Pierwsze trofeum dla Chemika

Chemik Police zdobył Superpuchar po raz drugi z rzędu
Chemik Police zdobył Superpuchar po raz drugi z rzędu Paulina Musialska
Mecz o Superpuchar Polski był pierwszym siatkarskim akcentem żeńskiego sezonu w najwyższej lidze. Po trofeum pewnie sięgnął mistrz kraju Chemik Police

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:19, 25:20, 25:15)
Chemik:
Wołosz, Montano, Bednarek-Kasza, Havelkova, Veljković, Jagieło, Zenik (libero) oraz Bełcik, Kowalińska.
PGE Atom Trefl: Cooper, Tokarska, Balkestein, Miros, Radenković, Kaczorowska, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Zaroslińska, Sawieńczuk.

W spotkaniu, które obyło się w Zawierciu, główny faworyt rozgrywek Orlen Ligi pokazał swoją moc, pewnie pokonując drużynę z Sopotu i zdobywając Superpuchar po raz drugi z rzędu. Atom Trefl ani razu nie przekroczył granicy 20 punktów.

W inauguracyjnym secie na pierwszej przerwie technicznej było 8:5, a na drugiej już 16:10. W drugiej odsłonie walka była najbardziej wyrównana. Policzanki popełniały błędy, a sopocianki spisywały się lepiej i prowadziły (12:15). Nadzieja na odwrócenie losów spotkania szybko prysła, bowiem siatkarki Chemika podkręciły tempo, dogoniły rywalki i pewnie wygrały. Po zmianie stron policzanki kontrolowały przebieg spotkania (8:5, 16:11) i zasłużenie sięgnęły po pierwsze trofeum sezonu 2015/16.

Rozgrywki Orlen Ligi rozpoczęły się w środę meczem Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Siatkarki z Muszyny pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, podejmą Naftę Piła.