Pierwsze Targi Książki o Sztuce odbędą się w ten weekend w...

Pierwsze Targi Książki o Sztuce odbędą się w ten weekend w MOCAK-u

Paweł Gzyl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Pierwsze Targi Książki o Sztuce odbędą się w ten weekend w MOCAK-u
W najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach 11-19 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Targów Książki o Sztuce.
Pierwsze Targi Książki o Sztuce odbędą się w ten weekend w MOCAK-u
MOCAK, którego jednym ze statutowych zadań jest działalność wydawnicza, stara się wypełnić lukę na polskim rynku książki, popularyzując twórczość współczesną i pomijane do tej pory wątki z teorii sztuki, literatury i historii.

- Pomysł na zorganizowanie targów książki o sztuce pojawił się już jakiś czas temu. A to dlatego, że MOCAK jest również wydawcą książek. Do tej pory nie było w Krakowie i w Małopolsce tego rodzaju targów, postanowiliśmy więc wypełnić tę lukę - mówi reprezentująca muzeum Paulina Mędrala.

Do udziału w Targach Książki o Sztuce zaproszeni zostali przedstawiciele muzeów, galerii, wydawnictw współpracujących z artystami oraz bibliotek i uczelni - w sumie 22 instytucje z całej Polski.

- Targi są adresowane przede wszystkim do instytucji zajmujących się wydawaniem i promocją książek o sztuce i będą miejscem wymiany informacji branżowych. W wydarzeniu mogą wziąć udział również czytelnicy i goście naszego muzeum, którzy interesują się tego typu literaturą. Na poszczególnych stoiskach będą mogli kupić interesujące ich książki - podkreśla Paulina Mędrala z MOCAK-u.

Targi Książki o Sztuce pozwolą na rozwijanie kontaktów między współdziałającymi instytucjami oraz wymianę wiedzy na temat sztuki współczesnej i nowoczesnych form jej promocji.

- W trakcie Targów proponujemy szereg wydarzeń towarzyszących, które adresowane są do dorosłego czytelnika, ale również do dzieci. Będą to warsztaty i spotkania, podczas których istnieje możliwość pogłębienia wiedzy na temat książki o sztuce - dodaje Paulina Mędrala.

„Moc sprawcza nadawcy” to spotkanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w sali audiowizualnej MOCAK-u. Odpowie ono na ważne pytania: jaka jest współczesna rola książek w obiegu kultury? Jak dystrybuować idee? Jak uczyć o sztuce? Czy książki mogą jeszcze przyczynić się do zmiany świata? W dyskusji wezmą udział: Małgorzata Szczurek z wydawnictwa Karakter i Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana, a rozmowę poprowadzi Magdalena Mazik, kierownik działu wiedzy o sztuce.

Z kolei w niedzielę o godz. 13 też w sali audiowizualnej MOCAK-u odbędzie się spotkanie autorskie z Danielem Chmielewskim i Anną Krztoń, zatytułowane „Depresja, trauma, rewolucja. Współczesny komiks feministyczny”. Dyskusję poprowadzi Wojciech Szot.

Do dzieci adresowane są warsztaty z Aleksandrą Cieślak. Zaplanowane je na sobotę na godz. 11 w sali audiowizualnej MOCAK-u. Inspirację do prac plastycznych stanowić będzie książka „Koala Disco” wydawnictwa Dwie Siostry. Rezerwacja miejsc na warsztaty - pod adresem mailowym biblioteka@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 36.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Wszystkie informacje: https://www.mocak.pl/targi-ksiazki-o-sztuce-w-mocak-u

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo