Jacek Czaplewski
Radomiak wyszarpał remis z Termaliką. Anulowane dwa gole i rzut karny
Radomiak wyszarpał remis z Termaliką. Anulowane dwa gole i rzut karny Włodzimierz Łyżwa
PKO Ekstraklasa. W meczu beniaminków remis. Radomiak Radom w 94 minucie doprowadził do wyrównania z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (1:1). Gole strzelali dziś zmiennicy: Adam Radwański i Tiago Matos.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1
Mecz odbył się w pięknej, jesiennej scenerii. Nieustannie świeciło słońce, a termometry wskazywały około 17 stopni Celsjusza. Na trybunach zasiadło ponad 4 tys. widzów.

Przed przerwą padły dwie bramki - po jednej dla obu drużyn. Obie sędzia Zbigniew Dobrynin anulował. Najpierw dopatrzył się przewinienia po stronie Romana Gergela (Termalica), potem spalonego u Mauridesa (Radomiak).

Radomiak może pluć sobie w brodę, że nie wykorzystał żadnej sytuacji w pierwszej połowie. Groźnie atakował m.in. Leandro, który oddał dwa strzały zza szesnastki.

Kluczowe okazały się m.in. wydarzenia z początku drugiej odsłony. Dosłownie sekundy po wznowieniu i wejściu na boisku trafił dla Termaliki Adam Radwański. Zaraz potem pomocnik... rzekomo sfaulował Dawida Abramowicza w polu karnym, więc arbitrer wskazał na jedenasty metr. Radwański nie mógł pogodzić się z tą decyzją. Tłumaczył, że doszło do czystej walki bark w bark. Arbiter po sygnalizacji z wozu VAR postanowił obejrzeć akcję na monitorze. To, co zobaczył nie było zbieżne z tym, co orzekł wcześniej - dlatego karnego anulował.

W końcówce Radomiak postawił wszystko na jedną kartę. Wystawił dodatkowych napastników. W 84 minucie fantastycznie zachował się Łukasz Budziłek. Bramkarz Termaliki najpierw obronił strzał nogą, a potem instynktownie ręką. W doliczonym czasie zatrzymał także próbę Rossiego, ale czystego konta i tak nie zachował.

Termalica sama jest sobie winna, że nie dowiozła skromnej zaliczki. Zbyt defensywne nastawienie zachęciło Radomiak do odważnej gry. Po serii wrzutek z obu stron do wyrównania doprowadził w końcu Tiago Matos. Portugalczyk na raty pokonał głową Budziłka.

Piłkarz meczu: Łukasz Budziłek
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

W dziesiątej kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom w sobotę rozgrywał na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 mecz ze Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Stadion zapełnił się kibicami do ostatniego miejsca. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (0:0). ZOBACZ ZDJĘCIA>>> ZOBACZ: PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalika Nieciecza 1:1. Gol Tiago Matosa w doliczonym czasie gry (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Kibice Radomiaka zapełnili cały stadion. Byłeś na meczu Rado...