Piłkarskie

Lekcja futbolu

Piłkarskie

sparingi

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Hutnik Kraków 3-1 (0-1). Bramki: Prusek 49 i 52, Rączka 62 - Kozieł 2.
   Hutnik: Sotnicki (56 Jeziorek) - Stanula, Atanasković, Pasionek (46 Kosetra), Papież (56 Karpiński) - Kępa, Błachacz, Kaczor, Kołodziej (46 Mielec), Morawiec (61 Kapelak) - Madejski, Kozieł (56 Dutka).
   Grano w Szczyrku, na wspaniale przygotowanej murawie COS. Hutnicy uzyskali prowadzenie po strzale z 16 m Kozieła. Potem mogło być 3-0, ale Madejski minimalnie chybił nad poprzeczkę, a "główkę" Pasionka obronił Matuszek.
   W drugiej połowie II-ligowcy w ciągu kwadransa zdobyli trzy gole, odpowiednio po jednym błędzie Kostery i dwóch Błachacza. Hutnicy też mieli okazje, ale Kostera nieczysto trafił w piłkę z 5 m i Rączka wybił piłkę z linii bramkowej, a Mielec zamiast strzelać z bliska, próbował podawać i w efekcie szansa przepadła. _- To była dla nas dobra lekcja futbolu - _powiedział trener Hutnika Robert Kasperczyk. W weekend Hutnik zagra na własnym, bocznym boisku dwa sparingi: w sobotę w najsilniejszym składzie z Dospelem Katowice, a w niedzielę w rezerwowym składzie z Puszczą Niepołomice (początek obu spotkań o godz. 12). (FIL)

Nierówne połowy...

Bocheński - Górnik Wieliczka 1-3 (1-1). Bramki: Faryński 37 - Kępski 5, Zegarek 60, Mrowca 88.
   Bocheński: Pączek - Puka (60 Rachwalski), Gawłowicz, Nizioł - Faryński (46 Hanusiak), Serafin (60 Nowak), Goryczko (46 Krzywda), Rachwał, Jonak (70 Misa) - Paszkiewicz, Buras (46 Dudek).
   Górnik: Felsch (46 Frączek) - Harłacz, Ziółkowski, Grodzicki, Baran (46 Suchan) - Kępski (60 Mrowca), Cebula, Weinar, Musiał (46 Pawłowicz), Kusia (46 Kopyść) - Zegarek.
   Z powodu pomyłki sędziego I połowa trwała tylko 40, a II aż 50 minut. Gospodarze groźniej atakowali w II połowie, ale jedynego gola zdobyli w I - po strzale Faryńskiego z 12 m. Młoda, IV-ligowa drużyna, z wieloma młodzieżowcami w składzie, ustępowała - co zrozumiałe - doświadczonemu rywalowi. II-ligowcy z Wieliczki mieli przewagę, ale wykorzystywali tylko co trzecią stworzoną okazję. Kępski wykorzystał podanie Zegarka, potem ten drugi minął trzech rywali i z 10 m celnie strzelił, w końcu Mrowca w sytuacji sam na sam pokonał Pączka. Na boisku pokazał się m.in. Kopyść z Pogoni Świebodzin. - Jestem zadowolony z podejścia moich zawodników do sparingu, choć liczyłem, że strzelimy więcej bramek - powiedział trener wieliczan Tadeusz Piotrowski. (FIL)

5-0 Sandecji

Sandecja - MKS Trzebinia-Siersza 5-0 (2-0). Bramki: T. Ciastoń 40, 43, Wojtas 72, 87, Świerk 90.
   Sandecja: Bodziony - Damasiewicz, Mikołajczyk, Łukasik, Szczepanik - Nowak, Szczepański, A. Ciastoń, Krupa - T. Ciastoń, Policht. II połowa: Jachowicz - Polański, Stawarczyk, Zagórski, Serafin - Zachariasz, Peciak, Wańczyk, Wojtas - M. Gryźlak, Świerad. Wchodzili ponadto: Matusik, Świerk, Mordarski.
   Trzebinia-Siersza: Śmiłowski - Rolka, Ząbek, Mrózek, Dziedzic - Klimek, Witowski, Jędrzejczyk, Wolak - Augustynek, Lickiewicz oraz Kasprzyk, Mencel, Ziarnik, Wilk, Buczek, Pieprzyca, Kopiec i Brózda.
   Przebywająca na zgrupowaniu w Bukownie III-ligowa Sandecja zmierzyła się w sparingu z grającą o klasę niżej drużyną z Trzebini-Sierszy.**Na nieźle przygotowanym boisku w Trzebini-Łaziskach tylko do momentu utraty pierwszej bramki IV-ligowcy usiłowali dotrzymywać kroku sądeczanom. W 2. połowie na murawie pojawili się zawodnicy z bezpośredniego zaplecza pierwszego zespołu. W piątek Sandecja zmierzy się w sparingu ze Szczakowianką, w sobotę, na zakończenie zgrupowania, z Bolesławem Bukowno. (DW)

Rezerwy Wisły gromią Skawę

Skawa Wadowice - Wisła II Kraków 0-8 (0-3). Bramki: Szałęga 2, Borowczyk, Mysiak, Witkowski, Iwan, Metz, Zawadzki.
   Wisła II: Wróbel (46 Grabowski) - Hajduk, Nawotczyński, Mysiak, Zontek - Ławecki (46 Husejko), Zawadzki, Iwan (57 Metz), Borowczyk (46 Grochowski) - Szałęga (57 Szabat), Kmiecik (46 Witkowski).
   Grano na trawiastym, ale lekko grząskim boisku. Jak powiedział nam trener wiślaków Antoni Szymanowski, jego podopieczni znów wykazali dużą ochotę do gry, w 7 min objęli prowadzenie. Prześcigali się w pomysłowych akcjach, popisali się efektownymi trafieniami, m.in. Iwan uderzeniem z 25 m w "okienko", a Mysiak "główką" po rożnym. Ostre strzelanie zakończył Zawadzki - z karnego.
   W sobotę, w samo południe, Wisła II podejmie prowadzony przez najlepszego w historii "Białej Gwiazdy" strzelca, Kazimierza Kmiecika - Dalin Myślenice. (SAS)