Wanda Kraków - Nadwiślan Kraków, kwiecień 2006
Wanda Kraków - Nadwiślan Kraków, kwiecień 2006 Artur Bogacki
8 kwietnia 2006 r. w meczu grupy I klasy A Kraków Wanda zmierzyła się na swoim stadionie z Nadwiślanem. Górą byli goście, którzy zwyciężyli 3:1.

Wanda Kraków - Nadwiślan Kraków 1:3 (0:1)
Bramki:
0:1 A. Piskorz 45, 0:2 Bulwan 53, 0:3 A. Piskorz 68, 1:3 Madej 72.

Wanda: Dzięgiel – Rybczyk, Urych, Madej, Maśko – Bobela, Luzarowski (46 Pytko), Żółciak, Krawczyk (62Biela) – Waligóra (74 Irlik), Korneluk.

Nadwiślan: Mucha – Włodarz, Urbański, Górnisiewicz, Pękala – A. Piskorz, Zgoda, Fima, Swoszowski (77 M. Korytowski) – Drozdowicz, Bulwan (85 Rechemtiuk).

Sędziował: Tomasz Wyporski. Żółte kartki: Bobela – Fima, Urbanski. Widzów: 50.

Tuż przed przerwą gola dla mających przewagę gości zdobył A. Piskorz, a 8 minut po zmianie stron prowadzenie podwyższył Bulwan (dobitka po kontrze). Chwilę wcześniej miejscowi domagali się "jedenastki". Sędzia uznał jednak, że faul był przed polem karnym.

Nadwiślan w sezonie 2006/07 był czołową siłą ligi, rozgrywki ukończył na 3. pozycji (54 pkt; 6 "oczek straty do najlepszych: Szreniawy Koszyce i Sokoła Kocmyrzów. W drużynie goście grali wówczas m.in. Adam Piskorz i Piotr Fima, którzy nadal są związani z klubem z ul. Koletek - ten drugi jest trenerem zespołu występującego w klasie okręgowej Kraków (grupa II).

Wanda tamten sezon zakończyła znacznie gorzej. Zespół zajął ostatnie, 16. lokatę (28 pkt), oznaczającą spadek do klasy B. Tyle że później zachował w niej miejsce. Stało się tak, bowiem już po zakończeniu rozgrywek MZPN zweryfikował wyniki meczów Błyskawicy Wyciąże, więc to ona spadła (cała procedura skończyła się po... rozpoczęciu kolejnego sezonu). Obecnie Wanda występuje w grupie II klasy A Kraków.

Materiał oryginalny: PIŁKARSKIE ARCHIWUM. Klasa A Kraków, wiosna 2006: Wanda Kraków - Nadwiślan Kraków [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska