Piłkarki Tarnovii zagrają w I lidze!

Roman Kieroński
Po ostatnim gwizdku sędziego tarnowianki  mogły wykonać zwycięski taniec
Po ostatnim gwizdku sędziego tarnowianki mogły wykonać zwycięski taniec GPG
II liga piłki nożnej kobiet. Zwycięstwem nad drużyną Moravii z Morawicy tarnowianki przypieczętowały awans.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piłkarki Tarnovii zapewniły sobie awans do I ligi.

Sprawiło to nie tylko zwycięstwo w meczu z trudnym rywalem z Morawicy, ale także przegrana 1:3 wiceliderek Respektu Myślenice z Bronowianką Kraków. Po tej kolejce Tarnovia ma już 11 punktów przewagi nad zespołem z Myślenic.

-Stawka meczu - a nie znałyśmy jeszcze wyniku meczu Respektu - spowodowała, że gra moich podopiecznych była bardzo nerwowa. Rywalki konsekwentnie, twardo grające w defensywie nie zamierzały bynajmniej ułatwiać nam zadania – powiedziała grająca trenerka tarnowianek Klaudia Gajdur. W drugiej połowie dominowałyśmy na boisku, ale bramka Moravii była jak zaczarowana. Tak było do 69 minuty spotkania. Po składnej akcji koleżanek na strzał z dystansu zdecydowała się Gabriela Gębica i piłka wylądowała w „okienku „ bramki rywalek.

Strzelczyni utonęła w objęciach swoich koleżanek.

Tarnowianki już do końca spotkania grały bardzo rozsądnie i po ostatnim gwizdku sędziego mogły fetować awans na zaplecze piłkarskiej ekstraklasy.

Pierwsze gratulacje i życzenia udanych występów w wyższej klasie złożyły im piłkarki Moravii , a także coraz liczniejsze grono kibiców.

Tarnowiankom pozostały jeszcze dwa spotkania. W sobotę zagrają z zajmującym jedenaste miejsce zespołem Łysicy Bodzętyn. Bardzo udany sezon zakończą meczem na własnym stadionie z dziesiąta w tabeli drużyną Victorii Gaj.

Tarnovia – Moravia Morawica 1:0 (0:0)
Bramka :
Gębica 69.
Tarnovia: Wrona ( 46 Turczyn) – Hynek, Krawczyk (79 Bator), Piwowarczyk, Gajdur – Wałaszek, Trytek, Stańdo, Zegarlicka – Kapustka, Gębica.

MAGAZYN SPORTOWY24 - MICHAŁ LISTKIEWICZ ZAPOWIADA REWOLUCYJNE ZMIANY W SĘDZIOWANIU

Materiał oryginalny: Piłkarki Tarnovii zagrają w I lidze! - Gazeta Krakowska