Pirlo jak za dawnych lat

(FIL)
Włochy. Lider tabeli i obrońca tytułu Juventus Turyn swe 117. urodziny uczcił wyjazdowym zwycięstwem z Empoli 2:0 po golach Andrei Pirlo i Alvaro Moraty.

Pirlo popisał się 15. trafieniem z rzutu wolnego od 2012 roku. W ekipie gospodarzy do 74 minuty grał Piotr Zieliński. – Jestem zadowolony z naszej gry w drugiej połowie. W pierwszej graliśmy zbyt nerowo i popełniliśmy wiele błędów – powiedział trener „Juve” Mas­similiano Allegri.

W hicie kolejki Napoli pokonało u siebie wicelidera Romę 2:0. W bramce rzymian znowu stał Morgan De Sanctis, a Łukasz Skorupski był rezerwowym. Po sześciu kolejnych porażkach ostatnia przed tą kolejką w tabeli Parma wygrała z Interem 2:0.

Wyniki

Empoli – Juventus 0:2 (0:0), Pirlo 61, Morata 72; Napoli – Roma 2:0 (1:0), Higuain 3, Callejon 85; Parma – Inter 2:0 (1:0), De Ceglie 5 i 76; Samp­doria – Fiorentina 3:1 (2:1), Palombo 27 k., Rizzo 43, Eder 78 – Savić 45; Torino – Atalanta 0:0; Chievo – Sassuolo 0:0; Udinese – Genoa 2:4 (2:2), Di Natale 1, Widmer 41 – Marchese 21, Falque 24, Matri 54, Kucka 87. Po zamknięciu numeru: Milan – Palermo. Dziś: Cesena – Hellas Werona, Lazio – Cagliari.

1. Juventus 10 25 18–4

2. AS Roma 10 22 16–6

3. Sampdoria 10 19 12–6

4. Napoli 10 18 19–12

5. Genoa 10 18 14–10

6. Lazio 9 16 16–9

7. Milan 9 16 18–12

8. Udinese 10 16 13–13