Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pisane męskim piórem

Urszula Wolak
Książki. Czy można tworzyć literaturę po męsku? Przekonamy się o tym podczas spotkania z cyklu "Pisarze wieczorową porą".

Przy jednym stole spotkają się Wit Szostak, Łukasz Orbitowski i Szczepan Twardoch. Pisarze opowiedzą o swojej twórczości i kulisach pisarstwa jutro o godz. 20 (kawiarnia Metaforma Cafe - ul. Powiśle 11). Czy ich podejście różni się od sposobu pisania kobiet? A może akt pisarski jest niezależny od płci? Pisarze reprezentują trzy różne drogi twórcze, zapowiada się więc pasjonująca dyskusja.

Wit Szostak, nominowany do tegorocznej nagrody "Paszporty Polityki", reprezentuje fantasy i realizm magiczny. Z wykształcenia jest doktorem filozofii, absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej. Łukasz Orbitowski specjalizuje się z kolei głównie w literaturze grozy i fantastyce, choć ostatnio wydał też reportaż poświęcony swojej wyprawie do Afryki - "Zapiski Nosorożca: moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki".

Z kolei Szczepan Twardoch jest w ostatnim czasie najgłośniejszym nazwiskiem wśród polskich pisarzy. To nie tylko pisarz, ale też socjolog i publicysta. Ogromny rozgłos przyniosła mu powieść "Morfina", której bohater nie potrafi wyzwolić się z objęć historii. Ostatnio wydał "Drach".

Fundacja Miasto Literatury wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym, które organizują wydarzenie, przygotowały dla uczestników spotkania konkursy z nagrodami i upominki. A wśród nich, jak zapowiadają, znajdzie się coś dla ducha (książki dla najpilniejszych słuchaczy) i dla ciała (vouchery na masaże relaksacyjne).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski