Plan zrealizowany

ART
I LIGA KOBIET. W pierwszych meczach ćwierćfinału krakowianki chciały wygrać w Policach przynajmniej jeden mecz. Po sobotniej porażce, plan zrealizowały wczoraj. W rywalizacji play-off do 3 zwycięstw jest remis 1-1. Chemik Police - Eliteski Skawa AZS UEK Kraków 3-0 (25-17, 26-24, 25-19)

Eliteski: Kuskowska, Jaroszewicz, Wilczyńska, Jagodzińska, Hawryła, Żochowska, Reptak (libero), Sroga (libero) oraz Surma, Hatala, Biernatek.

W sobotnim meczu o zwycięstwie miejscowych zdecydowała lepsza zagrywka. Krakowianki powalczyły tylko w II secie. Prowadziły kilkoma punktami (8-13), ale dały się przegonić (19-18). Później sytuacja co chwilę się zmieniała, było 20-22, następnie 24-22. "Ekonomistki" obroniły dwa setbole, ale Chemik i tak wygrał na przewagi. W pozostałych partiach wyrównana gra trwała tylko do połowy seta, później gospodynie zdobywały kilka punktów z rzędu i odskakiwały.

Chemik - Eliteski UEK 2-3 (25-10, 25-21, 17-25, 18-25, 11-15)

Eliteski: Kuskowska, Surma, Biernatek, Jaroszewicz, Jagodzińska, Żochowska, Reptak (libero), Sroga (libero) oraz Wilczyńska, Hatala, Hawryła, Jaszkowska.

Wczoraj zanosiło się na powtórkę z soboty, bowiem Chemik szybko prowadził 2-0 w setach. Zbyt wcześnie jednak uwierzył w sukces. W dwóch kolejnych partiach zagrał gorzej (zniżka formy była już w drugiej części, ale wypracowana wcześniej przewaga wystarczyła), co przy lepszej postawie krakowianek (zwłaszcza blok) skutkowało tie-breakiem. W nim emocji nie zabrakło. Przyjezdne prowadziły 3-7, ale wkrótce był remis 9-9. Końcówka należała jednak do krakowianek, które w ostatniej części nadal dobrze grały blokiem, a także niemal bezbłędnie w przyjęciu.

Dwa następne mecze rozegrane zostaną w weekend w Krakowie. Ewentualny piąty, ostatni, pojedynek - w przyszłą środę w Policach. (ART)