PAN
Klasa A, grupa IV

Raba Dobczyce - Topór Tenczyn 1-2 (0-1)

Burtan 23, 1-1 P. Ładyga 48, 1-2 Gruszkowski 66.

Sędziował Robert Jachura (Kraków). Żółte kartki: Wilk, Brytan oraz Toboła, Bajak i Kołodziejczyk. Widzów 100.

Raba: K. Piwowarczyk - Wyroba, Twardosz (Nowak), D. Piwowarczyk, Godula - Krawczyk, Wilk, Brytan, Gacek - P. Ładyga (70 Frączek), M. Ładyga.

Topór: W. Mucha - Klimas, Chmiel, L. Druzgała, Bajak - Filipek, Czarnota, Toboła, T. Druzgała - Chlebek (61 Gruszkowski), Burtan (71 Kołodziejczyk).

Kolejny mecz i kolejna przegrana piłkarzy Raby, którzy tym razem ulegli drużynie Toporu. Przegrana zespołu gospodarzy była zasłużona, bojowo nastawieni goście wykorzystali bowiem błędy obrony gospodarzy, grającej niejednokrotnie koszmarnie. Zaczęło się nawet pomyślnie dla Raby, w 1 min Krawczyk po solowej akcji mógł zdobyć nawet bramkę, ale jak to ma on ostatnio w zwyczaju, uderzył mocno i prosto w bramkarza drużyny gości. 2 min później Wilk mocno strzelił z 22 m, ale piłka trafiła w poprzeczkę, po tej akcji do ataków przystąpił zespół gości. Goście, widząc potknięcia obrony Raby, zaczęli wrzucić piłki na pole karne. W 23 min fatalny błąd Wyroby wykorzystał Burtan, który strzałem z lewej nogi z 12 m pokonał bramkarza Raby. W 35 i 38 min odpowiednio Krawczyk i Godula strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć W. Muchę, golkiper Toporu wybronił te uderzenia.
   Zaraz po zmianie stron Raba dwukrotnie egzekwowała rzuty karne - w 46 min strzał Brytana obronił bramkarz, aby za chwilę go sfaulować przy dobitce. Ponowny rzut karny za faul golkipera Toporu w 48 min tym razem pewnie wykorzystał P. Ładyga. W 65 min Filipek miał szansę na podwyższenie wyniku, ale jego lob z 8 m wylądował na poprzeczce. Minutę później było po meczu. Grająca bezradnie w obronie Raba dopuściła do dogodnej sytuacji strzeleckiej Gruszkowskiego, który z 6 m uderzeniem głową pokonał K. Piwowarczyka. 5 min potem ten sam Gruszkowski nie wykorzystał sytuacji i z 6 m chybił.
   W ostatnim kwadransie gry Raba rzuciła się do szaleńczych ataków, ale były one chaotyczne, bez wyrazu i niecelne. Tym niemniej Frączek w 75 i 80 min próbował nieskutecznie zmienić wynik meczu, a w 87 Gruszkowski zmarnował sytuację sam na sam, jakby wystraszył się okazji na podwyższenie rezultatu. Nieoczekiwanie w ostatniej akcji meczu łaskawe niebiosa zlitowały się nad nieporadną Rabą - piłkę ręką w polu karnym odbił jeden z obrońców drużyny gości, ale fatalnym egzekutorem jedenastki okazał się Krawczyk.
   Po meczu w obozie zwycięzców zapanowała zrozumiała wielka radość, natomiast w Rabie zanosi się na wielkie trzęsienie. Rezygnację zaraz po meczu złożył pełniący obowiązki trenera Tomasz Krasek.
(ADOM)

Dziecanovia - Grodzisko Raciechowice 0-0

Sędziował Dariusz Mirek. Żółta kartka Kaletka. Wiudzów 150.

Dziecanovia: Włodarczyk - Stasiak, Ślęczka, J. Nowak (68 Ciętak), Ł. Marciniak, Miękina, Szymoniak, P. Nowak (73 Cieślik), Łyszczaż, M. Marciniak. B. Rozwadowski (62 Płatek).

Grodzisko: Ruman - Stelmach, Śliwa (55 Trychta), Rozwadowski, Seweryn - Panek, Kaletka, Stokłosa, Strama - Hybel, Mróz (10 Satora).

