Jacek Czaplewski
Walka Burcha i Cholewiaka zakończona kontuzją tego drugiego
Walka Burcha i Cholewiaka zakończona kontuzją tego drugiego PAP, Leszek Szymański
PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice sensacyjnie prowadziła z Legią Warszawa do przerwy, ale przy Łazienkowskiej straciła zawodnika. Tuż przed golem po feralnym zderzeniu głowami na noszach został zniesiony Mateusz Cholewiak. Zawodnika beniaminka czeka operacja i długa przerwa od gry, a ekspert sędziowski pyta: czemu faulujący nie dostał czerwonej kartki.

PKO Ekstraklasa. Cholewiak ucierpiał w meczu Legia - Puszcza

Do feralnej kontuzji doszło 36 minucie spotkania. O górną piłkę walczyli stoper Legii Marco Burch i napastnik Puszczy Mateusz Cholewiak. Szwajcar mocno zderzył się głową z Polakiem. Obaj upadli na murawę, ale to ten drugi wymagał szczególnej interwencji medyków.

Burch za faul otrzymał od sędziego Wojciecha Mycia żółtą kartkę. Cholewiak nie był w stanie sam podnieść się z boiska. Po chwili wylądował na noszach i na nich został zniesiony do tunelu. Stamtąd trafił do szpitala.

Według Rafała Rostkowskiego faulujący Burch zasłużył nawet na czerwoną kartkę: - Takie faule grożą poważnymi urazami głowy, kręgów szyjnych i kręgosłupa. Faule zagrażające zdrowiu lub nawet życiu powinny być karane czerwoną kartką - napisał na portalu X (dawniej Twitter) ekspert sędziowski TVP Sport.

Waldemar Fornalik z czerwoną kartką

Skutki faulu na Cholewiaku
Skutki faulu na Cholewiaku Canal+ Sport

Mateusz Cholewiak musi przejść operację

Na szczęście Cholewiak był przytomny. Resztę meczu dograł za niego Artur Siemaszko. To on dobrze interweniował na początku drugiej połowy, zatrzymując Blaza Kramera. Potem po główce zmiennika minimalnie chybił celu Artur Craciun, marnując okazję na 2:0 dla Puszczy.

Cholewiak to ważny gracz beniaminka. Tydzień temu dał prowadzenie w Mielcu. Dzięki skutecznemu finiszowi to jednak Stal cieszyła się z trzech punktów (wygrała 2:1).

Aktualizacja: Puszcza wydała komunikat w sprawie stanu zdrowia Cholewiaka:
Szczegółowe badania wykazały, że w wyniku faulu Burcha na Cholewiaku nastąpiły liczne złamania kości twarzoczaszki i czeka go operacja. Wstępne diagnozy mówią, że uraz wyeliminuje naszego zawodnika na okres ok. 2 miesięcy - czytamy we wpisie.

EKSTRAKLASA w GOL24

Nie Lech Poznań jak zazwyczaj, nie lider tabeli z jesieni Śląsk Wrocław, ani nie mistrz Polski Raków Częstochowa. To Legia Warszawa głównie dzięki wspaniałej przygodzie w Lidze Konferencji sprzedała zimą piłkarzy za największe kwoty. Oto ranking obowiązujący na połowę lutego.

Kto ile zarobił na transferach? Rekord Legii Warszawa. Tak w...