Plebiscyt Osobowość Roku 2020. Oto nasi wspaniali Małopolanie! [ZDJĘCIA]

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
Laureaci Plebiscytu Osobowość Roku 2020 Anna Kaczmarz
To już wieloletnia tradycja. Wydarzenie wieńczące nasz plebiscyt Osobowość Roku 2020 odbyło się dziś, podczas uroczystej gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

O przyznaniu tytułu „Osobowość Roku 2020” w powiatach i w finale wojewódzkim zadecydowało głosowanie naszych Czytelników - dziękujemy za wszystkie głosy poparcia! Podsumowanie tej edycji jest tak wyjątkowe, jak wyjątkowy był ubiegły rok. Pandemia postawiła bowiem przed nami nowe wyzwania i konieczność działania w zupełnie innych warunkach.

Nie poddaliśmy się jednak, i właśnie uhonorowaliśmy ludzi, którzy wyróżnili się znaczącymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęli sukcesy i zasłużyli się dla lokalnej społeczności.

Jak powiedział, otwierając Galę, prezes krakowskiego oddziału Wydawnictwa Polskapress Grzegorz Nowosielski, dzięki naszej akcji, szersze grono ma okazję poznać wyjątkowych ludzi.

OBEJRZYJ FILM Z GALI WRĘCZENIA NAGRÓD!

Nasi Czytelnicy nagrodzili ludzi działających w regionie, czasem nieznanych w Krakowie, ale na co dzień świetnie sprawdzających się w swojej małej ojczyźnie. Wśród naszych osobowości są przedsiębiorcy, którzy osiągnęli zasłużony sukces, społecznicy i działacze charytatywni, artyści i pracownicy kultury, którzy zarażają pasją mieszkańców swojego regionu, świetni samorządowcy i inicjatorzy wielu wspaniałych akcji, a także naukowcy, którzy rozsławiają nasz region w świecie nauki i wiedzy.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna naszymi bohaterami zostali ludzie o wielkim sercu, wrażliwi, pełni empatii. Jednocześnie to zaangażowani społecznicy, działający na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna najwięcej głosów uzyskali:

 1. Justyna Golba-Jaśkowiec
 2. Marek Czerwiński
 3. Dariusz Tylek

Kategoria Kultura, to miejsce nie tylko dla wschodzących gwiazd i uznanych artystów, ale także dla animatorów kultury, pracowników prężnie działających instytucji oraz osób, które w trudnych miesiącach pandemii umożliwiały nam kontakt ze sztuką. Warte podkreślenia jest to, że osiągnęli sukcesy pomimo ograniczeń działalności kulturalnej, które narzuciła szerząca się pandemia.

W kategorii Kultura najwięcej głosów uzyskali:

 1. Sylwia Balon
 2. Daniel Stasielak
 3. Karol "Friz" Wiśniewski

Także dla ludzi biznesu miniony rok był bardzo trudny. Wiele firm znalazło się w trudnej sytuacji. Na prestiżowy tytuł Osobowość Roku 2020 z pewnością zasługują przedsiębiorcy, którzy dobrze poradzili sobie z przeciwnościami losu, utrzymali dynamiczną działalność firmy i zatrudnienie, a jednocześnie zadbali o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

W kategorii Biznes najwięcej głosów uzyskali:

 1. Piotr Legerski
 2. Bogdan Pajka
 3. Szczepan Kroczek

W kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna wyróżnieni zostali nie tylko samorządowcy, ale także inne osoby, którzy przez swoje działania przyczyniają się do rozwoju i lepszego życia lokalnej społeczności. Miniony 2020 rok był sprawdzianem dla wszystkich samorządowców oraz polityków z naszego regionu. W obliczu pandemii, wykazali się sprawnym działaniem, odpowiedzialnością i troską o zdrowie mieszkańców, a także prowadzeniem dobrej komunikacji. W tej kategorii dostrzeżono osoby, które wyróżniają się aktywnością i dobrą pracą.

W kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna najwięcej głosów uzyskali:

 1. Norbert Rzepisko
 2. Łukasz Sadkiewicz
 3. Leszek Jankowski

W kategorii Nauka doceniamy znanych i cenionych naukowców, którzy od lat rozsławiają nasz region w świecie wiedzy i nauki. Zostali uhonorowani nie tyko za ostatnie prace i sukcesy, lecz także całokształt działalności. Doceniamy także młodych ludzi, którzy już teraz mogą pochwalić się innowacyjnością, pionierskimi badaniami, które pozwalają lepiej poznać i zrozumieć nasz świat.

W kategorii Nauka wyróżnieni zostali:

 1. Wojciech Jurczak
 2. Artur Jurczyszyn
 3. Jakub Kościółek

Dzisiejszą uroczystość w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, uświetniły występy laureatów – „Osobowości Roku” w dziedzinie kultury: wspaniałego młodego akordeonisty Daniela Stasielaka oraz muzyka i kompozytora Grzegorza Płonki, który pozwolił, by muzyka przemówiła zamiast niego.

Wielu laureatów podkreślało przywiązanie do małopolskich tytułów: „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”.

Wielu też zapraszało do odwiedzenia swych miejscowości, życząc jednocześnie zdrowia Czytelnikom i uczestnikom plebiscytu.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wideo