Piłka nożna Klasa okręgowa Tarnów

(STM)
Arkadiusz Cygan (Dąbrovia II, z prawej) i Mariusz Połeć (Dunajec)
Arkadiusz Cygan (Dąbrovia II, z prawej) i Mariusz Połeć (Dunajec) Jarosław Boduch
Bardzo regularni byli w sobotę piłkarze Tarnovii. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie meczu z Łukovią zdobyli po trzy bramki.

Ciężkowianka1 (0)
Tuchovia1 (1)

Prowadzenie w derbach "na szczycie" objęła Tuchovia, gdy Niewola głową sfinalizował wrzutkę z wolnego. Do wyrównania strzałem z wolnego doprowadził K. Biedroński.

Bramki: 0:1 Niewola 23, 1:1 K. Biedroński 59
.
Ciężkowianka: Sudoł - K. Biedroński, NowakI, WięcekI, BrytI - Banach, Kucharski, Deś (58 G. Biedroński), Kapałka - GierałtI (88 Ryndak), StachońIII [68].

Tuchovia: Banek - Niewola, SobyraI, Różycki, Odroniec - StańczykI (78 S. Baran), KafelIII [83], K. Baran, Rąpała - Barwacz, Jamka.

Sędziował: Michał Górka.

Widzów: 400.

Dunajec Zbylitowska Góra3 (2)
Dąbrovia II Dąbrowa Tarn.1 (1)

Po niespełna kwadransie boisko opuścił kontuzjowany grający trener gości Paweł Trzpit i Dunajec szybko wykorzystał liczebną przewagę (Liro mógł zagrać tylko w II połowie). Po faulu Cielczyka na Radlińskim, rzut karny wykorzystał Krakowski. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Papuga, jednak chwilę później po dośrodkowaniu Iwańca kontaktową bramkę strzelił Minorczyk. W 73 min, po solowej akcji zwycięstwo Dunajca przypieczętował Broda.

Bramki: 1:0 Krakowski 22 karny, 2:0 Papuga 44, 2:1 Minorczyk 45, 3:1 Broda 73 .

Dunajec: K. Jewuła - Połeć, GolińskiI, BobroI, J. Tadel - Papuga (70 Blecharski), Krakowski, RadlińskiIII [65], Broda - M. Tadel (80 P. Jewuła), Rybski (46 BałutI).

Dąbrovia II: Zając - MikułaI, CielczykI (46 Liro), Krzak, Jaworski - Majka, Iwaniec, Trzpit, MinorczykIII [55] - Cygan, WiśniowskiI.

Sędziował: A. Brudny (Tarnów).

Widzów: 25.

Ikar Odporyszów 1 (1)
Wisła Szczucin1 (0)

Po wrzutce Woźniaka, S. Kołton wybił piłkę przed siebie, a ze skuteczną dobitką pospieszył Sendor. Wynik ustalił Żuchowicz, strzałem z 5 m finalizując centrę.

Bramki: 1:0 Sendor 9, 1:1 Żuchowicz 70.

Ikar: A. Pinas - Warzecha, SendorI, Konieczny, Nieroda - Frąc, Stachura, M. Koziński, Woźniak (80 Kożuch) - Chłoń, Tapa (85 M. Mikulec).

Wisła: S. Kołton - Trójniak (87 K. Bator), DernogaI, D. Kołton, Młodziński (64 K. Dynak) - Łabuz, K. Furgał, J. Nytko, Wołoszyn - K. Nytko (75 D. Dynak), Żuchowicz (87 P. Pochroń).

Sędziował: A. Gnyla (Bochnia).

Widzów: 150.

Olesno 4 (2)
Unia Niedomice0

W 33 min Wnęk dobił piłkę po strzale Rozkuszki, a rezultat do przerwy ustalił strzałem z 17 merów Białas. Ten sam zawodnik w 82 min wykończył akcję z Rozkuszką. Ostatnia bramka była dziełem Marka, który wygrał pojedynek z Kurpiszem.

