Piłka ręczna. Tarnowianie grają dalej w Pucharze Polski

(KIER)
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów nie wykorzystali atutu własnego parkietu. Po słabym meczu przegrali z SPR-em Tarnów.

MTS Chrzanów - SPR PWSZ Tarnów 26:36 (16:18)

Bramki: Gasin 8, M. Skoczylas 5, Sieczka 3, Madeja 2, D. Skoczylas 2, Stroński 2, Bednarczyk 1, Bogacz 1, Orlicki 1, Żydzik 1 - Kowalik 7, Szatko 6, Dutka 3, Drobiecki 3, Misiewicz 3,Sanek 3, Spieszny 3,Jewuła 2, Nowak 2, Wajda 2, Bielamowicz 1, Kozielec 1.

Spotkanie o awans do dalszej rundy rozgrywek o Puchar Polski lepiej rozpoczęli tarnowianie. Dzięki dobrej postawie w bramce Sądowicza, skuteczności Szatki i Misiewicza po dziewięciu minutach prowadzili 7:3. Gospodarze poprawili defensywę i rzucili się do odrabiania strat. Udało się im to w 16 min. Po golu Orlickiego objęli prowadzenie 10:9. Szczypiorniści MTS-u choć grali nawet w przewadze, nie potrafili powiększyć przewagi, a goście po rzutach Kowalika schodzili na przerwę z przewagą dwóch trafień.

Na początku drugiej połowy miejscowi grali nawet w podwójnej przewadze, ale ponownie nie potrafili jej wykorzystać. W tarnowskim zespole trafiali nie tylko doświadczeni Szatko i Dutka, ale także dostający od trenera Marcina Ogarka szansę gry młodzi zawodnicy: Drobiecki, Sanek, Bielamowicz i Kozielec, którzy w pełni ją wykorzystali.

Wygrana gości ani przez moment nie była już zagrożona.