Piotr Rzepecki
Canal+ Sport screen
PKO Ekstraklasa. Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie 26. kolejki Ekstraklasy. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą gola Leonardo Rochy, na które odpowiedział Łukasz Sekulski. Napastnik Wisły zanotował prawdziwe wejście smoka, bowiem potrzebował pięciu minut po wejściu na plac, by strzelić bramkę na wagę remisu.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Radomiak Radom 1:1 (0:0)

Od pierwszego gwizdka spotkanie w Płocku było żywe. Jeszcze w pierwszym kwadransie obie drużyny miały po jednej stuprocentowej sytuacji. Po stronie Wisły Płock zaatakował Dawid Kocyła, który znalazł podaniem Rafała Wolskiego, ale próba pomocnika było mocno nieudana - uderzył, ale ponad bramkę gości.

Odpowiedź Radomiaka wynikała z błędu gospodarzy. Do bramkarza zagrywał Martin Sulek, ale podanie wahadłowego było zbyt słabe i do piłki dopadł Lisandro Semedo. Potrafił minął bramkarza, ale w sytuacji na pustą bramkę strzelił w słupek.

W pierwszej części meczu bramek się nie doczekaliśmy. Obie drużyny nie miały problemu z konstruowaniem akcji, ale brakowało stempla w końcowej fazie ataku.

Najlepszą okazją był strzał z ostrego kąta Luisa Machado, ale jego płaski strzał minął bramkę gospodarzy.

Bramki padały dopiero w drugiej połowie

Wynik otworzyli piłkarze z Radomia. Na początku pierwszej połowy podanie Roberto Alvesa wykończył głową Leonardo Rocha. Portugalski wieżowiec zdobył swoją czwartą bramkę w Ekstraklasie.

Na trafienie Radomiaka odpowiedział Łukasz Sekulski z najbliższych metrów. Miał nosa trener Pavol Stano, bo wpuścił napastnika, a ten pięć minut po wejściu odwdzięczył mu się bramką. Wykończył podanie w pole karne na 20 minut przed końcem. "Sekul" miał jeszcze jedną okazję przed końcem, ale doskonale interweniował bramkarz Radomiaka Gabriel Kobylak.

W końcówce jeszcze do groźnej okazji doszedł asystent przy wyrównującej bramce, Mateusz Szwoch. Uderzenie pomocnika jednak minęło bramkę rywali. - To mogła być piłka meczowa! - emocjonował się komentujący dla Canal+ Sport Michał Mitrut.

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Wisła Płock z 33 oczkami plasuje się na 9. miejscu. Radomiak jest miejsce niżej. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego mają tyle samo punktów, jednak gorszy bilans bramek.