Piłka ręczna. Juniorki z Olkusza zrobiły pierwszy krok

(ŻUK)
Szczypiornistki SPR-u Olkusz zaczęły walkę o mistrzostwo Polski. Będąc gospodarzem turnieju 1/8 finału awansowały do dalszych gier.

Impreza z udziałem trzech zespołów odbywała się przez dwa dni w hali MOSiR-u.

Miejscowe były w uprzywilejowanej sytuacji, bo w pierwszym dniu trafiły na zmęczonego przeciwnika. Handball Rzeszów zanim spotkał się z gospodyniami musiał rozegrać mecz z MOSM Tychy. Miejscowe nie miały żadnych kłopotów z pokonaniem rywalek, w pierwszej połowie wprost je deklasując - 20:2!

To mówi wszystko o tym spotkaniu, różnica na korzyść podopiecznych trenera Marcina Księżyka była aż nadto widoczna. Pierwsze skrzypce odgrywały te zawodniczki, które na co dzień grają w rozgrywkach I ligi, a więc Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka, Laura Nawara, Natalia Kolonko i Klaudia Zub. Klasą dla siebie była szczególnie Nawara, autorka dziesięciu trafień.

O pierwszym miejscu w imprezie decydował drugi mecz olkuszanek - z tyszankami. Oba zespoły miały już zapewniony awans do dalszych gier (MOSM pokonał Handball 13-ma bramkami), ale zwycięzca tego meczu miał ten przywilej, że będzie gospodarzem ćwierćfinału.

Olkuszanki poczynały sobie nieźle, zwłaszcza do przerwy. Do 10 min było remisowo (6:6), potem już przeważały, wychodząc nawet na sześciobramkowe prowadzenie - 16:10 w 18 min. Po przerwie długo utrzymywały przewagę. W 50 min było 26:24, ale w 54 min rywalki doprowadziły do remisu - 27:27. Po chwili było 27:28. Z kolei w 58 min miejscowe wygrywały 30:29. W nerwowej końcówce straciły dwa gole i przegrały. - Zamiast grać teraz u siebie, na ćwierćfinał jedziemy do __Kwidzyna - mówi Księżyk. - Zagramy tam z dwoma zespołami Kwidzyna oraz jeszcze jedynym rywalem, którego jeszcze nie znam. Turniej odbędzie się w dniach 27 -29 stycznia. Zostaje bardzo duży żal, bo mogliśmy organizować ten turniej. A tak, to będzie bardzo ciężko o awans.

Kwidzyn i SPR Olkusz to rywale, którzy na co dzień grają w I lidze, a drużyna przeciwniczek złożona jest z samych juniorek. Będzie to więc rewanż za rozgrywki ligowe, w których Kwidzyn prowadzi, a Olkusz jest na 4. miejscu.

SPR Olkusz - Handball Rzeszów 37:14 (20:2)

Bramki: Nawara 10, Zub 5, Barczyk 5, Radowiecka 4, Mrozowska 4, Bocheńska 4, Kolonko 2, Szczepanek 2, Piotrowska 1 - Kulpińska 5, Puchalska 2, Machalska 1, Warias 1, Skubisz 1, Lasek 1, Brzozowska 1, Świerk 1, Szmyd 1.

SPR Olkusz - MOSM Tychy 30:31 (19:16)

Bramki: Nawara 10, Kolonko 8, Zub 4, Sioła 3, Bocheńska 2, Barczyk 2, Mrozowska 1 - Zioła 9, Kosmowska 6, Bieluń 5, Kowalik 4, Sawczyk 4, Wilczyńska 2, Kawalec 1.