Bramki: 1:0 Wnęk 33, 2:0 Białas 38, 3:0 Białas 82, 4:0 Marek 89.

Olesno: Wajda - Kubacki, Kotlarz, Wilkosz, Wnęk (85 Rzeszuto) - Kądzielawa, Giza, Kinel (62 Lejkowski), Rozkuszka - Białas, Marzec (52 Marek).

Unia: Kurpisz - Chodoła (46 BogaczI), Nagórzański, Wojcieszek, Madejski - Bajorek, Krzaczek, WróbelI, Mosio - Majka, Goryl.
Sędziował: Mariusz Stec (Bochnia).

Widzów: 50.

Pogórze Pleśna3 (1)
Termalica II Nieciecza0

W 7 min Zborowski wykorzystał prostopadłe podanie Rzońcy, wygrywając pojedynek sam na sam z Leżoniem, a w 67 min z rzutu karnego podwyższył na 2:0. Wygraną Pogórza przypieczętował Osiak, z dobitki.

Bramki: 1:0 Zborowski 7, 2:0 Zborowski 67 karny, 3:0 Osiak 74.

Pogórze: Gąciarz - RzońcaI (64 Żyra), Drwal, Sikorski, Ciurej - GutI (79 Cetera), ManiaI, Zborowski (81 Jachim), Osiak - SzumlańskiI, Goliński (74 Gądek).

Termalica Bruk-Bet II: LeżońI[65] - Wódka, Janeczek (55 Stolarczyk), D. NowakI - Cierlik, Grajdura (46 Skowron), M. Nowak, Sieńczak (66 Piszczek), Bigos (85 Rozkuszka) - Ślęczka, PikulI.

Sędziował: T. Sacha (Tarnów).

Widzów: 100.

LUKS Skrzyszów 2 (0)
Victoria Koszyce Małe3 (1)

Jedyna bramka do przerwy padła w 24 min, gdy Świątek wygrał pojedynek z M. Krakowskim. Drugiego gola dla gości zdobył Tryba, główkując do pustej bramki. Kontaktowy gol dla miejscowych padł po rzucie karnym M. Proszowskiego, do remisu po zespołowej akcji doprowadził natomiast Stańczyk. W doliczonym czasie gry Tryba nie zmarnował jednak sytuacji sam na sam.

Bramki: 0:1 Świątek 24, 0:2 Tryba 54, 1:2 M. Proszowski 67 karny, 2:2 Stańczyk 86, 2:3 Tryba 90+2.

LUKS: M. Krakowski - D. Budzik (46 Bobrowski), F. Budzik, Baran, Bień (57 M. Kwater), Stańczyk, Nowak, Nosek, Witek - J. Proszowski, M. Proszowski.

Victoria: Bijak - M. Cichy, Jabłoński, Świątek, Tubek - Gromadzki, KrużelIII[67] , Gondek, M. Jarosz - TrybaI (90+3 A. Jarosz), JurczykI (72 Gajdur).

Sędziował: Zbigniew Siemiński (Tarnów).

Widzów: 50.

Tarnovia6 (3)
Łukovia0

Strzelecki festiwal gospodarzy rozpoczął w 11 min Zaucha, trafiając lewą nogą zpola karnego. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Świerczek (uderzając przy dalszym słupku) oraz Mikoś (dobijając piłkę odbitą od poprzeczki po strzale Bielaka).

W drugiej połowie meczu dwukrotnie trafił Bielak (strzałem w dalszy róg i uderzeniem z bardzo ostrego kąta), a bramkę na 5:0, po wrzutce z lewej strony, zdobył Gucwa.

Bramki: 1:0 Zaucha 11, 2:0 Świerczek 20, 3:0 Mikoś 35, 4:0 Bielak 65, 5:0 Gucwa 72, 6:0 Bielak 76.

