Płaszowianka daleko

(ŻUK)
Łucznictwo. W Krakowie na obiektach Płaszowianki odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i juniorek. Wystąpiło 59 dziewcząt i 69 chłopców.

Wśród juniorek doszło do niespodzianki. Najlepszą zawodniczką okazała się bowiem Magdalena Śmiałkowska ze Społem Łódź, która w finale 6:2 pokonała Sylwię Zyzańską z Łucznika Żywiec. Na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Farasiewicz z Obuwnika Prudnik i Maria Chrostowska z Marymontu Warszawa.

Z Małopolski wystąpiły tylko przedstawicielki Płaszowianki oraz Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska. Najlepszą z nich była Lidia Midas z Dąbrovii, która uplasowała się na 8. pozycji, Izabela Strzebońska z Krakowa była 28.

W rywalizacji juniorów triumfował Marek Szafran ze Społem Łódź, który w finale pokonał Piotra Starzyckiego z Marymontu 7:1. Trzecie miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Ogrodowczykowi z AZS-u Poznań, jak również Kacprowi Bizoniowi z Łucznika Żywiec.

Dariusz Biela z Płaszowianki zajął dziesiątą lokatę, a Kamil Komsza z tego samego klubu był 29. W rywalizacji zespołowej zwyciężyło Społem wśród juniorów, a Płaszowianka uplasowała się na 8. miejscu. Wśród juniorek triumfował Łucznik,a krakowianki były 10.

W klasyfikacji klubów wygrało Społem Łódź (97,33 pkt), przed Łucznikiem Żywiec (97,33) i Marymontem (97,25). Płaszowianka zajęła 13. miejsce (9,50). W klasyfikacji województw triumfowało łódzkie (104,33,) przed śląskim (102,25) i mazowieckim (91,83). Małopolskie było 11., przedostatnie (14,50).