Piłkarze Proszowianki w kiepskim stylu pożegnali się z kibicami

Aleksander Gąciarz
W ostatnim meczu sezonu na własnym boisku Proszowianka uległa Przebojowi Wolbrom 0:2

Pierwsze minuty pokazały, że miejscowi bardzo chcą się zrehabilitować za czwartkową porażkę ze Spójnią Osiek. Na samym początku dwie doskonałe sytuacje dla gospodarzy zmarnowali jednak Piotr Dębski i Adam Przeniosło (za każdym razem bronił Remigiusz Jończyk). Kibicom przypomniały się czwartkowe koszmary, gdy proszowianie seryjnie marnowali dogodne sytuacje. Wrażenie wzmogło się jeszcze gdy w 40 min. Przebój zdobył gola: Przemysław Czapnik wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką.

Wkrótce po przerwie przyjezdni przeprowadzili popisową akcję, a szybka wymianę podań strzałem głową przy dalszym słupku wykończył Dawid Karpiński. Proszowianie uparcie dążyli do zmiany wyniku, ale grali zbyt schematycznie i wolno. Gdy już stwarzali okazje bramkowe, czujny był Jończyk.

Warto jeszcze odnotować debiut w seniorskiej drużynie 17-letniego Pawła Strzelskiego-Czekaja. Na skutek kartkowej pauzy Pawła Wasilewskiego i Kamila Wąsowicza dla młodzieńca znalazło się miejsce na ławce rezerwowych, a od 79 minuty również na boisku. Junior popisał się dwoma niezłymi wrzutkami, ale niestety jego starsi koledzy nie zrobili z nich właściwego użytku.

Proszowianka - Przebój Wolbrom 0:2 (0:1)

0:1 Czapnik 40 (karny), 0:2 Karpiński 53

Proszowianka: Jeziorek - Kaczor, Polański, P. Skalski, Woźniak - Bździuła, A. Przeniosło, Mach (83 Strzelski-Czekaj) - Dębski, Maroszek (63 Kowęzowski), M. Przeniosło (83 D. Turek)

Przebój: Jończyk - Karpierz, Czapnik, Mendak, Kopacz - Osuch (58 Gamrat), Porębski, Januszek, Pałka (87 Wolny), Świda (69 Raczyński) - Karpiński (79 G. Skalski)

Żółte kartki: Mach, Skalski, Woźniak - Raczyński