Tarnovia: Michałek - Kubis (55 Gucwa), KociaraI, Jarząb, Noga (72 Ryguła) - Zaucha (72 Wałek), Mleczko, Mikoś, RzońcaI - Bielak, Świerczek (67 Kowal).

Łukovia: Bujak - B. Czosnyka I, T. Prokop, Smolik, CzarnikI (60 M. Wałaszek) - PałkaI, Radoń, T. Frączek, K. Magiera (35 A. Wałaszek) - S. Magiera (70 B. Czosnyka II), Ł. Czosnyka.

Sędziował: Krzysztof Szyszka (Żabno).

Mecz bez publiczności.

Olimpia Wojnicz1 (1)
Pagen Gnojnik 3 (0)

D. Barwacz wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu na nim samym. Goście odrobili straty w 53 min, gdy Stanuszek przejął zagranie Stefańskiego i przelobował go z 18 m. Wynik podwyższył Ulas, dobijając strzał Grzyba, a wygraną Pagenu przypieczętował Grzyb, trafiając z narożnika pola karnego.

Bramki: 1:0 D. Barwacz 33 karny, 1:1 Stanuszek 53, 1:2 Ulas 64, 1:3 Grzyb 88.

Olimpia: Stefański - Migoń, Malisz, Lądwik, K. Barwacz - Kleszcz, Kusion, Nowak, Hynek (79 Gajda) - D. Barwacz, Zamiatała.

Pagen: Lis - Stanuszek (81 Kopeć), Ł. RobakI, KonstantyI, Sacha (46 Orłowski) - Grzyb, UlasI, Migacz, W. Górak - Rubin, D. Robak.

Sędziował: J. Wroński (Tarnów).

Jadowniczanka 10 (1)
Raba Niedary0

Do przerwy jedyną bramkę zdobył Baran (w 12 min nie wykorzystał karnego), po dośrodkowaniu Rydza. Po zmianie stron gospodarze trafiali seriami, przy czym nie wykorzystali jeszcze trzech stuprocentowych sytuacji.

Bramki: 1:0 Baran 34, 2:0 Żak 55, 3:0 Kurzywilk 56, 4:0 Wójtowicz 59, 5:0 Wójtowicz 60, 6:0 Bujak 75, 7:0 Kurzywilk 77, 8:0 Baran 78, 9:0 Baran 89, 10:0 Kurzywilk 90.

Jadowniczanka: Gurgul - Zuzia, WójtowiczI, Żak, D. Postawa (46 Chudoba), Grzesik (73 J. Postawa), Rojkowicz, Rydz (63 Bujak), Kurzywilk - Dzieński (53 Kotarba), Baran.

Raba: Klasa - Dąbrowski, Piekarz (56 K. Mączka), Paluch, Gajos - Wilk, D. Mączka, Tomczyk, Kępa - Wymazała (65 Sarna), Wasyl.

Sędziował: F. Ścieżka (Tarnów).

Widzów: 60.

Orzeł Dębno 1 (1)
Dunajec Mikołajowice 0

Jedyny gol padł po niefortunnej interwencji Kuty, który po rzucie wolnym J. Ogara główkował do własnej bramki. W 70 min J. Ogar nie wykorzystał karnego.

Bramka: 1:0 Kuta 28 samob.

Orzeł: P. Hebda - K. GurgulI, M. Gurgul, Węgrzyn, K. Ogar - Siemieniec, Hamowski, Kural (65 Bączek), Kumorek - J. Ogar, B. Hebda (85 Klimek).

Dunajec: Sumara - MorysI, Kuta, ChrapustaI, Ł. MuchaII I [87]- Gajdur, P. BibroI, D. Jarosz, K. Jarosz - Kusion, Szczurek.

Sędziował: P. Dudziak (Bochnia).

Widzów: 90.

