Piłka ręczna. Czarna seria sądeczanek nie została przerwana

Remigiusz Szurek
Jacek Wójcik
Nie udał się nowosądeckim szczypiornistkom wyjazd na Pomorze. „Góralki” przegrały w Koszalinie z tamtejszą Energą AZS.

Dla podopiecznych Lucyny Zygmunt była to trzecia z rzędu porażka w lidze. Jako pierwsze do siatki trafiły miejscowe za sprawą Izraelki Amit Izak. Gospodynie nie zamierzały na tym poprzestać. Przyjezdne musiały się bronić, przez co uciekały się do fauli. W 3 min Romana Roszak nie wykorzystała co prawda rzutu karnego, bowiem Aleksandra Sach obroniła jej próbę, ale po chwili rzuciła już bramkę z akcji.

„Góralki” odpowiedziały w 7 min za sprawą Agnieszki Leśniak (2:1). W kolejnych minutach przewaga akademiczek systematycznie rosła. Dobrze funkcjonowały wszystkie formacje miejscowych, które z akcji na akcję nabierały pewności siebie. W końcówce pierwszej części spotkania dużą aktywnością wykazała się wspomniana Leśniak, zdobywając trzy bramki w odstępie dwóch minut. W drugiej połowie spotkania m.in. dwukrotnie dwie minuty kary otrzymała Tamara Smbatian, zaś akademiczki nie wykorzystały trzech rzutów karnych. Już wtedy przyjezdne przegrywały wysoko, ale wciąż walczyły i przynajmniej zmniejszały nieco straty - najpierw trafiła Leśniak, a następnie Gabriella Szabo (26:18). Trenerka Anita Unijat poprosiła o przerwę i gospodynie szybko opanowały sytuację. 30. gola zdobyła Kamila Kaczanowska, a wynik meczu ustaliła wspomniana Sądej.

W drugiej połowie Olimpia rzuciła 11 bramek, przy 16 koszalinianek, więc wynik rywalizacji nie mógł być inny.