PKO Bank Polski: Rozszerzona rzeczywistość w aplikacji dla...

PKO Bank Polski: Rozszerzona rzeczywistość w aplikacji dla dzieci

Anna Nagel

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

(zdjęcie ilustracyjne)
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Sławomir Mielnik

Warszawa. Nowatorska aplikacja to element nowoczesnej i kompleksowej edukacji ekonomicznej dla dzieci, którą realizuje PKO Bank Polski.
PKO Bank Polski prowadzi edukację finansową dla najmłodszych w wieku 5-13 lat, zarówno poprzez produkty takie jak PKO Junior czy SKO, nowoczesne narzędzia, jak i aktywne działania komunikacyjne.

W celu przybliżenia dzieciom świata finansów już od najmłodszych lat bank wydaje kwartalnik „Brawo Bank” w trzech wersjach: papierowej, elektronicznej oraz mobilnej. Zgodnie z ideą „nauka przez zabawę” ilustrowana publikacja oprócz przygód głównych bohaterów, gier oraz zabaw zawiera materiały edukacyjne, interaktywne oraz konkursy aktywizujące.

Dzięki możliwościom rozszerzonej rzeczywistości (AR) czytelnicy „Brawo Banku” uzyskują dostęp do dodatkowych treści, m.in. artykułów oraz gier i łamigłówek w trójwymiarowej odsłonie. Wystarczy na mobilnym urządzeniu zainstalować aplikację Brawo Bank AR i podczas przeglądania drukowanej wersji magazynu przyłożyć ją do odpowiedniej strony, by zobaczyć więcej. Na ekranie smartfona lub tabletu przyłożonego do rysunku możemy zobaczyć bohaterkę w ruchu i usłyszeć jej głos, gdy zadaje kolejną zagadkę.

- Urządzenie elektroniczne w rękach dzieci to już codzienność i cieszy to, że coraz częściej są one wykorzystywane do zainteresowania nauką. Dlatego PKO Bank Polski wprowadza aplikację z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości Brawo Bank AR. Atrakcyjna, nowatorska i skuteczna - tak wygląda edukacja finansowa najmłodszych w wydaniu PKO BP - tłumaczy Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej.

Rozszerzona rzeczywistość (ang. augmented reality) to system, za pomocą którego mogą łączyć się wymiary: rzeczywisty z wirtualnym, tworząc nową jakość w interaktywnym czasie. AR jest wykorzystywana w różnych obszarach nauki i biznesu. Niezaprzeczalną korzyścią AR jest uatrakcyjnienie przekazu i zachęcenie do zainteresowania tematem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo