Piszczek kontuzjowany. Czy Pogba osłabił reprezentację Polski?

(FIL)
Piłkarska Liga Mistrzów. W pierwszym, hitowo zapowiadającym się meczu 1/8 finału Manchester City przegrał na własnym boisku z Barceloną 1:2. Joe'a Harta w I połowie dwa razy pokonał Luis Suarez.

Goście na początku zdominowali MC. Tuż przed przerwą Dani Alves trafił lobem w poprzeczkę. Gospodarze groźniej zaatakowali po przerwie, ale długo byli nieskuteczni. W 90+4 min rzutu karnego dla Barcy nie wykorzystał Lionel Messi - jego strzał obronił Hart.

Dużo emocji było w Turynie, gdzie Juventus (grający od 37 minuty bez kontuzjowanego Andrei Pirlo) zwyciężył Borussię Dortmund 2:1. W podstawowym składzie Borussii znalazł się Łukasz Piszczek, ale zszedł z boiska w 32 minucie po faulu Paula Pogby. Nie wiadomo, jak poważny jest to uraz. A wyjazdowy mecz eliminacyjny ME Polski z Irlandią już 29 marca...

W wyjściowej "11" gości zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, choć w drodze do Turynu grypa żołądkowa złapała Kevina Kampla (z powodu odwodnienia i osłabienia stracił przytomność). "Kuba" grał od 75 minuty.

Emocji nie powinno zabraknąć w dzisiejszych meczach: Arsenal - Monaco i Bayer Leverkusen - Atletico Madryt.

Menedżer "Kanonierów" Arsene Wenger w wywiadzie dla uefa.com stwierdził, że wylosowanie Monaco było dla niego "szokiem emocjonalnym" (bo w tym klubie pracował w latach 1987-1994). Ale chyba nie tylko z kurtuazyjnych względów ocenił szanse awansu obu ekip na 50 procent. - Monaco ma świetną defensywę, w fazie grupowej straciło zaledwie jedną bramkę.

Inna sprawa, że Monaco w LM zdobyło tylko 4 gole, w Ligue1 gra nierówno, w dodatku zawieszony za kartki jest Jeremy Toulalan. Tymczasem Arsenal w LM strzelił aż 15 bramek. Trener gości Leonardo Jardim zaznacza: - Naszym celem minimum jest strzelenie gola.

Wojciech Szczęsny występ Arsenalu najprawdopodobniej znowu obejrzy z ławki rezerwowych. Chyba, że uraz Davida Ospiny okaże się poważniejszy niż można przypuszczać.

Do Leverkusen zawita finalista poprzedniej edycji LM. W składzie Atletico zabraknie Koke (kontuzja), a pod znakiem zapytania stoi występ Ardy Turana (lekki uraz) i Josego Marii Gimeneza (gorączka). Kłopoty ma też Bayer, bo nie zagrają m.in. lider linii obrony Omer Toprak, Tin Jedvaj i Lars Bender. Sebastian Boenisch (Bayer) będzie dziś zapewne rezerwowym.

Wyniki
Manchester City - Barcelona 1:2 (0:2), Aguero 69 - Suarez 16 i 30; cz.k.: Clichy (MC) 73.
Juventus Turyn - Borussia Dortmund 2:1 (2:1), Tevez 13, Morata 43 - Reus 18.