Naprzód Sobolów 2 (1)
Zorza Zaczarnie 1 (0)

Po strzale Sotoły piłka odbiła się od Jagiełły i wpadła do bramki. W 48 min uderzeniem z 5 m wyrównał Kobyłecki, a w 70 min Sotoła przejął piłkę odbitą od obrońców i pokonał Zapałę.

Bramki: 1:0 Jagiełło 40 samob., 1:1 Kobyłecki 48, 2:1 Sotoła 70.

Naprzód: M. Klejdysz - T. Trybuła, P. TrybułaI, StarkowskiI (85 Saława), Kluba - Serafin, Klebert (65 Gajewski), Kasprzyk, Cefal - StańdoI (46 Kmiecik), Sotoła.

Zorza: Zapała - Nytko, Zych, JagiełłoI, Szponder - Chmielarz, (85 Pyrek), KobyłeckiI, Kuta, Płaczek - Gromadzki, Zegar.

Sędziowała: A. Kuryło (Brzesko).

Widzów: 50.

Macierz Lipnica Murowana 4 (2)
Tarnavia 1 (1)

Kącki dobił piłkę po strzale Rębilasa. Do remisu doprowadził Mikulski po podaniu Krzaka. Potem Chodur zakończył kontrę Macierzy.

Bramki: 0:1 Kącki 2, 1:1 Mikulski 15, 2:1 Chodur 31, 3:1 Kamil Urbański 68, 4:1 T. Motak 75.

Macierz: S. Ciura - Tomkiewicz, Adamczyk, Borek, Wojewoda - Rogala, H. Strugała, Chodur, Kokoszka (60 Kam. Urbański) - Mikulski, KrzakI (70 T. Motak).

Tarnavia: M. Ziółkowski - D. Wójcik (70 A. Klęsk), K. Wójcik, Ujejski, Panek (65 Weber) - Rębilas, Mrózek, Kącki, JoksimovicI(46 Piech) - T. KlęskIII [75], Golec.

Sędziował: G. Wroński (Tarnów).

Korona Niedzieliska 0
Uszew 2 (1)

W 23 min R. Pabian przymierzył z 16 m przy słupku. W 68 min z 10 m trafił Stokłosa.

Bramki: 0:1 R. Pabian 23, 0:2 Stokłosa 68.

Korona: Szczupak - K. Zachara, RudnikII [po meczu], Mazur, Mirski - J. Kuciel, Machalski, ŚwięchI, Kostuch - ŚwiątekIII [88], A. Madej (46 P. Lipchardt).

Uszew: CiszkowiczI - Kukla, P. Pabian, Płachta, Zydroń - P. Jagielski, StokłosaI, Paterek (26 Wawryka), Kostecki - R. Pabian (80 Stalmach), Górka.

Sędziował: D. Kogut (Żabno).

Widzów: 40.

Okocimski II Brzesko 6 (2)
Dunajec Zakliczyn 1 (0)

W drugiej połowie po szybkim hat-tricku Hłuszki było 5:0, a w końcówce trafili B. Tokarczyk i Jaworśkyj.

Bramki: 1:0 Kozieł 27, 2:0 Jaworśkyj 43, 3:0 Hłuszko 55, 4:0 Hłuszko 59, 5:0 Hłuszko 61, 5:1 B. Tokarczyk 89, 6:1 Jaworśkyj 90.

Okocimski II: JurkiewiczI - Tokarz, Stolarz, Kulig, Ryglowski (46 Ślęczka) - SłomkaI (60 Pawlik), Jaworśkyj, Kozieł (57 Sikora), Abubakar (67 Kołodziej) - Gałka, Hłuszko.

Dunajec: Migdał - Gwiżdż, Olszewski, BarczykI, Libera (60 Gałek) - S. Tokarczyk (71 Wzorek), B. Tokarczyk, Mleczko (67 P. Falkowski), Steć (46 Wójcik) - Kusiak, CzermakI.

Sędziował: T. Pilarski (Tarnów). Widzów: 50.