Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Pijesz jeden z tych pięciu napojów podczas upału? Popełniasz błąd! Sprawdź, czego unikać, gdy jest gorąco

Podstawowa zasada podczas upału - dużo pić. Lekarze polecają  szczególnie wodę. Jednak nie wszyscy stosują się do ich poleceń i sięgają po inne trunki.

pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Podstawowa zasada podczas upału - dużo pić. Lekarze polecają szczególnie wodę. Jednak nie wszyscy stosują się do ich poleceń i sięgają po inne trunki. Często te, które nie są wskazane, gdy jest gorąco. Czego więc unikać podczas upału? A czym skutecznie ugasić pragnienie? Sprawdźcie!

POLECAMY TAKŻE: Ten napój kosztuje grosze i działa cuda!

WIDEO: Co i ile pić, aby zaspokoić pragnienie w trakcie upałów?
Pragnienie jest oznaką, że mamy w organizmie za mało wody. Dlatego to ona właśnie jest idealna, aby je ugasić. Trudno o lepszy napój. Woda w znacznym stopniu uzupełnia niedobory rozpuszczonych w niej pierwiastków mineralnych m.in. wapnia, magnezu, potasu i sodu. Słodkie mleko nie gasi pragnienia, co innego zsiadłe. Bakterie probiotyczne namnażają się na laktozie, która występuje w mleku, i powodują jego fermentację. W ten sposób powstają jogurt, kefir, maślanka. Zawierają sporo wody, dlatego można się nimi napić, ale można się też najeść. Soki - tak, ale tylko pół na pół z wodą. Są wtedy mniej słodkie i mniej kaloryczne. Herbata jest napojem dobrze gaszącym pragnienie, ale tylko wtedy gdy jest zrobiona ze słabego naparu. W upalne dni możemy pić ją na zimno, ale podobno gorąca nadaje się lepiej aby ugasić pragnienie. Herbatę możemy wzbogacać różnymi dodatkami np. sokami, miodem, mlekiem, cukrem, cytryną.

źródło: Agencja TVN/x-news
Zdjęcia pochodzą z bazy X-Bank Gallery

Polecamy