PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wywiera presję na Lecha. Łatwe punkty w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką. Kamil Grosicki z golem

Jacek Czaplewski
Pogoń wywiera presję na Lecha. Łatwe punkty w Niecieczy
Pogoń wywiera presję na Lecha. Łatwe punkty w Niecieczy Adam Jankowski
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wydłużyła serię meczów bez porażki do sześciu. Po rozbiciu Lechii Gdańsk (5:1) tym razem stosunkowo łatwo rozprawiła się na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, wygrywając 3:1. Jedną z bramek zdobył Kamil Grosicki.

Mecz Bruk-Bet Termalika Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:3
Pogoń zaczęła z animuszem. W dziesięć minut stworzyła trzy klarowne sytuacje. Wykorzystała jedną. Po odegraniu Jeana Carlosa Silvy z ostrego kąta po koźle trafił Kamil Grosicki. W przerwie spytany w Canal+ o reprezentację odrzekł: - Nie wiem, czy selekcjoner ogląda mecz. Na reprezentację jestem zawsze gotowy. Zobaczymy, co będzie.

Potem do głosu doszła Termalica. Nim jednak Piotr Wlazło strzelił z rzutu karnego, to wcześniej padła druga bramka dla Pogoni. Pod poprzeczkę kopnął Jakub Bartkowski, któremu z bocznego sektoru asystował Kacper Kozłowski - drugi raz w sezonie.

Sędzia Krzysztof Jakubik dwukrotnie wskazał dziś na wapno. Po przerwie jedenastkę otrzymała Pogoń, ponieważ Wiktor Biedrzycki zagrał ręką po wrzutce Grosickiego. Dwubramkowe prowadzenie odzyskał Sebastian Kowalczyk, uderzając w prawy róg. Na tym emocje w meczu w zasadzie się zakończyły, bo kolejne szanse zmarnowali Michał Kucharczyk i Kowalczyk właśnie, a na linii czujność zachował Dante Stipica.

Pogoń zrównała się punktami z liderującym Lechem Poznań. Czeka na jego odpowiedź w meczu z Zagłębiem Lubin.

Piłkarz meczu: Kamil Grosicki
Atrakcyjność meczu: 6/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Coraz więcej mówi się o odejściu Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa. Legia Warszawa ma zapewnić mu rekordowy kontrakt, a sam szkoleniowiec ma być zainteresowany pracą u mistrza Polski. Co w tej sytuacji zrobi Raków? Klub już szuka potencjalnego następcy, a kandydatów jest kilku. Oto sylwetka każdego z nich!Przeglądaj za pomocą strzałek na klawiaturze lub przesuwaj zdjęcia palcem na swoim smartfonie.

Kto za Papszuna? Kandydaci na nowego trenera Rakowa Częstoch...