Nieoczekiwanie stroną lepszą w tym meczu byli gospodarze. Kłopotem tej drużyny jest jednak to, że rzadko zdobywa gole, natomiast w polu gra beniaminka może się podobać. Najlepsze sytuacje dla Dziecanovii miał w 55 i 65 min Rozwadowski, ale miał pecha, bo najlepszym graczem meczu był bramkarz Grodziska Ruman, którego interwencje pozwoliły gościom sięgnąć po punkt. W końcówce gola dla gospodarzy mógł jeszcze uzyskać Szymonik, dla Grodziska zaś Hybel. (PAN)

Mogilany - Gdovia Gdów 3-1 (1-0)

1-0 B.Sarga 13, 1-1 Wąsowicz 56, 2-1 Cygan 72, 3-1 Cygan 82.

Sędziował Rafał Wiewiórkówny. Żółte kartki: Żuk, Smalcerz, Cygan - Dzik, Piwowarczyk. Widzów 250.

Mogilny: Strączek - Niedźwiedź, Smalcerz, Tomeczko, Filipowski - Cygan, Żuk, Turcza, Sala (74 Windak) - Turecki (68 Wojtasik), B. Sarga (89 Galas).

Gdovia: P. Małek - Ł. Małek, Strojek, Piwowarczyk - Szostak (89 Strojny), Bankowicz, Ślęczka, Stopa, Rydlewicz (44 Wąsowicz) - Dzik (75 P. Pieprzyk), Pucek (81 D. Pieprzyk).

Pierwsze skrzypce grali miejscowi, przy tym jednak fałszowali, jeśli chodzi o skuteczność. W pierwszej połowie tylko akcja z 13 min zakończyła się powodzeniem. Był to kontratak - Turecki wypuścił w bój B. Sargę, który od połowy boiska pognał na spotkanie z P. Małkiem i strzałem pod jego ramieniem otworzył wynik. B. Sarga miał jeszcze dwie okazje. W 3 minucie minimalnie przestrzelił główkując, a w 32 z jego strzałem poradził sobie P. Małek. Do bramki Małka strzelali nawet jego koledzy, lecz ten poradził sobie z "uderzeniem" Ślęczki w 50 min. Pierwsza konkretna sytuacja przyniosła gościom wyrównanie. Z prawej strony dośrodkował Stopa, a Wąsowicz wykorzystał błąd defensywy i z bliska wpakował piłkę do siatki. Mało tego, 4 minuty później Wąsowicz mógł się pokusić o drugie trafienie. Główkując uprzedził wychodzącego Strączka, ale sprzed bramki piłkę wybił Tomeczko. Miejscowi zmobilizowali się i poprawili skuteczność. W 72 min B. Sarga ładnie przedarł się przy linii bramkowej i posłał piłkę wzdłuż bramki. Ślęczka skiksował, więc Cygan z metra musiał trafić. Skrzydłowy Mogilan 10 minut później otrzymał świetne podanie w tempo od Turczy i efektownym lobem bez przyjęcia pokonał P. Małka. Cygan był zresztą bliski hat-tricka, jednak fatalnie przestrzelił w ostatniej minucie.
(RŚ)

Jordan Zakliczyn - Sęp Droginia 3-1 (2-0)

Czajczyk 20, 2-0 Wachowski 30, 3-0 Gaca 61, 3-1 Wojtycza 89.

Sędziował Piotr Kaczmarek. Żółte kartki: Jurkiewicz, Wachowski - Wyroba, Popek, P. Malina, Leśniak. Widzów 150.

Jordan: Bała - A. Matoga (74 Zając), Wyroba, B. Matoga, Wachowski - Wojtan, Czajczyk (59 Gaca), Jurkiewicz, Płachta (80 Komperda) - Szlachetka (69 Machaj), Ptasiński.

Sęp: Tyrpa - Popek, Mrowiec, Nosal, P. Malina - J. Malina (46 Wojtycza), Drożdż, Leśniak, Wyroba, Kulka - Podmokły (46 Maślerz).

W pierwszej połowie dominował Jordan. Pierwszą bramkę zdobył Czajczyk po ładnej zespołowej akcji, a później po akcji na jeden kontakt Wachowski posłał piłkę do pustej bramki. Po przerwie za kontuzjowanego Czajczyka wszedł Gaca i natychmiast popisał się solową akcją, podwyższając rezultat. Gości stać było tylko na honorową bramkę autorstwa Wojtyczy. Najlepsze okazje bramkowe mieli jeszcze P. Malina dla Sępu i Machaj dla Jordanu. Mecz mógł się podobać, poziom był wysoki, ale też na placu roiło się aż od byłych ligowców. (PAN)

Tempo Rzeszotary - Pcimianka 0-3 (0-3)

0-1 M. Marszalik 11, 0-2 Gancarczyk 12, 0-3 Róg 17.

