Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwszy w Polsce program promocji standardów zatrudnienia

Źródło: Polska Rada Biznesu
Praca i ludzie. Jak znaleźć pracodawcę, który dba o zarobki, czas pracy, normy i warunki oraz możliwość rozwoju pracowników? Trzeba sprawdzić, czy posiada tytuł Rekomendowanego Pracodawcy.

Polska Rada Biznesu, Pracodawcy Rzeczpospolitej oraz Krajowa Izba Gospodarcza włączyły się w pierwszy program promocji standardów zatrudnienia Rekomendowany Pracodawca.

Celem przedsięwzięcia jest promocja dobrych praktyk stosowanych przez pracodawców względem pracowników oraz wskazanie i wyróżnienie firm, które takie standardy spełniają. Ale rekomendacja w programie jest ważna nie tylko dla pracowników. Coraz większa dojrzałość polskiego rynku zatrudnienia w połączeniu z rosnącą świadomością pracowników sprawiają, że oferowany standard pracy staje się jedną z kluczowych kwestii dla konkurencyjności firmy, i to niezależnie od branży. Dlatego, jak podkreślają organizatorzy programu Rekomendowany Pracodawca, tak ważne jest budowanie wśród pracodawców zrozumienia dla potrzeby podnoszenia jakości stosowanych przez nich standardów zatrudnienia.

Jak pokazują wyniki badań pracownicy dostrzegają zmiany na przestrzeni lat, i coraz lepiej oceniają standardy oferowane przez pracodawców, zwłaszcza w dużych firmach i korporacjach posiadających wyspecjalizowane działy HR.

Choć duże przedsiębiorstwa nie są wyłączone z rekomendacji, to program powstał w pierwszej kolejności z myślą o średnich i małych firmach. Rekomendowany Pracodawca nie tylko prezentuje przedsiębiorców spełniających standardy, ale pokazuje kwestie ważne dla pracowników. Kryteria rekomendacji nadawanej w programie zostały oparte o doświadczenia i opnie pracowników różnych branż i firm. Dzięki nim organizatorom udało się ustalić cztery obszary zatrudnienia, które w ocenie pracowników decydują o wysokim bądź niskim standardzie pracy.

Program rozpoczął się 1 marca. Do udziału i rekomendacji już zgłosiło się kilkanaście firm. O wyróżnienie mogą ubiegać się kolejne przedsiębiorstwa. Wielkość i profesja firmy nie są istotne. Aby wziąć udział w programie i otrzymać tytuł Rekomendowanego Pracodawcy należy najpierw spełniać określone kryteria standardów pracy w takich obszarach jak płace, czas pracy, normy i warunki zatrudnienia oraz możliwości rozwoju. Organizatorzy poddają ocenie również system benefitów pozapłacowych. Spełnienie kryteriów w tym obszarze pozwala pracodawcy starać się o tytuł Złotego Rekomendowanego Pracodawcy.

Udział w programie Rekomendowany Pracodawca jest bezpłatny. Szczegóły na stronie www.rekomendowanypracodawca.pl

WIDEO: Paweł Blajer o różnicach w zarobkach w Polsce i w innych krajach

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski