Play-off w Lidze Siatkówki Kobiet

MAS
Muszynianka/Fakro: Pykosz, Mieszała, Cabajewska, Rosner, Mirek, Bamber; Banecka (libero) oraz Szydełko, Sieradzan.

Łzy po horrorze

Muszynianka/Fakro - BKS Stal Bielsko-Biała 3-2 (24-26, 16-25, 25-23, 25-18, 18-16)

BKS Stal: Staniucha, Podolec, Skorupa, Jaszewska, Mróz, Gajgał; Maj (libero) oraz Cieśla, Sadurek, Kosek.
Sędziowali: Jacek Sęk z**Kielc oraz Waldemar Kobienia z**Opola. Widzów 500.
Takiego horroru chyba nie spodziewał się nikt. Zanim rozpoczął się mecz, już na rozgrzewce widać było, że będzie to spotkanie bardzo trudne dla obu zespołów.
Kiedy w I secie Muszynianka/Fakro prowadziła już 23-19 wydawało się, że wygrana jest pewna. Tymczasem chwila dekoncentracji spowodowała, że Stal nie tylko po atakach Podolec odrobiła straty, ale również wygrała. Drugi set to szybka przegrana.
Trzecia część meczu od początku była wyrównana. Raz prowadziła Stal, a raz Muszynianka/Fakro. Jednak zespół z Muszyny schodził na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8-6. Oddech bardzo się przydał, bowiem po atakach Pykosz oraz blokach Pykosz z Rosner zrobiło się 10-6 dla "mineralnych". Przy stanie 17-15 skutecznie zaatakowała Staniucha, chwilę później był remis 17-17. Set był wyrównany do ostatniej piłki. Kiedy na tablicy widniał wynik 23-23 Jaszewska zaatakowała w aut. Akcja Muszynianki/Fakro, bardzo mocne uderzenie Mirek i wygrana. W czwartym secie od początku prowadziły gospodynie, a Stal ani razu nie doprowadziła do remisu. Tę cześć meczu ładnym atakiem zakończyła Rosner.
Tie-break będzie się chyba długo śnił po nocach bielszczankom. Po błędach w obronie i dobrych atakach Mróz z Podolec Stal prowadziła 5-2. Kiedy po dobrej zagrywce Gajgał na tablicy widniał wynik 10-6 dla przyjezdnych, wydawało się, że już nic nie odbierze im zwycięstwa. Tymczasem kolejny zryw Muszynianki/Fakro przyniósł efekt. Nagle blok zaczął grać tak jak zakładał trener. Parze Mieszała - Bamber udało się zatrzymać, Mróz, Cieślę i Podolec. Po skutecznych atakach Mirek i Rosner, był remis 16-16. Kolejny atak Stali zatrzymała Pykosz z Cabajewską. W tym momencie w hali słychać było tylko jedno... "ostatni, ostatni". Marlena Mieszała posłała zagrywkę na libero Stali, Maj. Ta źle przyjęła piłkę i zwycięstwo, które dało historyczny awans do półfinałów mistrzostw Polski, stało się faktem. Wiwatom i uściskom nie było końca.
(JEC)**

Powiedzieli po meczu

Jacek Skrok, trener BKS Stal
-Gratuluję zespołowi Muszyniance/Fakro wygranej, awansu imam nadzieję walki omedale. Przegraliśmy ten mecz nawłasne życzenie. Mieliśmy dwie piłki meczowe inie potrafiliśmy tego wykorzystać. Cieszy mnie dobra gra Małgosi Cieśli, która weszła zławki, ale pokazała się z dobrej strony. Cóż gramy dalej. Przednami mecze o5. miejsce. Wtym sezonie swoje już zrobiliśmy, akłopotów nam nie brakowało.
Bogdan Serwiński, trener Muszynianki/Fakro:
-Chciałbym podziękować zespołowi zawiarę wsukces dokońca meczu Warto podkreślić, że poprzegranym drugim secie, zawodniczki nie odpuściły, grając coraz lepiej. Chciałbym podziękować Andrzejowi Niemczykowi zadobre słowo. Kiedy sromotnie przegraliśmy wBydgoszczy właściwie już zrezygnowałem. Wtedy usłyszałem odniego, że tak w____życiu bywa, ale że nie wolno mi odpuszczać. Dzisiaj są tego efekty.
Andrzej Niemczyk, trener reprezentacji:
Było to bardzo emocjonujące spotkanie. Obie drużyny miały okazję wygrać. Jednak chciały to robić zaszybko ito się nie udawało. Kiedy wtie-breaku Stal prowadziła 10-6 wystarczyło dograć seta spokojnie dokońca. Jednak zawodniczki odrazu chciały postawić kropkę nadi. Cieszę się zdobrej gry kadrowiczek, azwłaszcza z tego, że grały dokońca. To się opłacało. Natomiast Bielsko wtym sezonie zrobiło dużo. Mimo zmiany trenera, kontuzji potrafiło wygrać Puchar Polski.(JEC)

Czwórka gra o medale

Play-off w LSK O miejsca 1.-8.:
Grześki Kalisz z Muszynianką/Fakro i Nafta Piła z Centrostalem Bydgoszcz - to półfinałowe pary, które zagrają o medale w Lidze Siatkówki Kobiet.
Stal Mielec - Grześki Goplana Kalisz 0-3 (22-25, 19-25 20-25), stan rywalizacji 0-3, awans Grześków; Gwardia Wrocław - Nafta Gaz Piła 0-3 (17-25, 20-25, 20-25), stan rywalizacji 0-3, awans Nafty; Dalin Myślenice - Centrostal Bydgoszcz 0-3 (15-25, 15-25, 19-25), stan rywalizacji 0-3, awans Centrostalu; Muszynianka-Fakro - BKS Stal Bielsko-Biała 3-2 (24-26, 16-25, 25-23, 25-18, 18-16), stan rywalizacji 3-0 i awans Muszynianki.
O miejsca 5.-8. zagrają: Stal Mielec - Stal Bielsko, Gwardia Wrocław - Dalin Myślenice.
O miejsca 9.-10. (do czterech zwycięstw): Piast Szczecin - Swarzędzkie Meble SSA AZS AWF Poznań 2-3 (8-25, 25-18, 22-25, 26-24, 13-15), stan rywalizacji 0-2.