Piłka nożna. Zwycięska inauguracja krakowskiej drużyny

Pawel Panus
Pawel Panus
AZS UJ Kraków od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki w ekstraklasie. Wygrała ze Sztormem Gdańsk 2:1.

AZS UJ Kraków - Sztorm AWFiS Gdańsk 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 K. Bużan 12 karny, 1:1 Wilk 45, 2:1 Knysak 47.

AZS UJ: Klabis - Bartosiewicz, Konopka (Kuciel), Wilk, Knysak, Ładocha, Bolko, Bryzek (Dul), Zapała (Ferfecka), Maziarz, Sitarz.

Sztorm: Kołacz - Świętoniowska, A. Bużan, Zawadzka, Kamińska, Zańko (Turowska), K. Bużan, Słowińska, Cywińska (Kozłowska), Wierzbicka, Kopińska.

Sędziowała: Aneta Kowalska (Katowice).

Widzów: 100.

Zespół z Krakowa po czterech latach przerwy znów rozegrał mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gdy zabrzmiał pierwszy gwizdek do ataków ruszyły przyjezdne, a krakowianki grały lekko stremowane, zbyt mocno doceniając klasę przeciwnika. W efekcie gdańszczanki wyszły na prowadzenie, po strzale z rzutu karnego K. Bużan. Bramkarka AZS UJ Karolina Klabis, która w minionym sezonie w I lidze nie puściła ani jednej bramki, była blisko odbicia piłki, ta jednak wpadła do bramki.

Po stracie gola krakowianki grały nieco lepiej, na pewno bardziej odważnie, jednak nie przekładało się to na bramkowe okazje. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodynie wykorzystały wznowienie gry rzutem sędziowskim i po sprytnie rozegranej akcji Kinga Wilk doprowadziła do wyrównania.

Po zmianie stron klasą błysnęła Magdalena Knysak. Po jej uderzeniu bramkarka Sztormu nie miała nic do powiedzenia. Im bliżej końca meczu, tym bardziej krakowianki myślały o utrzymaniu skromnego prowadzenia. Zadanie wykonały, w czym ogromna zasługa Klabis, która broniła z wyczuciem i szczęściem.

Po końcowym gwizdku w obozie krakowskim zapanowała euforia. AZS UJ zajmuje piąte miejsce w tabeli.

W innych meczach I kolejki: AZS Wrocław - GOSiR Piaseczo 2:0, Medyk Konin - AZS AWF Biała Podlaska 5:0, Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:3, UKS SMS Łódź - AZS PWSZ Wałbrzych 2:3, Mitech Żywiec - Olimpia Szczecin 1:1.