Sędziował Paweł Sikora. Żółte kartki: Żurek, Mirosław Sikora - B. Paś. Widzów 150.

Tempo: Żurek - Krzeszewski (60 Gawęda), Bojko, Marcin Sikora, Bała(70 Dudek) - Orzechowski, Mirosław Sikora, Burda, Radwański - Synowiec (83 Kowalczyk), Michalik.

Pcimianka: Kowalczyk - Cabaj, Szablowski, Juszczak, Wróbel - Gancarczyk (55 Kiełtyka), Olszanicki, M. Marszalik (80 S. Bryl), Jantas - Róg (46 M. Bryl), B. Paś (70 G. Marszalik).

Bardzo ciekawy był początek meczu. Po 10 min miejscowi powinni prowadzić 2-0, a tymczasem po 17 min przegrywali 0-3.
   Najpierw po dokładnym dośrodkowaniu Synowca z bliska ponad bramką główkował Michalik. Następnie w idealnej sytuacji znalazł się Synowiec, ale zwlekał ze strzałem i został "skasowany" przez powracającego obrońcę. W 11 min M. Marszalik znakomicie w polu karnym przyjął piłkę na pierś i silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Żurka. Tuż po wznowieniu piłkę w środku pola stracił Burda, trafiła ona na lewo do Gancarczyka, który przebiegł z piłką wzdłuż boiska i przez nikogo nie atakowany znalazł się przed Żurkiem i strzałem z bliska podwyższył wynik. Po kolejnej akcji gości Róg uprzedził interweniujących Krzeszewskiego i Żurka i sprytnym strzałem posłał piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą po dograniu Burdy Marcin Sikora w dobrej sytuacji przestrzelił.
   Po przerwie gra nieco siadła. Goście usatysfakcjonowani prowadzeniem kontrolowali grę. W 65 min za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował dla miejscowych "jedenastkę". Jednak strzał Orzechowskiego znakomicie obronił Kowalczyk. Ze strony gości wynik powinien podwyższyć nieskuteczny tego dnia Juszczak. Zmarnował on trzy dobre okazje po przerwie. Warto dodać, że zespół prowadzony przez Waldemara Górę odniósł czwarte wyjazdowe zwycięstwo.

Grupa I

Grzegórzecki - Wisła Rząska 2-0 (0-0), Knap, Gadomski; Bronowianka II - Podgórze 1-0 (0-0); Krowodrza - Płaszowianka 0-5; Sportowiec Modlniczka - Prądniczanka II 0-1 (0-0); Niegoszowianka - Rybitwy 1-2 (1-1), Bergel - Stachowicz 2; Potok Więckowice - Borkowianka Borek Szlachecki 5-1 (4-1); Mydlniczanka - Orlęta Rudawa 2-2 (2-0).

Grupa II

Wróblowianka II - Rzozovia 1-0 (0-0), Rusin; Strażak Rączna - Libertów 0-0; Płomień Kostrze - Iskra Czułów 1-3; Strzelcy/Korona - Gajowianka 3-0 (1-0), Tęcza Piekary - Tyniec 2-2 (1-1), Kaszowianka - Wisła Czernichów 4-1 (0-0); Płomień II Jerzmanowice - Trzebol Wielkie Drogi 4-2 (3-1).

Grupa III

Galicja Raciborowice - Juvenia Prandocin 3-1 (1-0), Raźny 2, Szafraniec - Klimczak; Orzeł Iwanowice - Pogoń Opatkowice 6-1 (4-0), Małek 3, Jędrychowski 2, Pluciński - Czekajski; Victoria Smroków - Płomień Kościelec 1-0 (0-0), Lepiarczyk; Milenium Radziemice - Spartak Wielkanoc-Gołcza 3-2 (2-0), M. Nowak, Czernik, Mazurek; Strażak Przybysławice - Słomniczanka II 2-2; Wierzbowianka - Michałowianka 6-2 (3-0), Sprynca 2, Skwarek, Kocma, Szafranski, Pokorniak; Spartak Charsznica - Sparta Skrzeszowice 3-0 (2-0). Weryfikacja: Victoria Smroków - Pogoń Opatkowice 3-0 walkower.

