Piotr Kurleto błysnął w mistrzostwach Polski

(ART)
Piotr Kurleto zdobył 4 medale
Piotr Kurleto zdobył 4 medale Fot. KS Korona
Pływanie. W zimowych mistrzostwach Polski 16-latków z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Kurleto. Zawodnik Korony Kraków wywalczył w Gliwicach srebro i trzy brązy.

Kurleto zajął 2. miejsce w finale rywalizacji na 200 m stylem zmiennym (czas: 2.04,07), tracąc 1,71 sekundy do triumfatora Jana Kałusowskiego (Trójka Łódź). Znacznie bliżej zwycięstwa nasz zawodnik był na 100 m zmiennym, choć uplasował się o pozycję niżej. Dystans pokonał w 55,63 s, do złota zabrakło mu tylko 0,08 s.

Co ciekawe, tytułem mistrzowskim w tej konkurencji podzieliło się dwóch pływaków, którzy mieli taki sam czas - Maksymilian Cerlich (Ikar Mielec) i Andrzej Michalczyk Unia Oświęcim. Do dorobku Kurlety doliczyć trzeba brązy na 400 m zmiennym (4.26,13) i 100 m motylkowym (55,77).

Z innej krakowskiej ekipy, SMS Galicji, w finale był Michał Balicki, który zajął 9. lokaty na 100 i 200 m stylem grzbietowym. Najlepszym zawodnikiem imprezy został Jakub Smoliński (KS 1 Ożarów Maz.), który zdobył 5 złotych medali.

17-18-latkowie swój czempionat na 25-metrowej pływalni mieli w Lublinie. Zawodnikom z Krakowa nie udało się stanąć na podium. Siódmy na 100 m stylem klasycznym był Paweł Szczepaniak (SMS Galicja), a 9. na 100 m dowolnym Miłosz Jarmuła (Jordan).