Dallas 91-88, Golden State - Minnesota 97-90 (Dampier 21, 19 zb. i 5 bl. - Sprewell 27, Garnett 20, 20 zb. i 10 as.), LA Lakers - Seattle 96-82 (Payton 24, Fisher 6 prz. - Allen 18, 10 zb. i 10 as.). (MARO)
   II liga siatkarzy (awansem): Okocimski Brzesko - AZS II Częstochowa 3-1 (25-23, 25-16, 23-25, 25-20).