Wieliczka

Wieliczanka - Tęcza Słomiróg 0-1 (0-1), Kozioł; Iskra Zakrzów - Rożnowa 2-1 (1-1); Wisła Niepołomice - Rogowianka Wolica 0-0; Gryf Wiatowice - Rajsko 1-4 (1-3), R. Łyduch - Baraś, Frankowski, P. Wrona, Zawada; Dąb Zabierzów Bocheński - Stryszowianka 3-0 (1-0); Gwiazda Brzegi - Orzeł II Piaski Wielkie 1-3 (0-1); Start Brzezie - Wilga Koźmice Wielkie 2-3 (2-1). Pauzowała Targowianka.

Myślenice

Hejnał Krzyszkowice - Dalin II Myślenice - mecz się nie odbył, gdyż sędzia stwierdził, że obie drużyny mają błędne karty zdrowia; Wicher Stróża - Clavia Świątniki Górne 2-4 (1-2), Wilk, Chmiel - Jurkiewicz 2, Włodarczyk, G. Stefanik; Staw Polanka - Iskra Głogoczów 0-5 (0-4), G. Galas, 2, Grzybek, Tylek, R. Sroka; Iskra Brzączowice - Szczebel Lubień 1-6; Orzeł Myślenice - Rokita Kornatka 3-2 (2-1); Jawor Jawornik - Rudnik 0-2 (0-1).

Chrzanów

Orzeł II Balin - Polonia Luszowice 7-2, Ruch II Młoszowa - Victoria Zalas 2-1, Sankowia - Alwernia II 1-3, Nadwiślan Rusocice - Górzanka Nawojowa Góra 2-0, Dulowa - Wisła Jankowice 0-2, Korona Mętków - Zryw Kąty 1-2. Pauzował Zryw Brodła.

Olkusz

Trzy Korony Żarnowiec II - Bukowianka 1-0, Dłubnia Jangrot - Leśnik Gorenice 7-1, Przebój II Wolbrom - Skok Lgota Wolbromska 5-0, Centuria Chechło - Pogoń Strzegowa 1-0, Legion Bydlin - Trzyciąż 3-1, Błysk Zederman - Strumyk II Zarzecze 2-1.

Kraków

Grupa I: Bronowicki - Maszycanka 5-2, Victoria II - Salwa Kraków 6-1, Węgrzce - Pychowianka 0-2, Polonia Kraków - Jutrzenka Giebułtów 1-5, Grom Kraków - Rybitwy II 1-4. Pauzowały Kliny.

11. Salva 2 0 1-10

Grupa II: Lotnik II Kryspinów - Sokół Rybna 4-1, Pogoń II Skotniki - Gwiazda Ściejowice 6-1, Błękitni Czułówek - Strzelcy/Korona II 4-6, Zryw Facimiech - Wisła II Jeziorzany 5-1, Powiśle Ochodza - Strażak II Rączna 2-0. Pauzowała Sparta Przeginia Duchowna.

11. Strażak II 2 0 0-7

Grupa III: Polonia Więcławice - Bibiczanka II 2-1, Strażak Goszcza - Pogoń Wronin 1-0, Wróżenice - Czarni Grzegorzowice 2-3, Polanowice - Iskra Radwanowice 4-3, Agricola Klimontów - Orzeł Bębło 4-1, Skała - Tratnowianka 4-0.

12. Iskra 2 0 5-7

Grupa IV (I kolejka): Strumyk Jakubowice - Błękitni Falniów 2-2, Iskra Pałecznica - Olimpia Czaple Wielkie 1-3, Kapitol Racławice - Nidzica Słaboszów 1-2.

Wieliczka

Promień II Zakrzowiec - Zagaje Gdów 4-5, Wilga Golkowice - Sparta Winiary 1-0, Batory Wola Batorska - Naprzód Ochmanów 1-5, Sokół Chorągwica - Zryw Szarów 0-2, Zieloni Niegowić - Solanka Łężkowice 2-3, Concordia Pawlikowice - Sułków 2-2.

12. Promień II 3 0 5-13

Chrzanów: Unia II Kwaczała - Płoki 1-3, Zagórzanka - Tempo II Płaza 2-0, Janina II Libiąż - Nadwiślanka II Okleśna 1-0, Pogorzanka - Kościelec Chrzanów 1-0, Błyskawica Myślachowice - Salwator Trzebinia 11-0.

1. Płoki 2 6 6-1

2. Pogorzanka 2 6 4-0

3. Janina II 2 6 4-0

4. Błyskawica 2 4 13-2

5. Zagórze II 2 4 4-2

6. Okleśna II 2 1 2-3

7. Unia II 2 1 3-5

8. Kościelec 2 0 0-4