Pierwszy wyjazdowy sukces tarnowianek

Magdalena Kuliś (przy piłce) zdobyła w Stalowej Woli sześć punktów, przyczyniając się do wygranej UKS Koszyce Wielkie/MKS PM Tarnów. FOT. GRZEGORZ GOLEC
Podopieczne trenera Pawła Michalika przystąpiły do tego pojedynku mając na koncie cztery porażki poniesione w czterech wyjazdowych spotkaniach. Mając jednak w pamięci wysoką wygraną (93-39) odniesioną w pierwszej rundzie na własnym parkiecie, tarnowianki liczyły na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

KOSZYKÓWKA. Na inaugurację rewanżowej rundy spotkań o wejście do I ligi, zawodniczki UKS Koszyce Wielkie/MKS PM Tarnów wygrały w Stalowej Woli

Sobotni mecz od samego początku przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Już w 3 min koszykarki Pałacu prowadziły 11-2, a pięć minut później ich przewaga osiągnęła rozmiary 17 "oczek" (22-5). Wyrównaną grę przyniosła dopiero końcówka pierwszej kwarty, po której tarnowianki prowadziły piętnastoma punktami. Podobny przebieg miała druga część tego pojedynku.

Początkowe jej fragmenty przebiegały zdecydowanie pod dyktando podopiecznych trenera Michalika. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszych siedmiu minutach gospodynie zdobyły zaledwie dwa punkty, podczas gdy dysponujące znacznie lepszymi warunkami fizycznymi i bardziej doświadczone koszykarki z Tarnowa powiększyły w tym czasie swój dorobek o piętnaście punktów. Efekt tego był taki, że w 17 min na tablicy pojawił się korzystny dla Pałacu rezultat 41-13. Tak wysokie prowadzenie "uśpiło" chyba nieco tarnowianki, które w końcówce pierwszej połowy oddały inicjatywę rywalkom. Koszykarski ze Stalowej Woli odrobiły w ten sposób nieco strat, ale do przerwy przegrywały 25-49.

Trzecia "ćwiartka" także przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Michalika, które po trzydziestu minutach wygrywały już 70-37. W tej sytuacji jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa zespołu z Tarnowa. Mimo tego koszykarki Pałacu nie zwalniały tempa; początkowe fragmenty ostatniej kwarty wygrały one 13-3 i na pięć minut przed końcem spotkania doprowadziły do wyniku 83-40.

W końcowych fragmentach spotkania trener Michalik dał szansę gry zawodniczkom rezerwowym, na skutek czego koszykarki ze Stalowej Woli nieco zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans. Gospodynie zdobyły w ostatnich minutach dwa razy więcej punktów od rywalek, ale mecz zakończył się pewną wygraną UKS Koszyce Wielkie/MKS PM Tarnów 91-56 (26-11, 23-14, 21-12, 21-19).

UKS Koszyce Wielkie/MKS PM Tarnów: Alina Kłosowicz 19, Justyna Jaworska 17, Małgorzata Smętek 12, Agata Gałuszka 11, Iwona Juśkiewicz 8, Aleksandra Kogut 6, Magdalena Kuliś 6, Debora Sajdak 6, Justyna Chrzanowska 4, Roksana Mikosińska 2, Natalia Bysiek 0.

- Nie wyobrażaliśmy sobie, żebyśmy mogli przegrać ten mecz. Jak mówiłem przed spotkaniem, dziewczyny ostatnio lepiej trenowały i zagrały w sobotę naprawdę dobrze. Widoczna była nasza przewaga fizyczna, pod oboma koszami panowały Agata Gałuszka, Ala Kłosowicz i Gośka Smętek, a grę bardzo dobrze prowadziła Justyna Jaworska. Prowadziliśmy przez cały czas i nie mieliśmy tego dnia powodu do stresowania się - mówi trener UKS Koszyce Wielkie/MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Paweł Michalik.