Piłka nożna. Pokonały outsidera

Pawel Panus
Pawel Panus
archiwum
Zawodniczki AZS UJ Kraków zakończyły zmagania w ekstraklasie w rundzie jesiennej. Trzy zwycięstwa i remis to aktualny dorobek beniaminka.

AZS Biała Podlaska - AZS UJ Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Zapała 82.

AZS UJ: Klabis - Ładocha, Konopka, Knysak, Bartosiewicz - Ferfecka (70 Bryzek), Bolko, Dul, Maziarz (90 Malota), Zapała - Sitarz (60 Wilk).

Krakowianki od pierwszych minut przystąpiły do ataku i osiągnęły wyraźną przewagę. Rywal zastosował wybitnie defensywną taktykę, licząc na bramki z kontry.

- Niewiele wychodziło zarówno z kontr rywali, jak i z naszego ataku pozycyjnego - mówi trener AZS UJ Krzysztof Krok. - Mecz przypominał drążenie przez nas skały. Rywal bronił się całą drużyną - dodaje.

W końcu nadeszła 82 minuta, w której akademiczki przeprowadziły bardzo ładną akcję, Justyna Maziarz zagrała prostopadłą piłkę do Anny Zapały, ta przyjęła piłkę i natychmiast uderzyła precyzyjnie w dalszy róg bramki.

AZS UJ zgromadził 10 punktów i po jesiennych zmaganiach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. W najbliższą środę akademiczki zagrają z Mitechem Żywiec w 1/8 finału Pucharu Polski (na boisku w Piaskach Wielkich, godz. 14). Potem zespół przejmie Krzysztof Swół, specjalista od futsalu i rozpocznie przygotowania do sezonu zimowego. W nim AZS UJ chce odzyskać tytuł mistrza Polski. Rozgrywki w żeńskiej ekstraklasie futsalu ruszają 19 listopada.

W innych meczach ekstraklasy: Sztorm Gdańsk - AZS Wrocław 0:8, Górnik Łęczna - Medyk Konin 0:3, AZS Wałbrzych - Czarni Sosnowiec 0:1, Olimpia Szczecin - UKS SMS Łódź 0:2, Mitech Żywiec - GOSiR Piaseczno 1:1